Müslüman Ahmediye Cemaati (Kadıyaniler) Fitnesi

   Hindistan’ın Pencap eyaletinde 1880’de Mirza Gulam Ahmed Kadıyani tarafından kurulmuştur. Ahmediye de denir. İngilizlerin Hindistan’ı sömürge yaptıktan bir yıl sonra ortaya çıkan bu fırka, onlar tarafından beslenmiştir. İslâmiyet’i içerden yıkmak için çalışan İngiliz casuslarının yardımıyla Pencap ve Bombay’da cahil halk arasında süratle yayıldı. Sonra Avrupa ve Amerika’da gayrimüslimlerden ve dinini bilmeyen cahillerden taraftarlar buldu.

   Daha önce İsmailiye fırkasında olan Mirza Gulam Ahmed, önce müceddid, daha sonra da Mehdi olduğunu iddia etti. İsmailî ve Behaîlerden taraftar buldu. En sonunda kendisinin, gökten ineceği bildirilen İsa Mesih olduğunu, yeni bir din getirdiğini söyledi. Kadıyan’da yaptırdığı mescide, Mescid-i Aksa dedi. Kendisinin Kur’an-ı kerimde övüldüğünü iddia etti. Hazret-i İsa’ya iftiralarda bulundu. İslam âlimleri, Kadıyanilerin Müslüman olmadıklarını ittifakla bildirmiştir. İslâm âlimlerinin bunlara verdiği cevapları dikkate alan Pakistan Parlamentosu da, 7 Eylül 1974 tarihli kararıyla Kadıyanileri, İslâm dışı azınlık olarak ilân etti.

Kendilerine yer bulabilmek için yeni maskeyle ortaya çıktılar ve “Müslüman Ahmediye cemaati” diye isimlendiler.

ALMANYA BESLİYOR

   Almanya bu oluşumlar bazen medya aracılığı ile gündeme getirip geniş yer veriyor ve Müslümanların (özellikle yeni Müslüman olacakların) yönelmesini sağlıyor.

   İlim sahibi olanlar bunların cehaletini hemen kavrayacaktır. Zaten bu, isyanoğlu ve benzeri yapılar cahilleri tuzaklarına düşürebilmektedirler.

   Bu sapık fırkaya karşı Müslümanları uyanık olmaya davet ediyoruz.

VİDEO GALERİDEN…

3 Yorum

Yorum Yap
  1. İnternet sitelerinden cemaate biat şartlarını okudum.. Daha önce okuduğum Muhammed Ebu Zehra’nın bir kitabı vesilesiyle bunlar hakkında fikir sahibi idim.. Biat şartlarını okuyunca insan bunları düzgün bir şey sanır.. Muhtemelen bu türden fikirlerle iki arada bir derede kalmış insanlara zehir veriyorlar..

  2. Ben Almanya’da yasiyorum, yani basimiz da komsumuzda kadiyani inancinda, ben ona hanefi ve ehli sünnet oldugumda hicbirsey demedi, Hz. İSA aleyhisselamin öldürülmedigini tekrar yeryüzüne inecegini apacik söyledim, benim itikadimi bilsin diye ama hic umursamadai, bizim inancimiz Allaha bizim aramizda diyor, güya ehli sünneti hic duymamis, disardan iyi insanlar ama itikadlari bozuk diye samimi olmamaya calisiyoruz, ne verirse yemiyor cöpe atiyorum, ne olur ne olmaz diye, bazen bir ihtiyaci olunca ben ona veriyorum Allah icin ama ondan hicbirsey almiyorum, Allah islah etsin, gördükce üzülüyor insan.

  3. hakan cagri cetin

    ULAN ARKADAS NEDiR BU SAPIKLARDAN MÜSLÜMAN iNSANLARIMIZIN CEKTiGi !!!
    GERCEK TASAVVUF EHLi OLAN TARiKATLERE NASILDA ZARAR VERiYOR BU BiNBiR YÜZLÜ MUNAFIK SARLATANLAR !!! HARBiDEN BU CENNET CEHENNEM BOSA YARATILMAMIS… BiZ GERCEKLERi ALLAH´IN iZNiYLE GÖREBiLEN EHLi SÜNNET VEL CEMAAT NAKSIBENDi VE DiGER HAK YOLDA OLAN KARDESLERiMiZLE BACILARIMIZLA OLAGANÜSTÜ BiR SEKiLDE HER AN HER SANiYE BU SAPIKLARLA MÜCADELE ETMELiYiZ, YOKSA ALLAH´A NASIL HESAP VERiRiZ… RABBiM CELLE CELALUHU TÜM MÜSLÜMANLARIDA BiZLERiDE BU SAPIKLARIN TUZAKLARINDAN KORUSUN MUHAFAZA ETSiN iNSAALLAHURAHMAN…SELAMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.