Reklamlar hakkında açıklama

   Değerli kardeşlerimiz, bize sanal ortamda Ehli Sünnet müdafaası gibi bir hizmet başlatmak nasip oldu. Kimisi “böyle bir şeye hizmet denmez” “böyle hizmet olmaz” dese de biz istifade edenleri gördüğümüz ve tesiri olduğunu bildiğimiz için bu gibi şevk kırıcı ifadelere aldırmıyoruz. Daha önce sizlere aktardığımız üzere sitemiz “kaynak” haline bile gelmiş, bazı kitaplarda sitemizden alıntılar görmüştük.

   Bizim hizmet anlayışımıza göre yerinde saymak veya durmak olmamalı. Devamlı geliştirme, iyileştirme yapılmalı ve farklı şekillerde insanlara ulaşmaya çalışmalı.

   Bunun için de günümüzde okumaktan çok izlemek tercih edildiği için video çalışmalarına, görsel ve işitsel faaliyetlere ağrılık verilmesi gerektiğini gördük.

   Video çalışmaları için bazı kardeşlerimizin de dediği gibi “lisanslı” programların olması, bu programları rahatlıkla çalıştıracak bilgisayarın olması gerekiyor. Video hazırlayanlar iyi bilir ki güçlü olmayan bir bilgisayarda video hazırlamak, kaydedilmesini beklemek vs. bir işkencedir. İşte bu gibi ihtiyaçları karşılamak hakikaten büyük bir külfet.

   Biz reklam koyarak sitemizin bölgelerini işgal etmekten memnun değiliz. Maddi imkanlarımız el verse de biz sağa sola reklam vererek bütün Müslümanların sitemizden istifade etmesini sağlasak ne güzel olurdu.

   Bir kardeşimiz 1 yıllık sunucu maaliyetini karşılamıştı Elhamdülillah. Bakın doğru bilgiye ne kadar insan ulaşıyorsa, yanlış bilgiden ne kadar insan kurtuluyorsa ve ne kadar insan yeni bir şey öğreniyorsa onların ecirlerinde ortak oluyor.

   Şimdi, bu çalışmaların olması gerekiyor. Destek olan çıkmıyor, reklam verin dedik kimseden talep olmuyor. O halde bir firma ile anlaşılıp reklam koyulmasından başka seçenek kalmıyor.

   Reklamlarda istenmeyen görüntü çıkmasına gelince. Bize bu konuda ihtar yapıldığı zaman defalarca kontrol etmemize rağmen böyle bir görüntü ile karşılaşmıyoruz. Mesela gmail reklamı, hosting firması gibi reklamlar karşımıza çıkıyor. Firma yetkililerine sorduğumuzda “reklamlar kişinin bilgisayarından girilen site ve aranan kelimelerle alakalı çıkabiliyor” cevabı alıyoruz. O halde sorun reklamlarda değil de kullandığımız bilgisayarda olabilir.

SONUÇ

   Biz vaktimizi, kendimizi bu işe adıyoruz. Bundan şikayetçi değiliz Elhamdülillah. Lakin maddi imkanımız yok. Bunun da ortaklaşa destek olarak karşılanması, birinin bu masrafları üstlenmesi halinde reklama lüzum kalmaz. Biz kimseden bir şey isteme taraftarı değiliz. Bunu da bilmenizi isteriz…

   www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.