Ehli Sünnet Dışı Görüşleri olan Kişiler

   Sitemiz takipçilerinden bir kardeşimizin çalışmasıyla bu kişileri tanıyalım:

VİDEO GALERİDEN…

44 Yorum

Yorum Yap
 1. Listede bulunan CANER TASLAMAN,MEHMET OKUYAN,MUSTAFA KARATAŞ hakkında açıklama yapar mısınız neden bu listedeler?

 2. Ben alparslan kuytul hocanın,mevdudi nin ehli sünnet dışında konuştuğunu görmedim.bilakis bu hocalar bence islam ın dava olduğunu anlatarak.islami uyanışı hızlandırmıştır.

  1. Birşeyi görmemeniz olmadığı manasına gelmez…

  2. Sen onlarin nasıl olduğunu mahşer de görürsün

 3. fetullah gülen neden yok!

 4. Es-Selamu Aleyküm, öncelikle şunu söylemek istiyorum, listedekilerin hepsi; müslüman olduğunu söyleyen, namazlarını tam kılan, Kur’an okuyup anlayarak amel etmeye çalışan, yanlışlarıyla doğrularıyla insanlara bir şeyler öğretmeye çalışan, aslında kısacası islamın ve imanın şartlarına fazlasıyla riayet eden insanlar. Mutlaka hepsinin yanlışları vardır, tıpkı ehli sünnet diye adlandırdığımız hocalarımızın da olduğu gibi. Örnek vermek istemiyorum, çünkü herkes istediği şekilde araştırıp yanlışları görebilir. Hülasa-i kelam, naçizane önerim; kimseyi dışlamadan, yalnızca furkan olarak, insanlara bildiklerimizi öğretmemiz ve bu sayede bütün iman edip doğru ve yararlı işler yapanları müslümanlar adı altında toplayarak biz olmamız yahut cemaat olmamızdır. Tekrar etmek gerekirse, ehl-i sünnet dışı dediğiniz birçok insan islam için çalışan insanlar. Lütfen böyle yaparak birliğimizi bozmayalım!

  1. İnanç meselelerinde Resulüllaha ve ashabına muhalefet edenler birliğimizi çoktan bozdular ve bozmaya çalışıyorlar… Biz bozmayalım derken onlar elinden geleni yapıyor bozmak için.

   1. Yine “onlar” diye bahsediyorsunuz… Keşke “biz” olabilsek. Allah bütün imân edenlerden razı olsun ve bizleri doğru yola ulaştırsın.

    1. Onlar “bizliği” bozdular…

     1. Haksız değilsiniz, herkes birbirini kötüleyip duruyor. Zaten karşı durduğum konu bu, temennim de şu yönde ki; insanların yaptığı güzel işler göz ardı edilmeden, yanlışları güzel bir dille açıklamanız. Başka bir deyişle; “Siz yanlışsınız, bunları dinlemeyi bırakın, bunlar fitneci…” gibi ithamlarda bulunmak yerine, “Şu noktalarda şöyle hataları var, bu ayet veya hadis yahut alimlerin görüşlerine göre de teyit ediyoruz.” gibi yorumlarınızı bekliyoruz. Sizin gibi çok fazla insana ulaşabilenler kavga ederse, bizim gibi avam daha büyük kavgalara karışır. Kavgamızın, mücadelemizin ne olduğunun farkına varalım. Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yanlışlarını, günahlarını affetsin.

 5. Şimdi Üstadım, Çalışmayı yapanın iyi yapmış…

  Nureddin Yıldız Hocanın bu listeye girmemesine sevindim. umarım unutarak listeye dahil etmemiş değilsinizdir.

  “Emine Şenlikoğlu” için ise üzüldüm. “Emine Şenlikoğlu” bir iskender evrenesoğlu kadar mı bu listede eşdeğer ?

  Yanlışım olmasın ama sadece ve sadece “Emine Şenlikoğlu” için emin misiniz ? siye sormak istiyorum ?

  1. Aklını nerede soluklandırıyor bu insanlar meraktayım doğrusu.kendine gel ey adem oğlu…

 6. Emine şenlikoğlu ehli sünnet değil mi neden ben ehli sünnet biliyordu

  1. Kardesim islamogluyla sohbeti var ona bak anlarsin yanlisini…

 7. Rabbim ehli sünnetten ayirmasin Erzurumdan Selamlar hakka emanet olunuz

 8. Elinize sağlık iyi olmuş

  “Size iki şey bırakıyorum; onlara temessük etseniz necat bulursunuz: biri Kitabullah / Kur’an, biri Âl-i Beytim.”( Tirmizî, Menâkıb: 31; Müsned, 3:14, 17, 26).

