Ramazan'da ortaya atılan fitneleri tek tak aşıyoruz

  Hatırlar mısınız, eskiden yakın zaman kadar her Ramazan ayında “teravih” tartışmaları yapılır, dinle alakası “dini bozmaya çalışmaktan” ibaret olan hoca görünümlü Şeytanlar bu sünnetin dinde yeri olmadığını zırvalardı.

   Yaşar Nuri “ben 8 rekat diyordum, Abdülaziz Bayındır benden daha cesur çıktı” diyerek aslında halktan çekindiklerini de gözler önüne sererken birinin bayrağı diğerinden teslim alarak daha ileriye taşıdğını gösteriyordu.

  Bunların yanında sakız orucu bozar mı, havuza girmek orucu bozar mı, öpmek orucu bozar mı gibi konularla koskoca Ramazan ayı küçük tartışmalarla gölgelenirdi.

   Şimdilerde de az da olsa var ama Ramazan ayında gündemi meşgul edecek derecede değil.

EN BÜYÜK FİTNE

   Belkide gelmiş geçmiş en büyük fitne günümüzde “imsak” eksenli yapılan yapay tartışmalar. Çünkü bu konuyu tartışma boyutunda bırakmayıp kendi cühelasına da imsakiye dağıtarak uygulatıyorlar.

   Ve “fazla tutuyoruz” diyerek insanların oruç tutmamasını sağlıyorlar.

   Şeytanın en büyük oyunu bu olsa gerek…

   Çünkü eli kolu bağlanan Şeytan artık gıybet, dedikoduyla yetinmiyor. İmsak çıktıktan sonra yemeye devam ettirmek suretiyle oruç ibadetini toptan kaldırıyor.

   Ve en acısı da bu güruh kendini oruçlu zannediyor…

BU DA AŞILACAK İNŞAALLAH…

   Geçmişteki bütün fitnleri Ehli Sünnet hocalarımız TV ekranlarına çıkmasıyla, internet sitelerimizin faaliyetleriyle birbir yendik ve ne kadar saçma tartışmalar olduğunu gördük.

   Bu fitne de bitecek Allah’ın izniyle…

   “Allah geleceği bilmez” diyen cahilin “güneşin doğumunu sizden iyi biliyorum” demesini bu halk görecek ve itibar etmeyecek…

RAMAZAN İBADETİN YOĞUN OLMASI GEREKEN AYDIR

   Ramazan ayı, huzur ve sükunet içinde geçirmemiz gereken, günahları orgulayıp tövbe etmemiz gereken, ibadetlere daha çok ağırlık vererek sonunda “takvaya” ulaşmamız gereken bir ay.

   Yani aslında toparlanıp diriliş ayı.

   İbadete, taata, zikre, tefekküre davet eden, teşvik eden yok. İşleri güçleri huzursuzluk çıkartarak Ramazan ayını zehir etmek…

   Fırsat vermeyeceğiz inşaAllah..

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

3 Yorum

 1. Temkin vakti yani tedbir amaçlı 15 dk önceden bırakmaktır. Diyanetin takvimi doğru ancak ucu ucunadır, temkin yoktur. Diyanetin takvimine güvenilir, 10 dk. önceden bırakmak gerekir…

 2. Selâmun Aleykum kardeşlerim…
  Tamda bu konu ile alakalı olarak bugün bi hadisat yaşadım.İmsakiyelerin bazısında temkin vakitleri varmış bugün duydum bende..Bu temkin vakti sözüm ona imsak vaktinden 15 dakika daha önce giren vakte diyorlar.Muayne için gittiğim doktor bana bu vakitlerden hangisine uymamız daha dogru diye sordu..Cewap verdim fakat diyanetin takvimine ne kadar güwenilir gibi bir çok sualle dewam edince kendimce bir düşündüm..
  Dogruydu..diyanet siyasi bir kuruluşa dönmeye başlamıştı..Fıkhi bir çok konuda da verdikleri hükümler saglam dayanaklara dayandırılmıyor..ve dolayısıyla çok da güwenilir olmuyordu..Hal böyleyken bir yönden uyum saglayıp diğer yönden saglamamk ne kadar uygun bilemedim..

  Bu konuda aydınlatmanız mümkünse rica ederm..
  Allah razı olsun

 3. Enbiya suresinde:”Bilmiyorsanız zikir(ilim) ehline sorun” buyurulmaktadır.
  İmamı Rabbani hazretleri: Tasavvufcuların birkaçı islamiyetin açıkça bildirdiklerine uymayan keşifler bildirmişler ise de, ya yanlış anlamışlar yada sekr halindeyken söylemişlerdir. Tasavvuf yolunun ortasında zahire uymayan şeyler görünüyor ise de bunlar zahire uydurulur. Zahir ile batın birleştirilir. Yolun sonuna varanların batını hep İslam’a uygun olur. Alimler ile bu büyükler arasında yalnız bir ayrılık vardır ki alimler düşünerek ve ilim yoluyla bilirler. Bu büyükler keşfederek ve tadını alarak bulurlar. Bu büyüklerin hallerinin doğru olmasına birinci alamet İslam’ın zahirine uygun bulunmalarıdır.
  Zehirli tohum ekmek, dini din cahillerinden din düşmanlarının kitaplarından öğrenmektir. Çünkü bunlar nefsine uyar, keyfi peşinde koşar dini işine geldiği gibi söyler. Din dersi verirken İslam’a uygun olanı olmayandan ayıramaz. Gençlere neleri ve nasıl anlatmak gerektiğini bilemez. Kendisi gibi talebesini de cahil yetiştirir. Birçok şeyler okuyup ezberlemekle din adamı olamaz, ders veremez.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.