Mason Abduh’un Fil Suresi zırvası

   İlahi olmaktan çıkmış, değiştirilmiş, uydurmalar katılarak şişirilmiş, hurafelerle doldurulmuş İncil’i gelişen akılcılığa karşı savunmak ve Kilise’yi kurtarmak için icat edilen tarihselciliği, her harfinin Allah kelamı olduğundan şüphe olmayan Kur’an’a uygulamak istiyorlar.

   Kur’an-ı Kerim’de anlatılan olağan üstü olayları, batı karşısında yaşadıkları eziklik duygusuyla “tevil” etmeye çalışıp kendilerince Kur’an’ı kurtaracaklar. 

   Allah’a teslim olup “işitik ve itaat ettik, O ne dediyse doğrudur, öyledir” demek yerine KUR’AN İLE ÇELİŞEREK saçma sapan yorumlara gidiyorlar.

   Adem Aleyhisselam’ın topraktan yaratılmasını “toprak yokluğu ifade eder” diye yorumlayıp “Adem’in de babası var” diyen İran ajanı…

   “Allah geleceği bilmez” küfrüyle meşhur olan, Fil suresinde taş atan varlıkların kuş değil bulut olduğunu, atılan şeylerin de yanardağ patlaması olduğunu zırvalayan Süleymaniye meydan soytarısı… sadece bir kaç misal.

   Muhammed Abduh’un Fil Suresi tefsiri de aynı garabeti taşıyor. Abduh söz konusu sürenin tefsirinde Ebabil Kuşlarını önce sinek ardından mikrop, taşları da sineklerin ayaklarına bulaşan toz zerreleri olarak tevil eder ve bunu garip bir şekilde rivayetlerin ittifak ettiği bir husus olarak niteler. Ayrıntı için bkz: Muhammed Abduh, Tefsiru Cuz’i Amme, Matbaatu’ş-Şa’b, Mısır, ty., s.118 vd.

   Bakın, birisi “bulutlar” diyor aynı kafadan diğeri “sinek” diyor. Birisi taşlara “yanardağ patlaması” derken diğeri “ayaklarına bulaşan toz taneleri” diyor…

   İşte Resulüllah’tan, sahabeden, alimlerden kopanların hali böyle oluyor.

   Dalalet ehline şu ifadeyle serzenişte bulunmak istiyoruz:

   “Oryantalist Müsteşriklere teslim olduğunuz kadar Allah’a teslimiyet gösterseydiniz bu hale düşmeyecektiniz.”

 www.ihvanlar.net

 

 

 

SEÇME VİDEO

3 Yorum

  1. Sende yaz arkadaş

  2. Şamil Çeçendaglı

    Bu arada diyeceğim şu ki türkiyenin neresinde olursa olsun gerek sosyal medya da gerek iş yaşantım da sosyal çevremde bu hz meryem eşcinsel di diyen haşa ve kella sonra hz ademin babası vardı diyen sonra şu her sene teravih muhabbetini 70 dakka fazladan oruç tutuyoruz ebrehe ordusuna yanardağ patlaması sonucu öldüler ebabil kuşu yok diyen maymundan geldiğini söyleyen hadislerin sunnetlerin olmadığını rivayetten ibaret olduğunu söyleyen herifi ateşli Bir şekilde alevi ler savunmakta ve onlar toz kondurmamakta bu aleviliğin mezheb olmadığını hz aliden gelmedini Bektaşi tarikatını olduğunu ve sonradan bozulduğunu anlatan geniş kapsamlı bir yazı yazsanız yapsanız yapsanız siz yaparsınız . ..

  3. Şamil Çeçendaglı

    HAYY HAKK sevgili editör kalemine sağlık esip gurlemissin yine işte bunlara böyle konuşmak lazım bunlar böyle sert sözlerden anlıyorlar kendileri gülümseyerek kibar feyzoluk yaparak kuranı kerimin ayetlerini tahrif edip cahil cuhela ne kadar adam varsa peşlerinden sürüklüyorlar,yüzlerine baksak nursuzluktan bedbahtlık tan dolayı 10 gün kısmetimiz kapanır 🙂 ALLAHin kıyamete kadar koruyacağız dediği ayetlerini kıt akıllarıyla ve yılan dilleriyle bozmaya çalışıyorlar bunlar abduhlar Cemalettin afganiler bilmem neler dün neydilerse bugün de bu günümüz avaneleri öyleler yok hz meryem eşcinsel di çift cinsiyetliydi haşa kella yok ALLAH Gaybı Bilmez kabir azabı yok yok yanardağ patlaması sonucu ebrehe nin ordusu dağılmış utanmasalar atom bombası diyecekler 🙂 velhasıl sözün özü böyle devam onların suratlarindaki maske düşene kadar devam edin bir adım dahi geriye atmayın biz sizin yanınızdayız ALLAH azze ve celle nin yolundayız resulALLAHin izindeyiz elhamdülillah 1 avuç ehli sünnet müminler de kalsak 7 düvele kök söktürürüz elhamdülillah 😊 yeterki davadan vaz geçmeyelim bu dava bedel ister ödemeye de hazırız. ..

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.