Milli Gazete’den Emin Işık skandalı

   Bir kaç gün önce Hayrettin Karamanla alakalı bir haber yapmış, Milli Gazete’den bir köşe yazarının övgüyle bahsettiğini aktarmıştık.

   Şimdi de “ne oluyor bu Milli Gazeteye” dedirten bir haberi sizlere aktaracağız…

   Bildiğiniz gibi Mehmet Şevket Eygi yıllarca Ehli Sünnet üzerinde durur ve bid’at ehli sapıklara karşı yazılar yazar Milli Gazete’de. Biz de Milli Gazete’nin öyle bir duruşunun olduğunu biliriz.

   Ancak son zamanlarda böyle şeyleri görmek gerçekten üzücü…

EMİN IŞIK’A YARIM SAYFA

   Sıratı yok sayan, gavurları cehenneme sokan, Atatürk inkılaplarında Peygamberimizden ilham aldı diyen Emin Işık’a düzenlenen “saygı gecesini” ve yapılan övgüleri yarım sayfa ayırarak verdi…

BİD’AT EHLİNİ PARLATMA TOPLANTILARI

   Bu haber vesilesiyle şunu da belirtmiş olalım ki, İBB gibi kuruluşlar maalesef bu bid’at ehlini parlatma çabası içine girmiş gibi gözüküyor.

   Bid’at ehline saydı gecesi de ne oluyor? İslam dünyasına ne katmış da saygı ile anılıyor?

   Dolayısıyla yetkilileri bu konuda tedbir almaya davet ediyoruz…

www.ihvanlar.net

VİDEO GALERİDEN…

18 Yorum

Yorum Yap
 1. Bence bırda MilliGazeteyi değil İBB Kültür dairesini sorgulamak lazım gazete üstü örtülü tenkit mahiyetinde yayınlamış.

 2. aldatmacalarla insanlar idere edilmez Allah resülü SAV hertürlü yalanı yasaklamıştır.üç şey hariç Müslüman aldatmacalara başvurup alavere dalevere yapmaz müslüman ok gibi dürüst olacak islamiyete ehli sünnet neyi müsaede ederse onu uygularsın bu gün böyle yapayımda güçlenirsem doğrusunu uyguların dersen o gün gelmede ecelin gelir gümbürtüye gidersen sonra hesabını vermek zor olur

 3. Muhterem Cemaat,
  Haklı veya haksız olarak kişileri ve bunlar üzerinden de kurumları tenkit edip kimi zaman da yerin dibine sokuyorsunuz.. Mesela Yeni Akit ile Milli Gazete’nin yörüngeden çıkmak üzere olduklarını ima etmek kanaatimce oldukça ağır bir itham..
  Şunu öğrenmek istiyorum, peki siz cemaat olarak neden günlük bir gazete çıkartmıyorsunuz?.. Tüm ehli sünnet yazarları toplar, bidat ehline de kapılarınızı kapatırsınız.. Millet de gazetenizi gönül rahatlığı ile okur..
  Bence bunu bir düşünün..

  1. Şahsen maddi gücüm yetse bunu da yaparım. Elimden gelse bedava da dağıtırım… Ama iş yaparım demekle bitmiyor.

 4. tayyip erdoğanın öncülüğünde cennete girersiniz sayın erenler hayırlı olsun sizin için.ne alaka ise tayyibi yerden yere vurmak? YOKSA FAiz dünya gerçeği domuz eti kasaplık avrupa birliği gibi aldatmacalar mı canınızı sıkıyor.

 5. milli görüşcüler kadar çiddi ve gerçekçi kişilere rastlama çok zor milli görüşçüler faiz haram dediğinde bazı idareciler faizsiz ekonomi olmaz faiz ekonomin bir parcasıdır diyenleri Allaha havale ederiz.BU BİR TANESİ DAHA MİLYARLACASI VAR

 6. Dünya imtihanını kazanmak için önemli olan dünyacı çoğunluklarla birlikte olmak değil,hakkı üstün tutan MİLLİ GÖRÜŞ davasında karar kılmaktır.Hedefimiz müslüman olarak ölmek ve salihler zümresine dahil olabilmektir.

 7. Lütfen ciddi ve gerçekci olun.

  Sizler recep tayyip erdoğanı ve onu sevenleri yerden yere vururken sıkıntı olmuyor.

  Sizlere karşı tenkit geldiğinde ise “şşş oğlum sussana çaktırma ümmeti böyle basit şeylerle bölmeyelim” oluyor.

  Daha söylenecek milyon ton şey varda. Anlamayanın kulağın dibinde ezan okusan yine kalkamaz yine kalkamaz.

 8. Yazının içeriğinde Milli Gazetemizin bu vatandaşla alakalı hiçbir övgüsüne rastlamadım.sadece kültür sanat bölümünde ibb’nin organizesini haber yapmış.Biz Milli Gazetemizle Ümmetin yüz akı olduğu için övünüyoruz.aynı övgüyü ehli sünnetten olduğunuz için siz kardeşlerimize karşıda besliyoruz.biz düşmanları sevindirmeyeceğiz.bizler Milli Görüş mensupları olarak ümmeti ve sizleri hep seveceğiz bizi yerden yere vursanızda.Allah’a emanet ne mutlu Müslümanca yaşayana

