Ka'be otellerinde hilal yerlerde

Bir takipçimiz dikkatini çeken hususu sizlerle paylaşıyor:

Türkiye’de Zemzem Towers adıyla bilinen Abraj al Bait otel ve alışveriş kompleksi; Kabe’nin hemen karşısında yer alan saat kulesinin altındaki oteller grubudur. Kabe’ye en yakın oteller bunlardır. 
Ejyad kalesi yıkılarak yerine yapılmış,  Kabe’ye yüksekten bakılması nedeniyle eleştirilmiş,  ancak zamanla en çok da biz Türklerin ilgi odağında olmuş, hac ve umre için tercihlerimiz arasına girmiştir. 
Bu tartışmayı bir kenara bırakacak olursak, bu bina içinde konuk ağırlayan otellerden biri olan ve saat kulesinin altına denk gelen Zamzam Pullman isimli otelde,  umre grubumuzda yer alan değerli bir tarihçi hocamızın birşey dikkatini çekti ve bizlerle paylaştı. Ben de bunu fotoğraflayarak, sizlerle paylaşmak istedim. 
Otel lobisinde yerdeki desende tam 6 adet alakasız hilal resmi var ve müslümanlar farkında bile olmadan basıp geçiyorlar. Elbette bu desende yanlışlıkla israili bir figür veya haç yok.
Bu kompleksde yer alan başka bir otel olan swissotelde ise isviçre bayrağı basılı peçeteler vs.. kullanılıyormuş. İsviçre bayrağı kırmızı zemin üzerinde beyaz haçtır. 
Kabe’ye yakınlığı sebebiyle yaşlılar ve zamanı kısıtlı olanlar tarafından tercih edilen bu oteller grubuna yakında yenileri eklenecek. Kabenin dört tarafında inşaat var. Bu gidişatı  engelleyemiyoruz. Doğru da bulsak, yanlış da bulsak, bu bir realite. 
En azından burada işletmecilik yapacak olanların müslüman olması,  İslami değerlere hürmet göstermesi gerekir. Bu konuda devlet yetkililerimiz gerekli girişimlerde bulunmalı, vatandaş olarak bizler de bu otelleri tercih etmeyerek tur şirketlerini sıkıştırmalıyız. Ben ikisinin adını veriyorum. Zamzam Pullman ve swissotel. Ayrıca bu kompleksin yanındaki Hiltonun da ne olduğu malumdur. Lütfen bu otelleri tercih etmeyelim. 

5 Yorum

 1. mutlaka vardir ya da benim gozumun astiğmatı cok yuksek:)

 2. sunu da ekleyeyim. nerede boyle amele bir desen varsa. size %80 garanti veriyorum. islama aykiri veya islam dusmani bir sey vardir orada. tecrubeyle sabittir. hic durup da resimde bir sey aramayin. zaten aranmiyor da genelde. arayanlara soyluyorum. mmuuttlaakkaa vardir.

 3. bir kere şu mermerin ne kadar gerizekali bir desene sahip olduguna bir bakalim. bir sey soracagim. bu deseni cok mu ariyorlar. ruyalarinda mi goruyorlar nereye bakip hangi kafayla bu deseni yapiyorlar anlamis degilim. yani bu sadece burada da degil. cogu yerde olan bir sey. bu nedir arkadas ya. simdi bir sey diyecegim susayim. sey yapsam daha sanatsal olur yani. sonra modern gorunmus oluyor. hilal olayina ben de katiliyorum ama yapacak bir sey yok.

  guzelim mermeri amele amele susluyorlar ya gicik oluyorum.

 4. Bizleri İslam üzere yaratan Rabbimize hamd olsun,Habibine salat ve selam olsun.
  Bir kelime-i tevhid ile iman ettim demenin kolay, imanı muhafaza etmenin zor olduğu zamanlardayız.
  İman muhafazası için her müslümanın mutlaka islami şuur sahibi olması şarttır.
  İslami şuur, her hadiseye islam gözlüğü ile bakmak ve her an tetikte olmayı gerektirir. Bu da ancak, karşısına çıkan her yeni durumu İslam terazisi ile tartarak değerlendirmek ve Allah’ın rızasını gözetmek ile olur.
  Böyle bir şuura sahip müslüman, tarih ve coğrafya kültürü ile yoğrulmuş ise, yerde bir hilal gördüğünde içi cız ederek tepki gösterir. Aksi takdirde bu durum dikkatini dahi çekmez.
  Ecdadını tanımayan veya yanlış tanıyan, sadece geleceğini ve menfaatini düşünen hayvanlaşmış bir insan seli ile karşı karşıyayız. Bugüne kadar bu desendeki hilallerin üzerine basıp geçen binlerce gafil arasında, bir tek kişinin bunu farkedebilmesi durumun vehameti hakkında bir fikir veriyor zaten. Aslında bu otelde kalan ilk kafilede bu durum farkedilip tepki gösterilmeli ve yerden hilal kaldırılmalıydı. Ama yıllar geçmiş yıllar….
  Bugün de bu deseni yerden kaldırmaya 1.5 milyar müslümanın gücü yetecek mi, orası da ayrı muamma.
  Alıştırma ve uyuşturma politikası gereği, her gün İslamın bir başka değerini tahkir ediyorlar, haç ve yahudi yıldızını evimizin içine sokuyorlar. Bunu yaparken de hiç zorlanmıyorlar. Çünkü karşılarında batı hayranı, taklitçi, inandığı dinden habersiz, dinine dünyasının binde biri kadar değer vermeyen şuursuz bir güruh var.
  Bu sitenin takipçilerinde elhamdülillah İslam şuuru vardır. Hiç kimse umursamasa da biz bu yolda devam edelim.
  Bugün Kabenin önünde hilali çiğneten, yarın başka bir İslam sembolünü tahkir etmeye kalkacak ve sonunda Mescid-i Aksa ve Kabeyi yıkmaya kalkışacaktır.
  O günler gelmeden uyanalım, uyandıralım.

 5. Bizim kardeşlerimize çorap’ta haç var dendiği zaman o kadar da değil,zaten haç’ı ayağımızın altına alıyoruz diyorlar,halbuki önümüzde namaz kılan kardeşimiz ve biz secde’deyken biz haç’ın önünde secde ediyor gibi oluyoruz,papa’nın haç’a secde ederken bir resmi var,kafirler her şeyi çok ince düşünüyorlar.Hilal’i ayaklar altına almaları da böyle bir düşünce ürünüdür.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.