Mehmet Görmez, Ali bardakoğlu ve Mehdi inkar Sempozyumu

   Altunizade’deki İSAM salonunda Mehmet Görmez‘in de katıldığı ‘Beklenen Kurtarıcı İnancı’ konulu bir sempozyum yapıldı. Sempozyumu Papazlarla çok sık görüşen eski diyanet başkanı Ali Bardakoğlu’nun başında bulunduğu bir platform düzenledi. Sempozyuma katılan Mustafa Karaalioğlu da “beklenen kurtarıcı gelmeyecek” başlığı ile sempozyumu överken aynı zihniyette olduğunu gösterdi.

   Karaalioğlu’nun anlattığına göre Mehmet Görmez’e “Hocam ayrılamıyorsunuz buradan” diye sorduğunda. “Ayrılacak gibi değil ki. Çok önemli şeyler konuşuluyor” diye cevap vermiş.

FETÖYÜ MEHDİ A.S İNKAR EDEREK BİTİREMEZSİNİZ

   Mehmet Görmez ve Bardakoğlu gibi zihniyete sahip olan zatlar fırsattan istifade Mehdi a.s’ın gelişini inkar etmek için Fetö’yü araç olarak kullanıyorlar.

   Onlara göre bu inanç Müslümanları “tembelleştirirken” bir de gayri İslami oluşumların bir kişinin etrafında “mehdi” bahanesiyle toplanmasına ve Müslümanların yanlış yönlendirilmesine sebep oluyor. Fetö örneğinde olduğu gibi.

Peki, öyle mi?

1-MEHDİYE İNANMAK DÜNYAYA HÜKMETMEKTEN ALIKOYMADI

Müslümanlara Mehdi, İsa a.s nuzulü gibi şeyleri inkardan başka verecek birşeyleri olmayan bu zihniyet bilmiyor mu ki, koskoca Osmanlı hadislerde bildirilen Mehdi’nin geleceğine inanıyordu ama dünyaya hükmediyordu. Hatta Müslümanların sağlam bir Ehli Sünnet itikadına sahip olduğu ve bunu bir siyaset haline getirdiği her dönemde çok kuvvetli olduğunu görmekteyiz.

Yani Mehdi a.s inancı Müslümanları hiçbir dönemde tembelleştirmediği gibi yine hiçbir Müslüman da “MEHDİ GELECEK NASIL OLSA, YATALIM, ÇALIŞMAYALIM” dememektedir. Böyle düşünen bir Müslümana, alime, cahile bir rastlanmaz.

Ama siz Mehdi’yi inkar ettiğiniz halde “Alem-i İslam için ne yaptınız?” diye sorsak boş boş bakmaktan kendinizi alamayacaksınız.

FETÖ ELEMANLARINI DİYANETE KİM SOKTU?

   Fetö’yü bahane edip Mehdi inkar eden Ali Bardakoğlu Fetö ile dinler arası diyalog toplantılarına katılmıyor muydu? Onların papaz buluşmalarında yer almıyor muydu? İşte bir örnek. Fetö’nün kanalının haber olarak verdiği ve iftarda papazlar buluşması yapan Ali Bardakoğlu.

2- MEHDİ’Yİ İNKAR DEĞİL İSTİSMAR EDENLERİ DEŞİFRE EDİN

   Bugün Fetö’yü bahane edip Mehdi’yi inkar edenler dün biz Fetö hakkında uyarırken onun safında yer alıp projelerine katkı sağlıyor, toplantılarına katılıyor, onlara destek mesajları veriyorlardı.

   Demek ki, bu kişiler İslamın ölçülerine göre değil zamanın değişkenliğine göre ve çoğu kere siyasi ölçülerle olaya bakıyorlar. Şeyet İslam ölçüleriyle baksalardı dün de bunların yanlış yolda olduklarını görmeleri gerekirdi. Bu gün bir de Fetö’yü bahane edip Mehdinin gelişini inkar etmeleri hiç samimi değil.

   Bunun yanında mesele sadece BEN MEHDİYİM diye ortaya çıkmak mıdır? Elbette hayır. Mesela Ebu Hanzala künyeli Halis Bayancuk adlı şahıs da bir yapılanma içinde. Ağına takılan gençleri Fetö’den farksız olarak toplumdan koparmakta, tekfirciliği aşılamaktadır. Açıkça askere gidenleri, devlet yetkililerini tekfir etmekte, potansiyel canlı bombalar yetiştirmekte.

   Demek ki, insanları yanlış yola sürüklemek için Mehdiliği kullanmak gerekmiyor…

O halde!…

HADİ YÜREKLİYSENİZ DEŞİFRE EDİN

   Ölü ayıya dayılık yapmak kolay. Buldunuz bir Fetö, herşeyi yaslayın ona. Dün beraberdiniz bu gün onun üzerinden prim yapın.

   Buyurun, işte tehlikeli bir yapılanma. HaÇok samimisiniz ya! Haydi, bu konuda sempozyumlar yapın, Ebu Hanzala ve tehlikesine dikkat çekin. Ekranlarda, meydanlarda basbas bağırın.