 9. hakan cagri cetin

  VAY BE YA$AR NURi YE BAK SEN … GEBERMEDEN ÖNCE ALLAH´A (CELLE CELALUHU) TÖVBE EDiP HALKTAN ÖZÜR DiLEYiP HELALLiK iSTEYECEGiNE , HAYRAN OLMU$ OLDUGU “BETON KAMAL ATAPUT´UN” EMRiNi YERiNE GETiRMi$ VE MASON YAHUDi GAVUR $APKASI GiYMi$… ÜSTÜNE BiDE NONO$LAR GODO$LAR GiBi $APKASIDA ELBiSESiDE RENGARENK..

 10. Fetöcü Suat Yıldırım da listeye eklenmeli. Türkiyede hala bir çok yerde bunun bozuk Kur’anı Kerim mealleri satılıyor.

 11. Alı Rıza Demircan ve Mehmet Okuyan, Habertürk’e sıkça çıkıyorlar. Ama daha garibi Caner Taslaman ve Mustafa Öztürk de, 24 TV (ES Medya) ve A Haber’e (Sabah Grubu) çıkıyorlar, çıkarılıyorlar, dini meselelerde görüşlerine sürekli danışılıyor maalesef. Özellikle 24 TV ve A Haber’i, hükümete ve c.başkanına yakın duruşlarından dolayı büyük bir muhafazakar kesim takip ediyor. Yani tehlike çok büyük. Yine bu kanallara katılan bir çok sözde “sağcı” yorumcu da, Hayrettin Karaman, hatta Mustafa İslamoğlu ve Abdülaziz Bayındır gibilerini hoca telakki edip, görüşlerini el üstünde tutuyor. Bunlar arasından AK Partiye ve cumhurbaşkanına yakın isimler de var maalesef. Bu büyük bir sorun. Peki çözüm? Bunların bozuk görüşleri tekrar tekrar her platformda her fırsatta anlatılmalı ve yazılmalı, yazılı olsun ki, arama motorlarında çıksın, araştıran ulaşabilsin.

  Ha bir de şu konu var. Bazıları diyor ki, “yaw kardeşim siz de herkesi bozuk ilan etmişsiniz, piyasada ne kadar prof, ilahiyatçı, hoca var onlar yanlış da bi siz mi doğrusunuz”. Burda bi konuda haklı, onlar hep piyasada, ekranda, medyada çünkü bu da bi proje. Halbuki doğru düzgün hocaların sayıları bunlardan çok daha fazla ama onlar ne şöhret peşinde, ne medya peşinde.

