Referandum ve Mazlumların umudu Türkiye

   Öncelikle bu değişikliğin vatanımız milletimiz 

   Referandum sürecinde takip ettiğimiz kadarıyla Batı medyası sonuna kadar karalama kampanyası ve tehditlerle düşmanlığını gösterirken mazlumlar da dualarıyla destek verdi.

   Göz yaşı ve kanın eksik olmadığı İslam coğrafyasının, Filistin/Gazze’nin, Suriye’nin, Irak’ın, Somali’nin, Afrika’nın gözü Türkiye’de.

   Arapça sayfalarda ve ve yapılan yorumlarda Türkiye’ye dualar edildiğine, güzel temennilerde bulunulduğuna şahit oluyoruz.

   Yani kısacası Osmanlı zamanında olduğu gibi mazlumların umudu yine Türkiye.

   O halde siyasilere çok iş düşüyor. Doğru dış politikalarla Müslümanları kucaklayıcı ve Müslümanlara odaklanıcı bir yol izlemeli.

   Alimlerimize çok iş düşüyor. Ehli Sünneti İslam coğrafyasında canlandırmamız ve Müslümanların bid’at yollara saparak kafirlerin oyuncağı olmasını bu şekilde engellememiz gerekiyor.

   Yani devlet ve millet olarak küçük hesaplar peşinde koşmamalı büyük düşünmeliyiz. Dar bakış açılarını bırakıp küresel oyun kurucu konuma yükselmeliyiz. Elbette bu konuma yükselmek için bir çok şartın yerine gelmesi gerekir ama en önemlisi Ehli Sünnet çizgisinde İslami hassasiyetlere sahip kaliteli nesiller ve kalifiye eleman yetiştirmektir.

  Nesillerimiz Ehli Sünnet çizgisinden ve İslami hassasiyetlerden uzaklaşırsa 10 tane referandum da kazanılsa bir şey ifade etmeyecektir.

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

10 Yorum

 1. Algı yönetimlerine ve eyyamlara teslim olmamış kanmamış bir kardeş
  Selam sana
  Evet çıkması ile Suriye’ye Irak’a nasıl umud olunacak çok merak ediyorum

 2. Mesele ‘EVET’ değil. Pkksı fetösü komünisti solcusu İslam ve ümmet düşmanı kim varsa pabuç bırakmamaktır. Yediremeyenler iç savaş çıkaracaklardı. Sokaklara dökülüp eylemler yaparak.

 3. Uyarı’da bulunmak istiyorum. ” Muhafazakar” AHaber’in referandum sonuçları açıklanmasını takiben yorumcu olarak stüdyo’ya çağırmış bulunduğu şahıslardan bir tanesi ” ALİ ŞERİATİ” propogandası yaptı laf arasında. Ortam boş tarla gibi, şu sıralar boş bırakmayalım ne olur, her EVET diyene kanmayalım, çok sinsi ACEM OYUNLARI düzenleniyor ufak ufak, belli özgürlüklerin artmasını fırsat bilip bal içinde zehir içirmeye yeltenenler var, muhafaza buyur Ya Rab, onların oyunlarını boş’a çıkart. Amin.

 4. Sana bir tane tohumluk buğday vereceğim, ondan bana ekmek yap yarın akşam üzerine Alper kardeş.

 5. Bizler vatandaş olarak görevimizi yaptık.Artık top siyasilerde.Ülkece ileri gideceğimiz vaad ediliyordu,ben vaat edilenlerin gerçekleşmesini tüm kalbimle bekliyorum.Güçlü bir Türkiye olmalıyız.Öylesine güçlü olmalıyız ki bizden medet bekleyen din kardeşlerimize dahi elimiz uzanmalı.Neslimizi,dinimizi,itikadımızı,bizi biz yapan tüm değerlerimizi bozan şeylerle de mücadele edilmesini istiyorum.Ayrıca da hayır diyenlerin de sanki hainmiş gibi lanse edilmelerini de yanlış buluyorum.Bu, verilmesi çok zor bir karardı,kafa karıştırıcı bir durumdu çoğu kişi için.Toplumu kutuplaştırıcı her söylemden uzak durulmalı, hele ki şu zamanda.İnşaallah herşey daha güzel olur,umduklarımız,hayallerimiz,iyi niyetlerimiz birbir gerçekleşir.Allah bizlere bu dinin sancaktarlığını tekrar nasip etsin inşaallah.

 6. şu saflıktan bir türlü kurtulamadık. Siyasette kameralar önünde başka kapılar ardındaki gizli toplantılarda başka konuşulur. bunu ne zaman öğreneceğiz?! her defasında bu oyuna gelen müslümanların bugün başları beladan zulümden sıkıntıdan kurtulmuyor. batının evet çıkmasıyla mutsuz olduğunu zannetmekte işte böyle büyük bir yanılgının eseri. türkiyede bir kişinin başkan olması batıyı neden niçin rahatsız etsin ki! onlar bir ülkenin güçlü olup olmadığını ekonomisine, sanayisine, teknolojisine, adalet mekanizmasına, bilimdeki seviyesine bakarak karar verirler. Türkiye bunların hepsinde sonlarda yer aldığına göre durup düşünmek gerekmez mi?!
  Türkiye’de federatif bir sistemde devlet kurulması kuşkusuz amerikanın avrupanın özellikle israilin lehine olacaktır. Ve kabul ettiğiniz anayasa çıkarılacak bir kararname ile bunu sağlayabilmektedir. Allah ülkemizi korusun

 7. NESLİHAN ÜNVER

  ELHAMDULILLAH ELHAMDULILLAH ELHAMDULILLAH. RABBİM HAK VE GERÇEK İSLAM NESLİ YETİRTİRMEYİ NASİP ETSİN TÜM HOCALARIMIZA. EVLATLARIMIZ TEMİZ İSLAMİ BİR DÜNYADA YAŞASIN.

 8. Hacibayram...sukurler yine Cenabi hakk one cikardi

  Ben bu sonuclara inanmiyorum…Sanki hileleik var gibi …yani acanlar sandiga kadar girdi saniyorum…Muhafazakar Kurt kardeslerimizin cogu evet saniyorum Mhp vs vs Ve en azindan 65% arti + bekliyordum ve oyle olmasi lazimdi…cok kafami karistiriyor bu sonuclar..hilelik varsa bize oldu..sukur cenabi hak one cikardi.Yetkililer duyuyormusunuz hilelik bize oldu sanirim.

 9. Aynı soruyu sana soralım.

  Sen hayır çıksa idi, Tüm dünya kafirleri ile birlikte mutlu mu olacaktın??

 10. Irak ‘ın umudu derken? Tüm ortadoğu ateşinin başlangıcı olan Irak işgaline Maddi ve Manevi desteği veren kimdi diye bir soru sorulsa cevabı ne olur acaba? Hani 4000 küsür sorti yapılmıştı . Deniz kara ve hava sahası açılmıştı tezkere çıkmamasına rağmen. Yanlış varsa düzeltin. Biz karınca bile olamadık kertenkele olduk.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.