Bid’at ehliniin yüzünden iman nuru alınır

   Fetih suresinde Rabbimiz “…Onların secde eseri olan alametleri yüzlerindedir” (Fetih 29) buyuruyor. Tefsir-i Kebirde bu bölümün izahında “dünyada yüzlerinde beliren bir nur” olarak da alamet olabileceği ifade edilir.

   Bu demektir ki yüzde bazı şeylerin alametleri belirir. Mesela iman nuru olmayan kişilerin yüzleri ne kadar parlak tenli de olsa meymenet olmadığını görürsünüz.

   Bunun sebebi tarihi gerçeklerde yatıyor.

   Bildiğiniz gibi Yahudilerin meşhur cumartesi ashabı vardır. Onlara cumartesi günü balık avlamak yasak olduğu halde bu yasağı kendi akıllarıyla tartıp kabullenemediler ve bir gün önceden ağ atıp cumartesinin ertesinde de çekiyorlardı. Ya da buna benzer bir uygulamayla mantıken yaklaşıp haramı kendilerine helal kılıyorlardı. Allahu Teala ceza olarak bir gün ansızın suretlerini maymun ve hınzıra çevirdi.

   Kalplerindeki isyanın çamuru yüzlerine yansıtıldı. Suretleri değişti…

   Allahu Teala bu ümmetin ise suretlerini değiştirmiyor lakin nurlarını alıyor.

MÜSLÜMAN AMA NURSUZ!

   Devamlı zikirle meşgul olan mutasavvıfların/mürşidlerin yüzüne bakıyorsunuz yaşlandıkça parlıyor adeta nurdan bir lamba ile aydınlatılıyor gibi. Veya samimi ihlaslı müminlerin yüzlerine bakıyorsunuz hemen niyetini, samimiyetini ihlasını anlıyorsunuz. Kalbinin eseri yüzüne vuruyor.

   İtikadi yönden sakat olanlara, Allah’ın Resulüne verdiği yetkiyi kabul etmeyip kendisini peygamber gibi görüp Kur’an’dan kendi kafasına göre hüküm çıkartmaya çalışanlara, Resulüllah ve ashabında olmayan bid’at görüşler ortaya koyanlara, Allah’a mekan ve cisim isnat edenlere, hülasa Ehli Sünent yolundan ayrılanlara bakıyorsunuz yüzlerinde o nur kaybolup gitmiş. Kalplerindeki maraz yüzlerine aksetmiş.

ÖLÇÜ DEĞİL AMA…

   Bu bir ölçü değil ama yüz kalbin aynasıdır adeta. Kalbin temizliği yüze yansır. mesela yalan söyleyeni nasıl ki yüz mimikleri ele verir! işte yüzdeki nur veya zulmet de kalpteki marazı haber verir.

   Mesela medreseye dışarıdan gelen bir adam talebelere bakıyor “bunları seçerek mi alıyorsunuz, hepsinin yüzü parıl parıl parlıyor” diyor. Nasıl parlamasın devamlı ayet hadisle meşgul, gece kalkıp namaz kılıyor Kur’an okuyor, ilim tahsil ediyorlar…

ALLAH’IN VE RESULÜN YOLUNU TAKİP ET KURTUL!

   Allah’ın ve Resulünün yolundan (Kur’an ve sünnetten) ayrılmayın. Resul ve ashabı nasıl inanmış ise (alimlerimiz bize ulaştırdılar) o şekilde inanın, yaşayın ve yaşatın. Bu kadar basit. Kalkıp yeni yollar icat etmek veya temelsiz köksüz yeni icat edilmiş bir yola başvurmak ancak Şeytana uymaktır.

   Rabbim cümlemizi muhafaza eylesin..

www.ihvanlar.net

VİDEO GALERİDEN…

5 Yorum

Yorum Yap
 1. hakan cagri cetin

  Yasar Nuriyi ölmeden evvel görmedinizmi ne hale geldi!!!
  O YÜZDEN: “ALLAH’IN VE RESULÜN YOLUNU TAKİP ET KURTUL”

 2. Diyalogcuların bidatçıların nasıl çark ettikleri görülüyor. Diyanetteki İmamı Rabbani hazretlerine iftira atan hoca kılıklı şahsı destekleyen diyalogcu, 2013’te mektubatı öven konuşmaları var. Alim olmayan hoca kılıklı şahıs çarkçı diyalogcuyu büyük mütefekkir olarak gösteriyor. Nasıl gülünç bir durum. Diyanetin bu harici, rafizi mezhepsiz zihniyetten sığ kafalardan kurtulması gerekir.

 3. Vahhabiler selefilerin isidcilerin yuzune bakin

 4. tıpkısının aynısı… ben çok denedim bunu -zeki olmak başka bişey- yani yüzün kararması meselesi tamamını okumadım ama tahmin ediyorum.
  mesela İslamoğlu tee yıllar yıllar önce ki bi videosunu izledim dersin melek o derece yani – konuşması hariç aynı gıcıklık mevcut- ama şimdi…
  kimse kimsenin kalbini bilmez tabi ama bi şekilde belli ediyo işte.
  Allah cc. kararmaktan, kaymaktan, kandırılmaktan muhafaza etsin.
  inşallah bunun sonu nuriş gibi olmaz da geç olmadan uyanır.

 5. Aynen öyle bidat ehlinin suratına bakın bir de ehli sünnet hocaların alimlerin. Farkı göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.