   Ey Mehmet Görmez ve Ali Bardakoğlu!

   Yapabilir misiniz?

   Zannetmiyoruz.

   Çünkü asıl gaye MEHDİLİĞİ inkar etmek. Fetö bahane…

MEHDİLİĞİ İNKAR DECCALİYETİN (ŞEYTANIN) İŞİNE YARAYACAK

   Şunu da tekrar edelim, hadislerle bildirilen Mehdi a.s yine hadislerle bildirilen Deccal’e karşı olacak. Ama “ben Müslümanım” diyenler bile Deccal’in safında yer alabilecek. Çünkü bu gün Deccal, subliminal mesajlarla şuur altına işlenirken Mehdi inkar ediliyor.

   Şeytani sistem birilerini kullanarak Mehdi a.s geleceği hadisesini Ümmete inkar ettirme derdinde.

   Mehdi a.s inkar edenler isteyerek veya istemeyerek Şeytani sistemin yüzyıllar sonrasına yaptığı yatırımda rol oynuyor.

   Bu çok net ve açık…

   Biz Resulüllah doğru söylemiştir diyoruz ve iman ediyoruz. Beklemiyoruz, çalışıyoruz. Ona şuurlu mü’min askerler yetiştirmek için çalışıyoruz.

   Siz ise inkar edip yatıyorsunuz…

   Ümmeti hayra teşvik etmek yerine yaptığınız tek şey inkar politikası.

   İçinizde ne varsa belli ki o sızıyor dışarıya…

www.ihvanlar.net

   MUTLAKA OKUYUN> MEHMET GÖRMEZ’İN BAŞINDA BULUNDUĞU HADİS AYIKLAMA TOPLANTISI

21 Yorum

 1. “islam yurdu” demeyelim de
  müslümanların çoğunlukta olduğu yer diyelim

 2. İslam dini ney ile yayıldı davet ile buraya hz ebu eyyüb el ensari ranh istanbula gezmeye gelmedi din fikri ile geldi biz ise insanların imansız gezdiğiyle değilde yaptığı cahillikleri konuşuyoruz adam iman etmemiş müslüman değil ne bekliyoruz müslüman yapıyosa amenna

 3. Diyanet ve idareciler neyi düzgün yapıyo önce biz emri bil maruf yapmalıyız diyanete işi bırakırsak ne zaman düzeltecek bizler bu işi düzeltelim inşaAllah

 4. Cami ve türbelerin ziyareti ile ilgili kurallara uyulmasını sağlamak diyanet ve idarecilerin işidir. Bunun için milletin islama ısınmasını beklemek, hayatımızla örnek olarak cehaletlerinden kurtulmaları için çalışmak gibi durumlar ikinci plandadır. Kutsallarımıza gereken ehemmiyeti göstermemek bela getirir vesselam.

 5. Bu kafa derken sana demiyorum üstat. Devletin milletin diyanetin kafasını kastediyordum.

 6. Bu kafayla demişşin kardeşim benim kafamda ne varmış neyi yanlış yazmışım Din hayata çalışarak gelecek inşaAllah biz din için çalıcağız önce bizim sonra onların hayatına din gelecez davetle yayıldı bu islam öğretmeden edep bekleyemeyiz bu adamlar zaten çıplaklar islamı anlatmamız lazım bu şekilde giriilmemesini anlatmak lazım senin hassasiyetini anlıyorum Allah razı olsun

 7. Burası islam yurdu. Burada bilmemek diye birşey yok. İşine gelmemek var. Sen oraya üryan vaziyette gelen bir tanesine tebliğde bulun bakalım nasıl çemkiriyor sana. Ay şekerim eyüp sultana gittim bir rahatladım, yok lokum adadım çocuğun şeysine bilmem ne. Mevzu bu olmuş. Ben zaten bunlara hidayet dilerim başka ne diyecem. Benim kızdığım idareciler. Bu yerler mübarek yerler, mesire yerine döndürmenin alemi yok. Gelmek isteyen gelsin, ama tesettür içinde girsin içeri. Hazır başörtülü elbiseler var, çarşaf var vs. Yoğun bakımda hasta ziyaret ederken nasıl tepeden tırnağa giydiriyorlar da sesini çıkarmıyor. Buraya gelecekse kıyafetine uysun. Böyle mübareklerin kabirlerine ve camilere dikkat lazım. Bu kafa bizdeyken kabe ve mescid-i nebevi bizde olsa 5 tl giriş parasıyla gavuru bile sokarız içine. Bu kadar cıvıtmak olmaz.

