İşte yeni açılan sitemizin ismi

    Sitenin ismini belirlerken her türlü düşünce akımına itici olmaması, ön yargıya kapı aralamaması gibi bazı kriterleri göz önünde bulundururken bid’at ehli dediğimiz kesimin de insanları aldatmak için çok kullandığı kavramları seçmeye özen gösterdik.

   Çünkü bu mukaddes ve mubarek kelimeleri bizler “edeben” site ismi olarak kullanmazken onlar insanları tuzağa düşürmek adına çok rahat bir şekilde kullanıyordu. Bu durumda isim belirlememizde etken oldu.

KUR’AN VE İSLAM

   Bunlar insanları ne ile çekiyor ve ne ile aldatıyorlar? -KUR’AN

   Ve bunu ne adına yapıyorlar? -İSLAM

   İşte iki kilit mubarek kelimemiz: KUR’AN VE İSLAM

   Sitemizin ismi de bu şekildedir.

   www.kuranveislam.net

HER HATANIN BAŞI: KUR’AN İSTİSMARI

   Söylediğimiz gibi onlar “Kur’ani hayat” “Kur’andaki din” “Kur’an talebeleri” gibi terkiplerle insanların dikkatini Kur’an’a çekmek adına kendilerinin Kur’an’a söylettiklerine çekiyorlar.

   Yani hayal dünyalarında gelişen bir fikri (saçma olsa da, diğer ayetlerle çelişse de) Kur’an’a söyleterek o fikri temellendiriyor ve kabul görmesini sağlıyorlar. 

   Her oluşum Kur’an’ı referans alıyor, Resul’ü devre dışı bıraktığı için farklı bir yola sapıyor.

   Dolayısıyla site adında “Kur’an” ifadesi “doğru anlaşılmasını sağlamak” için olmalıydı.

İSLAM PERDE, SAVAŞ İÇERDE…

   İslam kavramı artık yaşamak, yaşatmak için değil Müslümanları çekmek için bir araç olarak kullanılıyor. Birileri kendince tecdid hareketine girişerek bu güne kadar yaşanan ve sahabeler dahil tabiinden nakledilen dini “hurafe” olarak görüp kendisinin telakkilerini gerçek İslam olarak sunuyor.

   Aslında İslam perde olarak kullanılıyor. Arka planda Resul’e, sahabeye, tabiine karşı açılmış bir savaş var.

   İşte “İslam” kavramını da bu sebeple lüzumlu gördük.

   Kur’an ve İslam sitesi “KUR’AN VE İSLAM”a karşı açılmış olmasına karşın Kur’an üzerinden yürütülen ve İslam ile perdelenen savaşı gözler önüne sermek için açıldı Elhamdülillah.

   Rabbimizin izin verdiği ölçüde bu görevi yerine getirmeye çalışacağız.

   Desteklerinizle ihvanlar.net sitemizde olduğu gibi bu hizmeti de uzun seneler aktif tutup binlerce insana ulaştırmaya çalışacağız.

   Şuan yapım aşamasında olan sitemiz çok yakında aktif olacaktır. Site aktif olduğu zaman sizlere de ilan edilecektir.

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

17 Yorum

 1. Çok isabetli bir isim olmuş.Tevhid İslamî Kuran İslamı diyerek insanları kandırmaya çalışan ehli sünnet dışı tefrikanın zehirledikleri insanları bu site aracılığıyla gerçek islamà ehli sünnete uyandırmanız dileğiyle yeni siteniz hayırlı olsun.

 2. Hakan çağrı çetin

  Yeni sitemizin adı en uygun hangisi olursa olsun, ALLAH AZZE VE CELLE SONUÇLARINI MÜBÂREK VE HAYIRLI ETSİN İNŞÂALLÂH kardeşlerim…
  selamlar

 3. Bunun sebebi yazımızda belirtiliyor…

 4. “Kur’an ve İslam” tamam da bunun “sünnet”i nerede? Sanki İslam, sadece Kur’an’dan ibaretmiş gibi olmuş doğrusu. Bu sadece benim fikrim.
  Tabii isminden ziyade, yaptığı icraat daha mühim. Bu tefsirim, sadece sitenin ismi içindir.

  Selam ve dua ile…

 5. Kardeşim, eğer ben de bu siteyi bulmasaydım, gerçekten şu an sapıtmıştım. Ben eskiden bir İran hayranıydım. Onların örflerine, adetlerine hep hayranlıkla bakıp kendi ülkemi sürekli eleştiriyordum. Bir kere onlar Şeriatla yönetiliyordu ve izlediğim İran filmlerinde onlar kendilerini o kadar güzel tanıtıyorlardı ki bir an “Ben nasıl Müslümanmışım?” dediğim bile oluyordu! Tabii, Tevhid Ehli denen ve Ebu Hanzala’ya bağlı olan bu grup, ayrıca İran’ı teşvik ettirmeye çalışıyor ve Humeyni’yi destekliyorlardı. Daha sonra, İran’ın mezhebinin Şii olduğunu öğrendim, tabii o zaman daha Şii’nin ne olduğunu bilmiyordum. Din Kültürü hocama sordum ve o bana dedi ki: “Şia, en Ehlisünnet mezheptir.” Ben bu sözden sonra kendimi iyice İran’a kaptırmıştım ve hatta ileride bir İran vatandaşı bile olmayı düşünmüştüm! Ta ki bu siteyi bulup ve Cübbeli Ahmed Hocaefendi’nin sohbetlerini dinleyene kadar! Az kalsın, bu hayranlık bir felakete dönüşecek ve en sonunda imanımdan olacaktım! Rabbime şükürler olsun ki, beni yanlış yola saptırmadı ve Ehlisünnetten ayırmadı.

