Facebook ve Whatsapp'ta Emoji Tuzağı

  Maalesef gavurun icadını kullanmak zorunda kaldığımız için bu uyarıları yapma ihtiyacı hissediyoruz. Çünkü küçük evlatlarımızın ellerinde de telefon olduğu gibi bizim telefonumuzu da yeri gelince kullanmalarından kaçamıyoruz.

   Yetişen neslin bilinçaltında bazı şeyler normalleştirilmek isteniyor. Çeşitli vesilelerle yaptığımız haberlerde çizgi film, dizi, reklam gibi argümanların bu proje için kullanılan araçlar olduğunu gözler önüne seriyoruz.

   Bu araçlardan birisi de cep telefonundaki uygulamalar.

   Facebook ve WhatsApp gibi çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarında dinimize, kültürümüze ait olmayan emojiler bulunuyor. Çocuklarımız bu görsellere muhatap olurken hıristiyanların dua etme şeklini ekleyip amin yazan yetişkinlerde görüyoruz. Bu tablo şuursuzluğun acı bir göstergesi oluyor.

   Ve eşcinselliğin normal birşeymiş gibi algılanmasına sebep olacak emojiler…

www.ihvanlar.net

7 Yorum

 1. Hiç farketmemeiştim Allah sizden razı olsun.

 2. Son olarak bahsettiğiniz Yahudilerin, siyonistlerin bir tertibidir! Sakın bunlara itibar etmeyiniz! “10 kişiye yolla” vb. mesajları gönderenlerin niyetleri İslamiyet’i bozmaktır! Bu büyük bir Yahudi oyunudur!
  Bu mühim mevzuyu lütfen insanlara tebliğ ediniz! Zira, son zamanlarda bu hadiseyle çok karşılaşıyoruz! İnsanları bu bahiste ikaz ediniz!

  Selam ve dua ile…

 3. Allah razı olsun. çok şey hakkında uyanmamıza sebep oluyorsunuz, anlatmasanız hiç dikkat edemeyeceğiz belki de.

 4. Yaratmak yoktan var etmektir. İcat etmek, Türkçede; var olan imkanlarla bir takım şeyleri bulmaktır. Arapça karşılığı (ihtira’)dır : Yeni bir şey bulma, türetme manalarındadır. Şu da var ki, bazı ifadelerin manası kime izafe edildiği ile de alakalıdır. Mesela Rabb kelimesi Kur’an’da insan için “efendi” manasında, Allah için ise “Rabb/yaratıcı/sahip” manasında kullanılmaktadır.

 5. ama yazınızın daha başında bir hata var: ” Maalesef gavurun icadını kullanmak zorunda kaldığımız için …”

  İcat etmek
  Sual: İcat etmek ne demek, insanlar için kullanmak caiz olur mu?
  CEVAP
  İcat etmek yaratmak, mucit de yaratıcı demektir. İnsanlar için kullanmamalı. İcat etmek yerine keşfetmek, bulmak; mucit yerine de kâşif demelidir. Din kitaplarımızda deniyor ki:
  Hâlık ve mucit yalnız Odur. Ondan başka yaratıcı yoktur. Hiçbir insan, hiçbir şey icat edemez, yaratamaz. (Mektubat-ı Masumiyye 2/83)

  Yaratan, icat eden, fayda ve zarar veren, yok eden, ancak Allahü teâlâdır. (S. Ebediyye)

  İnsanın düşüncelerini, hareketlerini, keşiflerini, buluşlarını hep o icat etmekte, yaratmaktadır. Ondan başkasına yaratıcı, mucit demek, cahilce, bâtıl bir sözdür. (Birgivî)

 6. Evet maalesef bu emojileri hemen hemen herkes, bilinçli bilinçsiz bir şekilde kullanıyor.Bir akrabam durumunda evlilik yıldönümünü temsilen kilise emojisini koymuştu mesela.Ben onu güzel bir dille uyarınca hiç böyle düşünmemiştim deyip o emojiyi kaldırmıştı.Yine whats upıma gelen mübarek bir geceyle ilgili bir paylaşımda, geceyi teker teker cümlelerle anlatıp,her cümlenin yanına da bir emoji koyuyordu.Bunlardan bir tanesi de el ele tutuşan eşcinsel emojilerini koymuş namazı anlatmaya çalışıyordu.Yine bir kaç tane vardı ama en fazla bu aklımda kaldı.Bunlardan rahatsız olup da paylaşmadım.Maalesef birşeyleri kullanırken körü körüne kullanıyoruz.Araştırma gereği duymuyor ”Amaaan ne olacak ki bundan?” diyebiliyoruz.Ben bu emojilerden rahatsız olup internete bakmıştım ve görmüştüm ki bu emojiler eşcinselliği temsil edip birkaç müslüman ülkesinde yasaklanmıştı.Ayrıca da whats upa bir hasta için salavat zinciri var.10 kişiye yolla,yollamazsan şöyle şöyle olur diye mesajlar geliyor.Eskiden fotokopiler vardı şimdiyse sosyal paylaşım siteleri kullanılıyor.Bu tür mesajlarda siyonistlerin parmağı olduğu,ayrıca da bu mesajlardan birilerinin kesesinin fazlaca dolduğunu duymuştum.İhvanlar.net ben paylaşmıyorum ama sorumluluk var mıdır sizce, salavat zinciri dedikleri için?Bu konulara da değinirseniz çok iyi olur.

 7. Alt kısımda “Evlat edinmiş eşcinsel çiftler” de var. Muassır medeniyetler seviyesi (!), “Yeni normal” diye 5 yaşındakinden 75 yaşındakine dayattıkları Şeytani Dünya düzeni elementleri… Maalesef necaset yağıyor.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.