Na mahreme bakmamak için nefsimizle 5 mücadele tavsiyesi

قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ

   “Mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Bu davranış onlar için daha nezihtir. Şüphe yok ki, Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır.” (Nur 30)

    Kendisine haram olan her kadının saçına dahi bilerek ve isteyerek bakmak haram kılınmıştır. Müslüman kendisini bu haramdan korumalı, kadınlara bakmamalıdır.

    Ancak şeytan ve nefis devreye girmekte bir anlık gafletle harama baktırabilmektedir. Kişi hemen kendisini toplamalı, tövbe istiğfar ile durumu düzeltmelidir.

    Peki, harama bakmak istemeyip kendine hakim olamayanlar nasıl bir yol izlemelidir?

   İşte nefsimiz ve şeytan bizi harama bakma günahına teşvik edince bu günahtan kendimizi alıkoymak için 5 tavsiye

1-Allah’ım işleyeceğim bu günahtan razı değildir, şayet bakarsam O’nu gücendirmiş olacağım. Harama baktığım zaman Allah değil şeytan razı olacaktır.

2-Allah’ın kesin emri gereği gözlerimi hemen çevirmem gerekir. O’nun emrine itaat sevap/mükafaat, isyan ise bana günah ve azap getirecektir. Ben Allah’ın azabına dayanamam.

3-Harama bakarak bana göz nimeti dâhil herşeyi veren Allah’a nankörlük edemem.

4-Harama baktığım zaman Şeytan sevinecek ve bana işlettiği günahla beni oyuncak haline getirip halime gülecek. Şeytan’ın maskarası olamam.

5-Bir başkası benim bacıma, anneme veya eşime bu şekilde bakmasını istemediğim gibi ben de harama bakmamalıyım.

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

4 Yorum

 1. Allah razı olsun ne güzel açıklamışsın kardeşim. Geçen hafta umredeydim. Turkiyeye gelirken sıladan gurbete gelir gibi oldum. Sanki ben oralıymışım da burası bana yabancı gibi oldu. Bir tane açık kadın yoktu, gözüm ve gönlüm bayram etti, rahatca baktım etrafa, huzur buldum umrede. Suudların yanlışları olsa da şu şeriat halleri çok hoşuma gitti.
  Gözünü yummak her babayiğidin harcı değil. Şeriat olmalı şeriat…

 2. şeytan kelimesini büyük harfle yazmayın veya başını büyük harfle yazmayın

 3. Yusuf suresinde: (Yusuf’un) evinde bulunduğu kadın Onun nefsinden murad almak istedi. Kapıları sımsıkı kapadı ve haydi gelsene dedi. (Yusuf da): Allah’a sığınırım (sana yaklaşmaktan). Doğrusu o (kocan) benim efendimdir, bana çok güzel baktı. Gerçek şu ki zalimler iflah olmaz. Hakikaten kadın ona niyeti bozmuş kavuşma planını kurmuştu. Eğer Rabbinin burhanını görmeseydi, O da ona meyletmişti. İşte burhanımız Ondan fenalığı ve fuhşu gidermemiz içindir. Çünkü O bizim (muhlas) ihlasa erdirilmiş kullarımızdandı.
  Laik kemalist devlet dairelerinde karmacılık, okullarında kız erkek karışık televizyonların durumu sokaklarda açık saçık dolaşılırken nasıl olacak, müslümanlar ihlasa da ermemişlerken. Bu sayılanlar fuhşa götüren işler değil midir? Devlet can emniyeti mal emniyeti nesil emniyeti sağlamakla görevli değil midir? Hani nesil emniyeti, böyle mi sağlanır? Kadın istihdamını artırmak yanlıştır. Erkek ev geçindirmekle yükümlüdür ve o kadar işsiz erkek varken kadınların çalışması yanlıştır, hemde karışık olarak. Okullarda karmacılık yanlıştır, müfredat kalkmalıdır.
  İslam fıtrata uygun dindir. Huzur bulmak isteniyorsa laik kemalist ve Avrupa zihniyetine değil İslam’a uyulmalıdır. Müslümanım diyenlerde buna hassasiyet göstermelidir.
  Tövbe ve beyat ve salihlerle beraberlik önemlidir.
  Hazreti Mevlana: Din düşmanlarının başına kılıç ol, kurt gibilere ateş saç, çünkü onlar Yusuf düşmanıdırlar.

 4. günümüzde ahir zamanda çok açık saçık yayınlar namahreme baktırıyor

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.