 12. Çok güzel bir çalışma, hazırlayanlardan Allahu Teala razı olsun. Eksiği var fazlası yok. Ama bizim için Türkiye için en önemli isimler burada. Bu siteye de hala “amentüde ittifakımız yok mu” diye yorum yazabilen zındık ajanları geliyor ya, pes doğrusu. Yahudi ve Hristiyanlar ile bir veya bi kaç maddede değil Amentü’nün hiçbir maddesinde ittifakımız yoktur. “Amentu Billahi” de, Allah’a iman, ancak Kur’anda ve Sünnetde bildirilen şekilde iman ile olur. Zatına ve sıfatlarına iman ancak Ehli Sünnet itikadında ise Amentu Billahi olur, yoksa hristiyanların ve yahudilerin “ilah” inancıyla Allahu Teala’nın zatı ve sıfatı hiç kıyas edilemez. “Ve Melaiketihi” derken de, hristiyanların ve yahudilerin melek inancı asla İslam’da bildirilen melekler ile örtüşmez. Neredeyse taban tabana zıddır. En basit özellikleri diye “insan gözüyle görülmez” konusunda ittifakımız var deseler, orda bile ittifak yoktur. “Ve kütübihi ve rusulihi” zaten ittifak olmadığı apaçık ortada. Hangi kitabımızı hangi peygamberimizi (aleyhimesselam) kabul ediyorlar! “Ve bil kaderi”. İttifaka en yakın gibi görünen konu burası ama bu da çok hassas bi konu olduğu için ne hristiyanların ne de yahudilerin bu konuda kesin, net bir ifadeleri yok, çünkü bilgileri yok. Olması da mümkün değil, çünkü ilahi bir kaynakları yok. Her kafadan bir ses çıkıyor. “Hayrihi ve Şerrihi min Allahi Teala”. Yahudiler de hristiyanlar da, hayrın, iyi şeylerin Allah tarafından yaratıldığına inanır, ama şerrin, şeytan tarafından veya insanların içindeki kötülük tarafından yaratıldığını sanır. “Vel ba’sü bağdel mevt” konusunda hristiyanlarla ittifakımız var gibi gözükse de, yine kader mevzu gibi, bir kaynakları olmadığı için kesin bişey söyleyemiyorlar, çünkü bilmiyorlar. Kimisi ruh olarak var oluruz der, kimisi enerji olarak başka bi varlık şeklinde yaşarız der, cennet ve cehennem inançları zaten İslam’la alakası yok. Yahudiler zaten ahırete inanmıyor, (niye inansınlar ki, güç, zenginlik, saltanat, zevkü sefa bu dünyada onların zaten, bi de ahıreti, hesabı kitabı karıştırıp rahatlarını bozmanın ne alemi var) inanan mezheblerinde de çok kısıtlı bi yeniden dirilme mevzu var, onun da İslamdaki ahıret ve haşr konusuyla alakası yok. Buradaki izah, sokaktaki insanın anlayacağı şekliyle, tabi ki bunun Hadisi Şerifler ve Ayetler ile çok daha detaylı, ve biraz mürekkep yalamış insanlara hitab eden izahu da var, ama, “amentü de ittifakımız yok mu” diyen birinin zeka seviyesine en yakın izah budur diye tahmin ediyorum. Ne ittifakı!

 13. Burada resimler paylaşılmış ehli sünnet dışı görüşleri olanlar kesinlikle dinlemeyin diye.evet doğrudur belki birçoğu öyle belki de hepsi ancak ehli sünnet insan zaten yanlışı da dinlese neyin ne olduğunu anlar ne dinlerse dinlesin içinden doğruları alır çünkü ehli sünnet insan Kuran’ı ve Efendimizin(a.s) sünnetini kavramıştır bu yüzden yanlışa sapmaz.siz kim oluyorsunuzki kendinizden bu kadar eminsiniz ? nasıl sizin doğrularınız dışındakilerin hepsi yalan oluyor ? ve sizin dışındakiler veya sizin ehli sünnet değildir dedikleriniz ehli sünnet olmuyor ? sizin kendinizden bu kadar emin olmanızdaki sebep ne ? neyin garantisini kimden aldınız ? ehli sünnet hocalarınızdan mı ? kimsenin böyle bir garantisi yok böyle bir garanti vermeyede hakkı yok.Maun suresinin 4,5 ve 6. ayetlerinde Allahu Teala söyle buyuruyor ‘Vay haline o namaz kılanların ki.Kıldıkları namazın değerine aldırış etmezler.Gösteriş yaparlar onlar.’Düşmüş olduğunuz bu cehaletten kurtulun kendinize yalan söylemeyi bırakın insanları ötekileştirmeyi bırakın Herşey Kuran da ve Peygamber (a.s) Efendimizin sünnetinde açık ve nettir.Ümmet için bişeyler yapmaya çalışın kendiniz için veya ‘ehli sünnet’ hocalarınız için değil.ozaman anlaşılır ki Maun suresinde bahsedilenlerden değilsiniz.Derdiniz insanları kazanmak olsun ama önce kendinizi kazanın!Kendinizi imanen kimseden üstün görmeyin bu gafletten kurtulun üstünlük ancak takvadadır ve takva sahibini yalnızca ALLAH bilir.

  1. Amel ile itikadı birbirine karıştırmış ve dolayısıyla saçmalamışsınız. Amel yönünden kimse dört dörtlük değildir ve kimsenin garantisi yoktur. İtikad yönünden ise neye inanacağımız ortadadır. Onun garantisi vardır. İtikad yönünden Resülullahın ve ashabın yolundan zerre kadar ayrılanlar kendilerine yeni bir yol icat etmiş olurlar…

  2. AbdulKAHHAR ÇEÇENDAĞLI99

   Munkir ile oturma yersin sancı,sonra paklayamaz seni her kalaycı büyük şeyh efendi Mustafa ismet garibullah