 9. MİLLİ GAZETE RAHMETLİ ERBAKAN HOCA GİBİ BİR DEHASI VARDI VE MİİLİ GAZETENİN YILMAZ SAVUNUCUSUYDU.

 10. ESSELAMÜ ALEYKÜM MİLLİ GAZETEYİ EHLİ BİDAT CEHELETİ DEMEK YANLIŞ BİR ŞEY MİLLİ GAZETE HER ZAMAN HAK İLE BERABER HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDADIR.HİÇ BİR ZAMAN ZALİMİN YANINDA OLMAMIŞTIR,BU ŞEKİLDE NANISININ NINISINA MANA BULURSANIZ EMPERYALİST GÜÇLER MÜSLÜMANLARIN BAŞINA MÜSALLAT OLUR. DÜNYADA BÜTÜN BELLALAR NEDEN MÜSLÜMAN ÜLKELRİN DE VUKU BULMAKTATIR BEN BURADA MİLLİ GAZETEYİ ELEŞTİRENLERE BİR KEZ DAHA YAZIYORUN (BUNU DAHA ÖNCE DE YAZDIM FAKAT SİTEDEN KALDIRDINIZ)MADEM MİLLİ GAZETE EHLİ BİDAT İSE BİZLERE LALEGÜL TV YİMİ TAVSİYE DERESİNİZ YOKSA FM TV YİMİ İZLEMİYİ TAVSİYE EDERSİNİZ. HANGİSİ EHLİ SÜNNET İTİKADINDA HANGİSİ EHLİ BİDAT İTİKADINDA? BEN BURADA SİZLERDEN UFAK TEFEK HATALARI BÜYÜTÜP MÜSLÜMANLARIN BİRLEŞMEYE İHTİYACI OLDUĞU BİR ZAMANDA AYRIŞTIRMAYA GİDEN EDA VE TAVIRLARDAN VAZGEÇMENİZİ DİLİYORUM. YARIN TOP YEKÜN SAVUNMAYA İHTİYAC DUYULDUĞUNDA NASIL BİRLEŞECEĞİZ O KÖTÜ BU KÖTÜ.HATASIZ DOST ARAYAN DOSTSUZ KALIR.

  1. Burada bu kadar demogoji yerine Milli Gazeteye iki kelime mail atıp böyle yanlışlara düşmemesini, dikkat etmesini yazsaydınız hem maruf sevabını alırdınız hem de boş boş konuşmamış olurdunuz…

   1. Boş boş konuşmamış kardeşimiz gayet yerinde bir tesbit yapmış. Bu şekilde cevap vermenizi esefle kınıyorum. Keşke o maili siz atsaydınız bu haberi yapmadan önce.

    1. Ne olacaktı? Şimdi bu haberi gördülerse bir özür yayınlayacaklar mı? Bu zat aslında böyle biri diyecekler mi? Hayır… Medya organları yaptığı hatayı kabul etmiyor maalesef.

 11. Milli Gazetenin de, Yeni Şafakın da, Yeni Akitin de sorunları hep aynı Ehli Bid’at cehaleti, hatta Ehli Sünnet i’tikadı cehaleti. Ve maalesef bu sorun Türkiye müslümanlarının da, hatta tüm İslam aleminin de ennn mühim sorunudur. Selefi kaynaklı ve Şii kaynaklı tüm teror grupları hep bu cehaletten doğmaktadır. Ve yine bu cehalettir ki, insanları islamı yanlış tanımaya itiyor maalesef (gerçi üstad Kadir Mısıroğlu misali, bu konuya hikmet nazarıyla bakacak olursak, tüm dünya müslümanları doğru ve tek itikatta olsaydı, belki dünyada müslüman olmayan kalmayacaktı)

  Bu itikad ve bid’at cehaletini hergün bıkmadan usanmadan işlemek zorundayız, bu bozuk “din alimi” görünümlü kişilerin tüm bozukluklarını tekrar tekrar vurgulamak zorundayız, yoksa kendini müslüman sanan bir çok saf insanımız bunları dinleye dinleye kalbleri zehirlenecek.

  Fetönün bozuklukları, yıllar önceden bilinen şeylerdi. Bunlar zamanında başta diyanet tarafından ve her fırsatta da dinleyici kitlesi olan hocalarımız tarafından sürekli vurgulansaydı, bugün böyle yüzbinlerce tabanı olamayacaktı. Maalesef bugün TV’lere çıkıp fetönün iç yüzünü yorumlayan “eski fetöcü” imamlar dahi, fetöden ayrılmaları itikaddaki, ameldeki bu bozuklukları sebebiyle değildi. Hepsi çook sonraları başka türlü türlü sebeplerle ayrılmışlar. Peki o “imam” seviyesine yükselmiş bu kadar bilgili diye görünen kişiler neden acaba fetödeki bu itikadi bozuklukları göremediler? Çünkü onlar dahi Ehli Sünnet itikadı konusunda cahildi.

 12. Bu milli gazetecilerin çıkarttıkları birtane alimleri var mı ki? Yok !

  1. Cevat Akşit hoca
   abdulaziz kıranşal hoca
   Şevket eyi
   ….

  2. Degerli müslüman kardeşlerim milli gazete falan gurup gibi kötülemeler ancak müslümanları ayrıştırır asıl mesele osmanlı medreseleri usulu ilim okumak yasaklanmış ve şeriat ilimlerini öğrenmesinler diye müslümanların eline tutuşturulan besmele ve hamdelesiz kitaplar bu milleti bu hale getirdi yoksa bütün cemaatlerin bütün gurupların ilahiyatcıların samimiyetine inanıyorum ammaki kem aletle kemalat olmuyor müslümanlar en kısa zamanda medrese ilmini tahsile başlamalılır imam gazali hz.buyurduğu gibi ben ilmi ALLAHrızası için tahsile gitmedim amma gördüm anladımki ilim ALLAHrızasından başka bir şey kabul etmiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.