  Allah hepinizden razı olsun!

  “Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.” (Fatiha, 6-7)

 6. Şamil Çecendağlı

  ALLAH Azze ve celle sıratı müstakim de bu kutlu yolda ayaklarını sabit kılsın muzaffer olanlardan eylesin inseaALLAH güzel insan. ..

 7. Allah razı olsun. Sitemizden istifade edip doğruya yönelenlerden e-mail adresimize ulaşıp teşekkür edenler oluyor. Gerçekten çok ciddiyetle ve azami gayretle çalışmamız lazım.

 8. Eski kafası karışıklardan

  Bu sitenin emektarları iyi okuyun bu yazımı. Ben bi ara bu kendini Tevhid Ehli diye tanıtıp oy kullanmayı küfür sayan seyyid kutub okuyan tasavvufu tarikatı doğru bulmayan çokca şirkten bahseden insanlara kapılıp gidiyordum. Açıkcası çok zehirlediler beni hala bazı şeylerde etkisini hissediyorum. Benim doğru fikri yolu bulmamda sizin de payınız var bunu bilin istedim. Kafam çok karışıktı. Sizin sayfanızda bunların oyunları hep ortaya dökülmüş artık anlayana. Allah acıdı bana çok şükür ki bana Mahmud Efendiye intisap etmeyi nasip etti.burdan sakın diğerleri şunu anlamasın. Diğer cemaatler kötü ismailağa iyi. O zamanlar hepsine şüpheyle bakıyordum. En çok atıp tuttuklarımdan biri de Menzil idi. Şimdi de bu Menzili de oralı olanları da çok seviyorum Allah için. Bunların arasında parmakla gösterilecek çok insan var gerçekten. Beni yazılarınızla uyandırdığınızda başka arkadaşı da uyandırmaya çalıştım ama olmadı 🙁 Yazımın amacı zaten şu, bu yaptığınız işin, gayretin sonuçları var onlardan biri de benim. Bilin bunları işinizde daha da gayretlenin. Allah sizden razı olsun doğru yoldan saptırmasın.

 9. Şamil Çeçendağlı

  Mezhebsizler ne zamandan beri adam oldular da ALLAHin kitabı kuranı ve ALLAHin dini islamı bu derece kabul ettirdiler kendileri Tevhid muvahhid mücahid gibi bizlere ait söz ve kelimeleri alıp içini boşaltarak daes misali hareket ediyorlar DAEŞ denen köpek sürüleri resulALLAHin mührünü bayrak yapıp zalimlik yapıyor ehli sünnet müslüman kanı akitiyorlar şimdi o muhru seriFi şerefsiz DAEŞ kullanıyor diye biz ehli sunnet müslümanlar düşman mı ? Olalım zihniyete bak yahu. ..

 10. Tam Yerinde Olmus,Allah(c.c) Razi ve Muhammed Mustafa Sallalaahsu Teala Aleyhi ve sellem Memmun olsun.. Emeklerinize Biiznillah.

 11. Harika bir tercih, tebrik ederim. Rabbim sizi vesile ederek bu sapkın yola düşenleri tekrar hidayet eder inşallah.

 12. Yazıda da belirttiğimiz gibi siz bile Kur’an ve İslam kelimlerinin mezhepsizlerin kullandığı kavramlar olduğunu benimsemişsiniz. Demek ki gerçekten çok suistimal ediliyor. O halde çok doğru bir seçim. Bu suistmialin önüne geçilmiş olacak.

 13. olmamış
  mezhepsizlerin ismine benziyor

 14. evet iyi olmuş google sıralamada daha rahat öne çıkarsınız bence.

 15. Şamil Çeçendağlı

  Ancak böyle bir isim olabilirdi hedef yine tam 12’den elhamdülillah. ..ama içimde ukde kaldı 🙂 kitabinortasindan.com hem ilginç hem çekici ama yapacak fazla bir şey yok artık hayırlara vesile olsun yeni sitemiz,çok isterdim benim söylediğim isim seçilsin ama kısmet buymuş bu daha güzel 🙂

 16. Çok genel çok basit çok çok önemli çok isabetli. Elhamdulillah . Rabbim utandırmasın.

 17. Allah hayırlı mubarek etsin çok isabetli bir karar olmuş. Bazen gıbta ediyorum elimden gelse ben de yapsam diye aaahhh ah nerdee. Neyseki sizleri seviyoruz ve dua ediyoruz

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.