TvNet İhsan Şenocak ve Abdülaziz Bayındır Münazarası (Bayındırın afallaması)

FULL VİDEO 2 SAAT

abdülaziz bayındır ihsan şenocak

TVNET ekranlarında İhsan Şenocak Hocaefendi ve Abdülaziz bayındır arasında “Teravih bidat mi sünnet mi” konulu münazara yapıldı. Aslında İhsan Hoca’nın münazara olarak hazırlandığı toplantıya Bayındır tartışmak, terslemek ve bastırmak amacıyla katılmış gibiydi.

   Münazarada bir iddia ortaya atılıyorsa muhatabı tarafından çürütülmesi veya karşı delillerin ortaya konulması icap eder. Bayındır ne bir delil ortaya koyabildi, ne de İhsan Hocaefendi’nin delillerini çürütecek ilmi bir yaklaşım sergileyebildi.

   Bayındır’ın en dikkat çeken yönü ise İhsan Hoca’nın sakinliği ve sıraladığı deliller karşısında afallamasıydı. Adeta renkten renge giren Bayındır, kimi zaman öfkelendi, İhsan Hoca’ya sesini yükseltti, kimi zamanda sesi anormal bir şekilde kısıldı. Tam bir yenilgi psikolojisi içerisindeydi.

   Cevap veremediği zaman “ey millet bakın ne büyük hocanız var, gurur duyun” gibi cümlelerle İhsan Hoca’yı işaret etmesi ise tam bir komediydi. Münazarayı(!) izleyenler Bayındır’ın bu hallerine gerçekten çok şaşırdı.

   Bayındır’ın tek delili(!) Hazreti Ömer (Radıyallahu anh)ın teravih için büyük bir cemaat şeklinde bir bütün olarak kılınmasına “bid’at” demesiydi. Ancak Bayındır’ın arapça lügattan ve Hazreti Ömer’in o sözünde bid’atin ne amaçla kullanıldığını bilmemesi ve kendisinden başka bu manada anlayan bir alimi gösterememesi zaten kendi iddiasında boğulmasına sebep oldu.

   İhsan Hocaefendi ise her zaman sükunetini, vakarını koruyarak ilmi cevaplar verdi. Bayındır da yanında getirdiği kağıtlara bakarken zaten itiraf etmek zorunda kaldı: “Ben hafız değilim, ben cahilim, ben aklımda tutamam”

   Daha iki hadisi bile aklında tutamayan adam işte kalkıp binlerce hadisi ravilerinin hayatları ile bilen Hadis alimlerine ve müctehidlere laf atabiliyor, onları küçük görebiliyor…

   Ayrıca önündeki bilgisayarın ekranından bir şey bulmuş gibi yönelmesi sanki devamlı yeni mesaj geliyormuş gibi bir izlenim oluşturdu. Canlı yayın olması nedeniyle internete bağlı olan bilgisayara birileri mesaj mı atıyordu? neden olmasın ki….

   Bize kalsa bu adamla tartışmak gerçekten vakit israfıdır… İhsan Hocaefendi’den Allahu Teala razı olsun. Eline diline zihnine güç kuvvetler “ihsan” eylesin..

www.ihvanlar.net

23 Yorum

 1. BU PROF LUN ARKASINDA NAMAZ EDA EDEN VAR MI?
  ŞAYET VARSA NAMAZLARINI KAZA ETSİNLER.. MAALESEF..

 2. haşa hz ömer mezarından kalka gelse abdülaziz bayındır hz ömere teravihin sünnet olmadığını söyler. uydurma işlerle milleti kandırıyor daha önündeki metnin tamamını okumaya korkuyor. sen git papayı inandır söylediklerine…

 3. ben de mehmet kardeşimize katılıyorum,İhsan hoca güzel konuştu ama elinde hiç sağlam bir delil olmayan adamı tabiri caizse ringin köşesine sıkıştırıp nakavt etmeliydi!

