Kemal Efendi’nin Erdoğan sevgisi nereden geliyor?

   Kemal Hud Hocaefendi… Daha çok Kemal Efendi olarak tanırız. Kendisi Allah razı olsun hayatını bu yola vakfetmiş, İslam alemine büyük hizmetler etmiş, binlerce hafız ve kurra yetiştirilmesinde emeği geçmiştir. Hatm-i hacede olmadığı zaman Efendi hazretlerimizin “Kemal efendi nerede” diye sorduğu güzel bir hocamızdır.

   Ancak Ak Parti’nin kuruluşundan sonra kendisinde hiç görmeye alışık olmadığımız siyasi üslup ve konuşmalar cemaatimiz tarafından yadırganmıştır. Her kesimden insanın etrafına toplandığı, verdiği icazet törenlerine, zikir halakalarına katıldığı kur’an aşığı bir zatın siyasi polemiklere girmesini ve oy istemeye kadar düşmesini doğrusu hiç kimse tasvip etmemektedir. Hatta bazen oy vermeyenlerin cehenneme gideceğini dahi söylemesi kargaşaya sebep olmuş etrafındaki kesimin bir kısmının dağılmasına sebep olmuştur. Peki, bu taraftarlığın sebebi nedir?

KEMAL EFENDİ VE ERDOĞAN
   Kemal Efendi’nin kendisi Kasımpaşa’lıdır. Orada çok gencin hidayetine de vesile olmuştur. Erdoğan ve ailesi ile yakınlığı da buradandır. Kemal Efendi ve Erdoğanlar aile dostudurlar. Kemal Efendi, Recep Tayip Erdoğan’ı gençliğinden beri bilir, tanır.

   Kemal Efendi günlük siyasi ve politik olayları da aslında kendisine anlatıldığı kadar bilir. Yani ne olmuş, ne yapılmış, neresi yıkılmış takip etmez.

   Dolayısıyla gençliğinden tanıdığı, bildiği ve aile dostu olduğu insan için bir şeyler yapmak istemektedir. Ancak bu hal cemaatimiz içerisinde çoğu zaman huzursuzluklara sebep olmaktadır. Zikir halakasının dua bölümünde birden siyasetin sokulması manevi havayı dağıtarak kalplerin ifsadına sebebiyet vermektedir. Tabi ki, kimse edebinden ve saygısından ses çıkartmamaktadır.

   Elbette güzel yapılan şeyler anlatılabilir, yanlışlar uyarılabilir. Neticede hepimiz bu geminin içindeyiz ve ne oluyorsa bu gün siyasiler yüzünden oluyor. Anlatılacak şeyler elbette olur ama yaşı ilerlemiş, herkes tarafından sevip sayılan bir büyüğümüzün siyaset üstü olması daha iyi olur. İslam alemi kendisine çok şey borçlu. En sıkıntılı zamanlarda onlar vardı. Bu yaşında bile icazetlere katılıyor, Kur’an tilavet ediyor, hizmetlere elinden geldiğince destek olmaya çalışıyor. Allahu Teala yokluklarını göstermesin.

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.