Mehmet Okuyan'dan Mustafa İslamoğlu'na REDDİYE

   Mehmet Okuyan’ın geçtiğimiz günlerde bir açıklaması oldu. “hata mı ediyorum” diye ara sıra düşündüğünü dile getiren Mehmet Okuyan Dedi ki, aranızda tefsir okuyan var mı? olsun, mutlaka olsun. Mutlaka tefsir okuyun. 30 senedir meal okuyun diyoruz, adam meal okuyup “ben böyle anlıyorum” diyor. Ne kadar cesursun. Meal, okuyabilirsiniz ama Kur’an adına konuşamazsın. Meal okuyabilirsin ama mealle olmaz. Mealle başlıyorsun. O kadar.” 

   Peygamberimizin ismini andıktan sonra salavat getirip, dinleyenlerin de salavat getirmesini isteyen Mehmet Okuyan salavat getirmeyi ihmal etmemeyi de söyledi.

MUSTAFA İSLAMOĞLU’NUN KANALINDA DARBE

   Mehmet Okuyan bütün bunları tam zıddının iddia edildiği Mustafa İslamoğlu’nun kanalı Hilal Tv’de dile getirdi ve gerçekten büyük bir ilke imza attı. Mustafa İslamoğlu’na da reddiye yapmış oldu.

   Mehmet Okuyan inşaAllah başka ilklere de imza atacaktır diye düşünüyoruz.

   Ama önce kendisi de bunu yani Kur’an’dan anladığı şekilde ahkam çıkarmayı bırakması gerekiyor.

   İnşaAllah Ehli Sünnet alimlere kulak vererek ve içine düştüğü yanlışlardan kurtularak doğru yolu bulmasını ümid ediyoruz.

   Üniversite ayarında bir denk istiyorsa İhsan Şenocak Hocaefendinin kapıları sonuna kadar açıktır ve şayet aklında soru işaretleri varsa, problemlerden çıkamıyorsa, şüphelerini gideremiyorsa gelsin otursun. Sorsun, konuşsun.

   Bakın, ömür geçiyor.

   İnsan her konuştuğundan zaten hesaba çekilecek ama insanları yönlendirdiği şeylerden katkat hesap sorulacak. Dolayısıyla yanlış bir şeye yönlendirmenin vebali çok büyük olacak.

   Kendisi de çok iyi biliyor ki her yolun bir dönüşü var… Mutlaka içindeki huzursuzluğu gidermek adına Ehli Sünnet alimlerle masaya oturmalıdır.

   Biz dua ediyoruz…

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

10 Yorum

 1. Dursun Efendi de Mahmud Efendinin hıcası olduğu halde ona bağlanmış, müridi olmuştur. Mehmet Okuyan yeterki istesin İhsan Hoca onun ayağına da gider. Ve şunu unutmayın Mehmet Okuyan Kura’an ilimlerinde İhsan Hocanın eline su bile dökemez. Mehmet Okuyan sadece yüzeysel bir bilgiye sahipken İhsan Şenocak sarf, nahiv, belağat, meani, bedi, hadis, tefsir gibi alanlarda ihtisas yapmıştır.

 2. Selamun aleykum,

  Kıymetli kardeşim biraz gülünç bir ifade kullanmışsınız; Mehmet Okuyan gitsin Şenocak’ın kapıları sonuna kadar açık (ilim alsın/öğrensin) diyorsunuz!

  Bu aynen şunu demeye benzer: “Mahmut Ustaosmanoğlu gitsin Cüppeli/Ünlü’ye gitsin (ilim öğrensin)!”

  Neden mi; çünkü Şenocak, Okuyan’ın (İlahiyat Fakültesi’nden)talebesi oluyor!

 3. Nusret demirbaş

  Bunlara itimat olmaz vardır bir cinlikleri

 4. Selamunaleyküm;
  öncelikle şunu yaptı bunu yaptıyı bir kenara bırakalaım. Bir müslüman yapması gerekenleri zaten bilmek zorunda. “her nefis kendi yaptığına karşı rehinedir” kuranın her ayeti rehber bizlere. ama yıllardır her yerde dile getirdiğim bir konu var ki o d asarf nahiv dersleri. şimdi bu ilmi almayan adam mealden ne kadar anlar. Örneğin; برئ مشركين و رسوله şimdi burada nahivi iyi bilmezse kişi anlamı şöyle verebilir, Allah müşriklerden ver resulunden beridir. oldu mu olmadu. Allah müşriklerden beridir ve resulu de beridir gerçek manası. bu boş bir söz değil diyor rabbimiz. dikkat edelim, okunmasuna, tahliline, irabına, yazımına vs her yönüne. gerekirse 1 ayet için 40 kişinin kapısını çalalım. sonra tefsir okuyun denilince helal olsun bak anladı işte demeyin. seyid kutubun 27 ciltlik 1700 tl ye satılan tefsirini okuyan el kaldırsın. bir adamın ne parası yeter ne de zamanı. 100 lerce külliyatlar var. ismail ağanın çı8kardığı 18 ciltlik furkan tefsiri bile ne kadar uzun. demem o ki avam kuran tefsir okumasın, cahiller çünkü. bu işler bu işlerin ehline verilsin. her adam doktor olamaz. ama 1 senede sarf nahivi güzelce öğrense her adam kuranı gayet güzel anlar. eski alimlere vs peygamberlere bakılınca hep meslekler ile karşılaşıyorum. şimdiki hocayım diyenler parayı nereden alyorlar bunlar açıklansın. yani sözün özü, sarf nahiv bilmeden, hatta yanınada lisanul arabı koyup iyice sindirmeden bu haberler laflar vs bomboş. eğleniyoruz işte, islami magazin kısacası.

 5. Daha önce çıkardığı Yasin tefsirine bakılacak olursa ölülere Kuran okunmaz gibi yanlış görüşlerini zerkettiği anlaşılır.

 6. İyi niyetle düşünmek istiyorum ama içim el vermiyor
  Bunları takip edenler meal okuyup kendi anladığım bu dedikçe
  Bizler bunlara yanlış olduğunu cübbeli hoca ve ihsan hocanın
  Bunlara verdiği reddiyeleri delil gösterdik
  Bunların takipçilerinden taassupçuluk yapmayan saf inançla yanlışlıkla bunlara kanan kardeşlerin birçoğunun geri dönüşü
  Sadece Meal okumanın çıkmazına çare bulamamaları bu adamları tefsire yöneltti
  Çıkardığı tefsiri okumadım eğer yaptığı tefsirde ehli sünnete uymuşsa (ki inşaAllah öyledir çünkü m okuyanın dönüşü ehli bidat e büyük darbe vurur) ben görüşümde yanılmışımdır.
  İnşaAllah böyledir çünkü gözümüzün önünde bunlara inanıp da ayağı kayan dünya kadar müslüman var
  Allah cc islamın özü olan ehli sünnet itikadının yardımcısı olsun

 7. önce inkar ettiklerini kabul etsin.ehli sünnet itikadına dönsün. sonra konuşsun

 8. Öyle olsa bile özellikle salavat konusunu gündeme getirmesi Mustafa İslamoğluna gönderme niteliğinde. Allah hidayet versin diyerek dua etmeliyiz.

 9. Hay ağzınıza sağlık. Ben yazacaktım siz önce davranmışsınız. Bir surenin tesirini yazmış. Emin değilim ama Nebe suresi olabilir. Onun satışı için yapıyor herhalde. İnşallah cc surenin anlamı ile oynamamıştır. Allah CC korusun.

 10. Kendi tefsir yazdığı için olmasın

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.