 14. İhvanalar.net Allah sizden razı olsun hangi hocanın ne olduğunu öğrendik sizleri 2 senedir takip ediyorum.sizler bu işte çok sevap kazanıyorsunuz.Yine tekrar ediyorum Allah sizden razı olsun

 15. Kanıp bu dünyaya, aldanma sen …
  Bu cevrü cefa kalır, sanma sen …
  Ahiret hak, hesap verirsin sen …
  Üç kuruşluk dünyaya, satma sen …
  Tırbetulakdam

 16. ES SELÂMU ALEYKÜM İHVANIDİN MEVDUDİ NİN NEYİ VARDIR BANA YAZARMISINIZ

  1. Reddiyeler kısmına bakabilirsiniz

  2. HZ OSMANA LAF SÖYLER PEYGAMBERLERİN İSMET SIFATINI İNKAR EDER

  3. OSMANLI ULAMASI NEYİNE YETMİYO DA HALA MERDUDİ MERDUDİ DERSİNİZ ÖMER NASUHİ BİLMEN HAZRETLERİNİ HELE Bİ TAM MANASIYLA TANI O SANA FAZLA GELİR İHTİYACIN KALMAZ

 17. ahmet şahin neden listede? Bir de sizi birilerini yargılama makamına koyan yetkiyi kim verdi?

  1. Diyalogcuların şahı, Yahudi Hıristiyanlarla Amentüde ittifakımız var diyen Ahmed Şahin’i soruyorsunuz değil mi?

   1. yahudi ve hıristiyanlarla amnetü de ittifakımız yok mu?

    1. Laf kalabalığı yapmayın. Bu gün inançta ittifakımız yok yok, Allah’a üçün üçüncüsü, İsa Allah’ın oğlu diyen hıristiyanlarla; Üzeyir Allah’ın oğlu diyen yahudilerle ittifakımız yok. Hee sizin olabilir. Yeni uydurduğunuz dinde ittifak edin… İslam’ı karıştırmayın

