Öğrencileri bedava kitap diye çekip zehirliyorlar

   WhatsApp hattımıza ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Talepleriniz, görüş ve önerilerinizi almaya ve yeri geldikçe yayınlamaya çalışıyoruz. Gönderdiğiniz resim ve video kesitlerinden Facebook sayfamızda da yayınlamaya çalışıyoruz.

   Yine whatsApp ihbar hattımıza gelen bir uyarıyı sizlerle paylaşarak özellikle üniversite öğrencilerini de bilgilendirerek bu tuzağa düşmelerinin önüne geçmek istedik.

   Kardeşimizin mesajı şöyle:

   “Ben ankarada tıp okuyan bir ogrenciyim bu hafta bir etkinlik baslatildi ve tum ankarada ki universite ogrencileri bir watsap grubuna ekletildi ve size bedava kitap verecegiz 6 ay boyunca 7 kitap alabilirsiniz denildi tabi biz de cok sevindik ogrenciye bedava kitap! Sonra listeyi gorduk ki ne gorelim Ali seriati, seyyid kutup, mevdudi muhammed esed.. bir de okunmasi gereken temel 100 eser yazmislar sinirlenip gruptan ayrildim”

   Aman dikkat edelim, böyle tuzaklara “bedava kitap” uğruna düşmeyelim…

   Bunun yanında keşke bizim fırsatımız olsa da sizlere/talebelere bedava Ehli Sünnet kitapları ulaştırabilsek diye hayıflanıyoruz. Yayınevleri, hayırseverler böyle çalışmalar yapsa ne güzel olur diyoruz…

www.ihvanlar.net

VİDEO GALERİDEN…

3 Yorum

Yorum Yap
  1. Çoğu kişi bu yazarların aslında kim olduğunu bilmiyordur.maalesef ehli sünnet akaidini tam bilmeyince bu tür kişilerin görüşlerini benimseyebiliyorlar.Allah yardım etsin gencimize,yaşlısına. Benim de kızımın okulunda ingilizce öğretmeni cingılbels yılbaşı şarkısını ezberlemeleri için ödev vermiş.nelerle uğraşıyoruz.eğitim sistemindeki şu yabancılara özentiyi bıraksak da yerli bir eğitim sistemine geçsek.

    1. Bi yasin suresi öğret ezberlet desen . Seni gidi geri kafalı yobaz çağdaş ol biraz der…

  2. Bidatçıların taktiklerinden biri her kitabı okuyup onların oyunlarına göre tedbir alınmalı demeleri. Halbuki ehli sünnet itikadını bilen müslümanın onların kitaplarını okumasına gerek yok. Ehli sünnet itikadı bilinirse onların yanlışları da ortaya çıkmış olur. Ayrıca onların kitaplarını okuyup kalbi bozmamak lazım. Nasıl günahlar kalbi zamanla karartıp körleştiriyor hatta dinden çıkarıyorsa bidat ehlini dinlemek ve kitaplarını okumak zamanla bidatçı olmaya yada münkirleşmeye sebep olabilir. Günümüzde yaşayan, vefat etmiş ehli sünnet alimlerin kitapları okunmalı.
    Kitap okuma alışkanlığı diyerek zararlı boş kitapları okumaya gerek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.