Doğan Holding’de FETÖ araması

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun tutuklandığı FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Doğan Holding’in Üsküdar’daki binasında arama başlatıldı. Soruşturma kapsamında yöneticilerden Yahya Uzdiyen ve Erem Turgut Yücel’in gözaltına alındığı bildirildi..

Soruşturmayı devralan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar’ın talimatı ve nöbetçi sulh ceza hakimliği’nden alınan arama kararı üzerine polis, Doğan Holding’in Üsküdar’daki binasına girdi.

Savcılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre polisin arama yapmasının gerekçesi Doğan Holding’in tutuklanan Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında yürütülen FETÖ soruşturması.

YAPILAN SUÇLAMA NE?
Bu soruşturma çerçevesinde ortaya çıkan yeni deliller ve ifadeler üzerine holding binasında delil araması çalışması başlatan İstanbul Başsavcılığı, “Holding’e kesilen vergi cezalarının FETÖ ile işbirliği yaparak halledilmesi”suçlaması çerçevesinde Doğan Holding’te arama yaptı.

GÖZALTINA ALINAN 2 İSİM
Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ile holdingin eski yöneticilerinden Yahya Üzdiyen, gözaltına alındı. Doğan Holding’in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun FETÖ üyeliğinden tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında her iki yöneticisinin de ev ve ofislerinde arama yapıldığı, gözaltına alındıkları bildirildi.

DOĞAN’IN ANKARA TEMSİLCİSİ TUTUKLANMIŞTI
Soruşturma çerçevesinde Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muradoğlu geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmış çıkarıldığı savcılıkça tutuklamaya sevk edilmiş ve nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorgusu ardından tutuklanarak ceza evine konulmuştu.

 

VİDEO GALERİDEN…

2 Yorum

Yorum Yap
  1. Hala zıplıyor yavşoo A.hakan çipi köşesinde her gün

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.