Ramazan'da orucu bozan şeyler

   Başlıkta bir gariplik var. Orucu bozan şeyler olmalıydı. Ama Ramazan’da orucu bozan şeyler diyoruz.

  Çünkü sayılanların 3’ü her zaman orucu bozar, 4. sü ise sadece Ramazan’da bozar 🙂

   Güneş doğana kadar yemek yiyen güruh “aslında hiç oruca başlamıyor ki bozulsun” da diyebilirsiniz.

   Adam 2011’de 40 dakika fazla tutuyoruz diyordu 2014’te 70 dakikaya çıktı. Şimdi kaç dakika diyor bilmiyoruz. Her yıl 10 dk fark bulduğuna göre şimdi 1 buçuk saat diyordur.

   Daha önce ise “diyanetin takvimine uyun” diyordu.

(Kadın çıkabilir, izlemeseniz de olur)


Abdülaziz bayındır fazla oruç imsak SAÇMALIĞI… paylaşan: ihvanlarnet

SEÇME VİDEO

1 Yorum

  1. Miladi 17. asır’da öncü sarsıntılarla başlayıp, aradaki zayıf tadilat ve kifayetsiz düzenlemeler ile tedavisi mümkün olmayan, dertlerin önünde adeta savunmasız bırakılan, sonrasında Osmanlı devlet topraklarımızda Avrupai yeni okullar kurulması ile sürekli darbelenen, önem ve ders mükemmeliyetini kaybetmeye mecbur kalan, sonrasında meşrutiyet ve devamında Tanzimat ile değerli müderrislerin adeta susturulup ziyan edildiği ve en sonunda da Tevhid-i Tedrisat denen küfr hareketi ile adeta tamamen felç edici darbe’ye maruz kalan, hocaları katledilen, kapılarına kilit vurulan medreseler… Bugün ortalıkta prof prof prof gezinen bazı kişiler, şu an içinde bulundukları bu hatalardan dönse, tevbe etse dahi acaba hakiki bir medresede muid’in muid’inin muid’i olabilirler mi?

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.