    2. kurani kerime iman etmeyen ve muhammed aleyhisselama iman etmeyen ile nerde itifakimiz olacak?? ahh sen simdi bakara 62 ve maide 69 dan kendince delil getirirsin. Bu ayetlerin açiklamasi; Yahudi, Hristiyan ve Sabiinlerden, kendi Peygamberleri zamanında inanıp salih amel işleyenler elbette Cennete gidecektir. Her Peygamberin kavminden, kendi zamanında iman edenler elbette Cennete gider. Bunun çelişki neresindedir? Hazret-i Musa zamanında, ona inanan Yahudiler ve Hazret-i İsa zamanında ona inanan Hristiyanlar, elbette Cennete gidecektir. Çünkü, bütün Peygamberler gibi, Hazret-i İbrahim gibi, Hazret-i Musa da, Hazret-i İsa da Müslüman idi. BENIM BU SORULARIMA CEVAB VEREBILIR MISIN???
     Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır.” Al imran 19 ? hani yahudilik ve hristiyanlik nerde?
     “Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan asla kabul edilmeyecek.” Al imran 85 ? hani yahudi hristiyan nerde?
     Gerçekten de kitap ehlinden ve müşriklerden inkâr edenler, ebedî olarak cehennem ateşindedirler.” Beyyine 6? Evet bunlar kurani kerimi ve muhammed aleyhisselami inkar ediyorlar. Buna ne dicen? demeki birseyi inkar ediyorlar inkar etmeselerdi niye ebedi olarak cehennem atesindedirler ayeti var?
     “Kim de Allah’a ve Peygamberine isyan eder ve Allah’ın koyduğu sınırları aşarsa, onu da ebedî kalacağı cehennem ateşine koyar. Nisa 14? kafirler Peygamebere isyan ediyor??? Buna ne dicen?
     “Kim kendisine doğru yol besbelli olduktan sonra Peygamber’e karşı çıkar, mü’minlerin yolundan başkasına uyarsa, onu döndüğü yolda bırakırız ve cehenneme sokarız.” Nisa 15? Kafirler muhammed aleyhisselama karsi çikiyorlar?? Buna ne dicen?
     “Kim Allah’a ve Onun Peygamberine inanmazsa bilsin ki biz, kâfirler için alevli bir ateş hazırladık.” Fetih 13? Muhammed aleyhisselama iman etmiyorlar. Buna ne dicen?
     “Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri bir ateşe atacağız.” Nisa 56? Yahudi ve hristiyan kurani kerime bile iman etmiyor. Buna ne dicen?
     İnkâr edenlere ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte onlar cehennem ashabıdır.” maide 86? Kurani kerimi. Peygamberleri, haram ve helali hristiyan ve yahudi kafirleri inkar ediyorlar. Buna ne dicen?
     Ayetlerimizi yalanlayan ve onlara karşı büyüklük taslayanlar var ya, işte onlar cehennem ashabıdır.” “Onlar orada ebedî kalacaklardır.” Araf 36? Bir ayeti bile yalanlayan ebedi cehennemde kalacak buna ne dicen?
     Allah’a ve Rasûlüne karşı gelen kimseye, içinde ebedî kalacağı cehennem ateşinin olduğunu bilmediler mi?” tevbe 63?? Hani peygamberlere aleyhimüsselam iman gerekmiyordu??
     Bizim âyetlerimizi ancak kâfirler inkâr eder.” Ankebut 47? Evet hristiyan ve yahduiler, alkolü iceceklere helal diyorlar, faize helal diyorlar, livataya helal diyorlar, kadin erkek esittir diyorlar, namaza, oruca, zekata, hacca, miras taksimini, kurani kerimi ve muhammed aleyhiselami hepsini inkar ediyor. hristiyanlar domuza helal diyorlar. Kuran i kerime, melekler, kitablar, peygamberler aleyhimüsselam,ahiret gününe, kader hayir ve serrin allahu tealadan olduguna kafirler bunlarin hic birine iman etmiyorlar. Demek ki bir ayeti inkar etseler bile kafir oluyorlar. Evet bunlar ayet i kerime ile sabit inkar ediyorlar. Bu sebeb ile kafir oluyorlar buna ne dicen?
     “Ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin.” “Onlar birbirlerinin dostudurlar.” “Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur.” “Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.” Maide 51? Ehl-i kitap hak olsa, onlara dost olana kâfir denir miydi?)
     (Biz her peygamberi kendisine itaat edilsin diye gönderdik.) [Nisa 64] yahudi ve hristiyanlar peygamber efendimize itaat etmiyor. Itaat etmedikler icin ayeti inkar ediyorlar, yukarda yazdigim gibi ayetimizi inkar eden cehennemde ebedi kalacaktir? Buna ne dicen?
     (Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının!) [Haşr 7] yahudi ve hristiyan muhammed aleyhisselama bile iman etmiyorlar. Buna ne dicen? evet gercekten ama gercekten bu 14 soruma cevab verebilirmisin diye cok merak ediyorum!

  2. Adamlar uyarmış ister dinle ister dinleme. Gerekçeyi de zaten yazmışlar. Aksini ıspatlarsan sana inanırız.

 18. kardeşler ibni kayyım el cevziyye’ye de reddiye var..doğrudur hocası ibni teymiye ama onun bir tıbbu nebevi kitabı var acaba o kitabı da mı itikadımızı bozar,çünkü içinde sadece tıpla ilgili bilgiler var

 19. EMİN IŞIK DENİLMİŞ AMA EHLİ SÜNNETE MUHALİF TUTUMU NEDİR ACABA

  1. Reddiyeler bölümünde mevcut

 20. AbdulKAHHAR DAĞISTANLI99

  eksikler fazlur rahman,muhammd hamidullah,feytullah gülen,nureddin yıldız,zakir naik,ali şeriatı. ..

 21. İşe bak yahu, bu gidişle hoca namına kimse kalmayacak.. İşin enteresan tarafı bunların çoğu başta Habertürk olmak üzere TV ekranlarında sık olarak boy gösteren hocalar..
  Peki,, mesela Ali Rıza Demircan ve Mustafa Karataş’ı ofsayıta düşüren görüşlerinden birer tane sayar mısınız?

  1. Reddiyeler bölümünde mevcuttur…

  2. ALİ RIZA DEMİRCAN SAHABEYE CARİYE İLİŞKİSİNDEN DOLAYI ZİNA YAPMIŞTIR DEDİ VE HURİLER İÇİN SEKRETERLİK GİBİ BİRŞEY DEDİ MUSTAFA KARATAŞ, İSA ALEYHİSSELAMIN İNECEĞİNİ İNKAR EDİYOR

  3. bahar altay ekmekçi

   mesela mustafa karataş hz isa yeryüzüne inmeyecek demişti bir konuşmasında bu bizim itikadımıza uygunmu değil elbette

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.