 8. Ben bu konuyada şöyle katılıyorum inşaallah bu insanlara davet yapmak lazım bu adamlar bilmiyolar imansız dolaşıyolar müslümanlar olarak bunları fikretmemiz lazım hz eyyüp el ensari ranh istanbula din fikri için geldi nasıl olsunki bütün insanlar iman etsin cennete gitsin inşaAllah

 9. En büyük musibet rasulullahın sünnetini terketmek bu bize musibet olarak yeter.

 10. Bismillahi vesselatu vesselamu ala rasulillahi sallallahu aleyhi vessellem bu olanların hepsi bizim günahlarımızdan kimseyi suçlayamayız biz düzelirsek alem düzelecek biz bozulursak alem bozulacak böyle düşünmemiz lazım inşaALLAH u rahman

 11. İbni Âbidin hazretleri de buyuruyor ki: Kızların, genç ve yaşlı kadınların beş vakit namaz ile Cuma ve Bayram namazları için ve vaaz dinlemek için camiye gitmeleri caiz değildir. Eskiden, yalnız çok yaşlı kadınların, akşam ve yatsı namazına gitmesine izin verilmişse de, şimdi bunların da gitmesi caiz değildir. (Redd-ül-muhtar)

  kadın camiye gidemez.

 12. Kardeşim çok güzel bir konuya değindin ben Eskişehirde yaşıyorum buradaki camilerde durum böyle.Ustelik diyanetin projesi ile bayanlar da artık camilerin içine giriyor.Hem de erkeklerle aynı kapidan.Sadece paravanlarla ayrılıyor onların bölümleri.Paravanlarda ardındandakini gostermeyecek paravan değil.İnsanlik halı bazen kendi aralarında gülüşmeleri oluyor tüm erkekler duyuyor.Ne huşu kalıyor ne bir şey.Camileri sandalye ile doldurduktan sonra birde bayanlar​i dolusturdular camiye.Halbuki bayanların evde kılması daha efdaldir.Sitemiz inşaallah bu konuya da değinir de yetkililer de duyar sesimizi.Camiye gidemez olduk

 13. Cumayı eyüp sultanda kıldım bugün aman Yarabbi. Sahabe mezarını ziyarete geliyorlar güya. Baş açık kıç açık. Ibadet yerimizde rahat verin bari. Kafamızı yerden kaldıramıyoruz.
  Sultanahmet desen aynı, Mevlana desen aynı. Turistler şortla geziyor içerde. Hiç olmazsa bu mübarek yerlere sokmayın ciplaklari be, bir tane müslüman yok mu yahu bu devlette diyanette. Başımıza büyük iş var gelecek. Bu böyle gitmez. Bu kadar vurdumduymazlık olmaz. Başımıza müslüman diye seçtiklerimiz 15 senedir bir ehli sünnet adam atamadı diyanetin başına..

 14. Diyanet lağv edilmelidir.

  kutlu doğum haftası bidatını savunmaya devam ediyorlar, çünkü bidat ehli inandığından dönmez sapıklığı artar. hata yaptık tövbe ederiz diyemezler. Bunlar dini kendilerinin zannediyor. dine uygun nakil yapacaklarına dini kendilerine uyduruyorlar.

  BUNLARIN ARKASINDA NAMAZ OLMAZ.

  söyledikleri fetva değildir islam müftisi hiç değildirler
  Hıyanet işlerinden sorumlu ehli daalle’nin başı söylenenleri görmez!

 15. Çoğunluğu ehli sünnet bir toplumda ehli sünnet dışı görüşlerin empoze edilmeye çalışılması çok acı.Yazı çok açıklayıcı olmuş.Allah razı olsun sizlerden.

 16. bu diyanetin kalkması lazım camiye gidin 20 yaş altı 30 yaş altı kılanı görmezsiniz bunun sebebi diyanettir hep yaşlılar kılıyor gençler kılmıyor kim sorumlusu bu

 17. Esselamu aleykum, Allah biliyor ya mesajın olmadığını görünce şeytanın vesvesesine kapılarak görmezden geleceğiniz için sildiğinizi düşünmüştüm, hakkınızı helak edin.. Allah razı olsun, bizim gibi konuşacak platform bulamayan Ehl i sünnet vel cemaat müslümanlarının sesi oluyorsunuz, Allah sizi ve tüm Müslümanları sırat i müstakim den ayırmasın, iyilikleri emredip kötülüklerden sakındırmada gücümüzü artırsın, şeriat iman ve İslam üzere yaşayıp aynı şekilde son nefeste de imanlı bir şekilde hayırlı bir ölümü nasip etsin.

 18. İktidarı öve öve bititemeyen kimlermiş? Bunu ıspata kâdir misin?

  Bunu derken kendin de bir demokratik partinin borazanlığını yapmış olmayasın??

 19. M.Görmez dediğiniz vatandaş acaba rusya amerika veya avrupa başbakan ve cumhurbaşkanlarına bağlı mı çalışıyor?
  iktidarı öve öve bitiremiyorsunuz bazen.bu neyin nesi?haberi yanlış adrese göndermeyin lütfen.Allah’a emanet

 20. Abi 3-5 arkadaş gezerken namaz kılalım dendimi imam olmaya korkarım namazı hakkıyla kıldıramazsak işin hesabı var diye.Bunlar bu kadar hadisi nasıl görmezden gelir.

 21. Hadi bi makara yapalım
  Adamlar Fetullah Gülen’i MEHDİ zannediyorlardı bi baktılar ki Gülen aslında başka işlerin adamıymış bu yüzden kendilerindeki mehdi inancını toptan kaldırmışlar.

  ZUHAHAHAHAHAHAAAAAAAA

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.