 4. İhsan hoca dan Allah razı olsun. Çok sakin ve güzel bir uslupla ve getirdiği sağlam delillerle A. Aziz Bayındır gibi kendini alim zanneden kendi sözleriyle kendisinin bile çeliştiği ilimsiz bir zavallının batıl görüşlerini çürütmüştür. Fakat biraz daha net ve seri, biraz daha ağırlığını vererek konuşsa daha iyi olurdu yani Cübbeli hoca gibi atik ve karşı tarafı cevap veremeyecek hale getirecek kadar seri olması daha iyi olurdu. Cübbeli hocam öyle cevaplar öyle deliller getiriyorki her çıkış yolunu tıkadığı için karşı taraf verecek cevap bulamıyor kast ettiğim bu metod. yoksa ihsan hocanın ilmine ve getirdiği delillere hiç bir bidat ehli kolay kolay inkardan başka cevap veremez, inkar ise hiç bir zaman bir delil olmamıştır.. İhsan hocamızın ağzına ve yüreğine sağlık…
  A. Aziz Bayındır sıkıştığı yerlerde “ey millet bakın ne büyük hocanız var, gurur duyun” gibi ifadeler ve “demogaji yapma” gibi saçmalıklar söyleyip durdu. ayrıca ilmi hiç bir cevap veremedi mealcilik yaparak ve sıkıştığında mezheplere ve hadislere sarılarak cevap vermeye çalıştı ama tutturamadı malesef :)
  ayrıca ilmi bir münazara da hadisleri ve mezhepleri inkara eden bir kişinin işine gelmediği yerlerde hadislere ve mezheplere başvurması ne kadar komik bir durumdur ayrıca o insanın ilminin ne kadar olduğunu ortaya koymasıdır.. buradan anlaışılıyorki Bayındır İhsan hoca gibi genç bir hoca karşısında bile bu kadar basit bir şekilde köşeye sıkışıyorsa ki zaten belliydi. Cübbeli hocamız gibi bir ayaklı ilim deryasının karşısında hiç şansı yok…
  Rabbim ehli sünnet müdafası yapan hoca kardeşlerimizin sayılarını hayırlı bir şekilde arttırsın amiin…

 5. ilmi var diye herkese hürmet edelim istiyorsun OGUZHAN kardeşim. şeytanada (a.l) hürmet edilmeli o zaman ilmiyle mukayese bile olunmaz. sırf ilmi var diye prof diye bir insana hürmet edilmez. evet katılıyorum rastgele küfür itham edilmez bir kimseye. ama alenen küfür sözleri söyleyen zındık olacak ağır kelamlar konuşanı savunmakta olmaz herhalde. değilmiki işlerin en kötüsü sonradan çıkanlardır. değilmiki ahır zamanda en şerli insanlar ilim sahipleri olacaktır. adam imamı azama imamı safiye mevlanaya geylaniye 1400 sene dini taşımış ulemaya müşrik kafir diyecek. bizde ona hürmet edeceğiz. allah cc hidayet ve insaf nasip eylesin. değilse kahreylesinki daha fazla masumun dinine sebep olmasın.

 6. allah ihsan hocamızdan razı olsun yaşına gore çok guzel ilimlere vakıf birisi benim bu munazaradan anladıgım ki muslumanlar dinini çok iyi ogrenmesi lazımki boyle fitnenin kapısını açan nefislerine ve mantıklarına gore konuşan şu zavallılara cevap verebilsin muslumanlara sesleniyorum çocuklarınızı gerçek rabbani alimlere talebe olarak verin allah rızası için yoksa boyle şeytanın gorevini ustlenmiş zavallılara cevabını verecek bir kimse bile kalmaz ozamanda hiç birimiz iflah olmaz lutfen tepkimizi bu bayındır gibilerine gerek sitelerinde gerekse çıktıkları pırogramlara eposta olarak tepkimizi koyalımki barınamasınlar

 7. Ihsan hocamla Cübbeli hocam beraber ciksalar, ne güzel olur. Ihsan hocamdan Allah razi olsun. Vatikan usaginin cöküsü!

 8. S.A AZİZ KARDEŞLERİM MANTIKTA ŞÖYLE BİR KURAL VARDIR BİR KONUDA SÖZ HAKKI O KONUDA İHTİSAS SAHİBİNE AİTTİR. YANİ TIP MOKTASINDA DOKTORUN SÖZÜ İTİBAR ALINIR. İNŞAAT MÜHENDİSİ O KONUDA KONUŞAMAZ. VE BİZLER BELLİ BİR NOKTADAN SONRA AKLIMIZLA DEĞİL ONLARA İTİMAT EDERİZ.VERDİĞİ ŞLACI KULLANIRIZ. AYNEN BUNUN GİBİ BU KONULARDA ELBETTE Kİ SÖZ SAHİBİ MÜCTEHİDLERDİR İMAMLARDIR. VE ALİMLERİN HEPSİ İTTİFAKLA TERAVİH SÜNNET DİYOR. BAYINDIR SÜNNET DEĞİL DİYOR. ŞİMDİ HANGİSİNE İNANALIM. AMA İKİ HADİSİ ŞERİF AKLIMA GELDİĞİ ZAMAN BAYINDIRA ÇOK ÜZÜLÜYORUM 1. KİM BENİMAĞZIMDAN YALAN SÖYLERSE CEHENNEMDE YERİNİ HAZIRLASIN YANİ HADİS OLAN BİR CÜMLEYE HADİS DEĞİL DİYEN VEYA TAM TERSİ 2.FİTNE UYKUDADIR UYANDIRMAYIN UYANDIRANA LANET OLSUN…

