Prof. Mehmet Okuyan: “Bulursan Hıristiyan olacağım”

   İlahiyat seri imalat yapmış, ortalık Ehli Sünnet dışı görüşlerden geçilmiyor. İşte bir tane daha. Adı: Prof. Mehmet Okuyan.

   29.12.2012 (Cumartesi) günü Habertürk kanalında İsa Aleyhisselamın inip inmeyeceği tartışılıyor. Sanki bunların tartışması ile karara bağlanacak. Ehli Sünnet alimler zaten bunu bean etmişler. BURADAN OUYABİLİRSİNİZ

   Biz size çok ilginç bir noktayı aktaracağız.

   Mehmet Okuyan, kendisine gelen bir papaz ile arasında geçen diyaloğu anlatıyor. Papaz kendisine: “İsa öldü mü?” diye sorunca Mehmet Okuyan “öldü” demiş. Papaz: “Ya nasıl olur vs.” deyince Mehmet Okuyan: “İşte Kur’an! İşari de olsa bir ayet bulursan ben Hıristiyan olacağım” demiş…

   Bunu kendisi anlatıyor.

   İslam akidesine göre iman pazarlık konusu yapılamaz. Bir kimse: “Ben, şöyle olursa gavur olacağım veya ileride belki gavur olurum” derse zaten o an dinden çıkar. İman ve nikah tazelemesi gerekir.

   Gavurluk bu kadar ucuz mu? Yani bir insan nasıl olur da imanını pazarlık konusu yapar. İslam alimleri o işari mana taşıyan ayetleri izah etmişler. Ölmediği hususunda icma etmişler.

   Ayrıca İsa Aleyhisselam ile ilgili hadisleri de görmezden gelmesi, “bizimki Şam’a inecekmiş, katır da hazır bekleyecekmiş” gibi alaycı  ifadeler kullanması bu kişinin nasıl bir zihniyet taşıdığı hakkında da bizlere bilgi veriyor.

   Sadece bilelim ve uyanık olalım inşaAllah..

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.