 9. Cubbeli ile Senocak farkli ekollerin ve usluplarin insanidir, Cubbeli bu kadar sakin kalamazdi bence.

 10. Sevgili abdulaziz bayındır hoca gerçekten afallamış :D o kadar çarpıcı saptırılmış açıklamaları varki rabbim hidayetini nasip etsin… İhsan hocamızdan mevla razı olsun ilmini arttırsın inş…

 11. ayrıca ne kadar yandas oldugunuzu da cok rahat gorebılıyorum.tarafsız dınleyın kardesım.ıhsan hoca haklı bıle olsa bu dıgerını yerden yere vurmalıyız yargısını dogurmamalı.futbol takımı tutar gıbı davranıyorsunuz.yapmayın kardesım.kafirlikle bıle ıtham eden var.yazık bu mıllete

  1. Hafızlık alimliğin abc’si, ilk adımıdır. Daha ilk basamakta kalacaksın, birde kalkmış mezhep imamlarını, mücdehitleri hafife alacaksın. Sen de kalkmış Allah gaybın hepsini bilmez diyen bir adamı(zındığı) savunacaksın. Çook yazık. Allah hakiki iman nasip etsin cümlemize. Amin.

  2. Ahmet Faruk kardesin soylediklerine katiliyorum. Aziz Bayindir isimli sahis imandan cikaracak kelimeleri acik acik sarfetmistir. Ramazan Ayi’nin baslamasi ile de sesini duyuracak yer arayip insanlarin oruclarini tehlikeye atacak asilsiz aciklamalar yapmaktadir. Buna ek olarak yapilan uyarilari ve duzeltmeleri hice sayiyor, saygisiz ve kibirli bir tutum icinde karsisindakilere baski kurmaya calisiyor. Karsisinda kendi gorusune ters dusen her kimle televizyon programina ciksa bu tutumu degismiyor. Isterseniz kendiniz de sahit olabilirsiniz. Yandas olup olmamak konusunu o zaman tekrar ele aliriz.

 12. ya hu bıraz utanın bıdat ehlı falan sızın ılmı bırıkımınız ne kı böyle rahat konusabılıyorsunuz.ayrıca hafızlık cok guzel bır sey ama her sey demek degıldır.

 13. Bayındır’ın bid’at ehli olmasına rağmen düşüncelerini nasıl bir soğukkanlılık ve psikolojik baskı kurarcasına savunması çok düşündürücü…

 14. İhsan Şenocak Hoca nireeee , Abdulaziz nireee.
  İhsan Hoca ona bazı şeyler öğretmiştir.İhsan Şenocak Hoca süper bir adam.Yaşı da bu bilgiler için genç.Ayrıca bir karizması da var.Yüzüne baktığımda sevimlilik yakışıklılık görebiliyorum.ALLAH razı olsun hocadan.Arkadaşlar sitesinden tefsir derslerini ve hutbelerini takip edin.Ayrıca emek verdiği eserleri de var

 15. suç bu bayındırda değil bu bunun gibi yarım hocaları ekrana çıkaran medyada

 16. Bayındır’IN NERDEN DERS ALDIĞI BU PROGRAM İLE ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU. Hıristiyan kardinallerine ekselans imamlarımıza hakaret.

 17. Hıristiyan kardinallerine ekselans imamlarımıza hakaret.Bayındır gibi zındıkların mantığına göre elbette böyle itibarsızlaştırılan imamların içtihadlarına göre teravih namazı olmaz.Böyle bir çelişki içerisinde. İhsan Şenocak gibi ehli sünneti müdafa eden hocalarımıza destek çıkalım. Youtube de, forumlarda ve web sitelerinde bu mesele ile ilgili destek mesajları atalım.

 18. Bayındır “kitaptan okuyorum” Şenocak: “Hepsini okuyacaksınız ama”
  Bayındır: “O zaman okumuyorum” :) NE GÜLDÜM AMA

 19. Anladım ki Bayındır Cübbeli Hocamın karşısında hiç bir şey yapamaz. Ama ihsan hocamında maşallahı var. ne güzel izah etti. Bayındırın acınası hali içimi parçaladı :D

Yorum Kapanmış :(

İhvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2014 İhvanlar.net