Bursa’da kadınlara özel vagon

   Güzel bir uygulama ve ahmakça bir yaklaşımdan bahsedeceğiz bu yazımızda…

   Bildiğiniz gibi insanların İslam’dan ve dolayısıyla insanlıktan uzaklaştığı günümüzde kadınların mahremiyetine dikkat etmemesi, erkeklerin de ahlaktan yoksun olması sebebiyle taciz, tecavüz haberleri artarak devam etmekte.

   Bu tacizlerin yaşandığı mekanlardan birisi de toplu ulaşım araçları. Kalbinde maraz olan erkekler kadınlara sürtünerek, yanına oturup bacak açarak vs. şekilde ahlaksız tavırlar takındığı için belediyeler gelen şikayetleri değerlendirip tedbir almak istiyor. (Rabbimiz asıl alınacak tedbiri yüzyıllar önce göstermişti) Bunun için de kadınların kendini rahat ve güvende hissedeceği özel vagonlar koyarak erkeklerin şerrinden emin olmalarını hedefliyor.

   Ne kadar güzel ve ince bir düşünce… İslami olarak düşünülmese bile bu günün şartlarında çok büyük bir ihtiyaç “kadın vagonları”

KADIN BİLMEM NELERİ KARŞI ÇIKMIŞ!

   Kadınlara ayrıcalık tanınan bu güzel uygulamaya gelin görün ki, Şeytanın kadın hakkı savunucusu adındaki askerleri karşı çıkmış. Neymiş! Kadın ötekileştiriliyormuş!

   Saçmalığı görüyor musunuz?

   Yapılan şey kadınlar için, kadınların güvenliği, selameti için.

   Taciz olunca yaygarayı basarlar “hadi vagonları ayıralım, rahat edin” deyince karşı çıkarlar.

   Ne kadar ahmakça bir tavırdır bu!

   Bir de Bursa Belediyesini arayıp baskı yapıyorlarmış…

   Yuh olsun…

   Mesele kadın hakkı veya ötekileştirme değil…

   Bunlar olayı “haremlik selamlık” olarak İslami bir meseleymiş gibi algılıyorlar, o yüzden karşı çıkıyorlar. Veya ahlaksızlığın yayılmasından yana olan birileri bunları maşa olarak kullanıyor.

   Tebrik edilmesi gerekirken, destek verilmesi gerekirken bir de kadınlar adına(!) karşı çıkmak ancak ve ancak Şeytan’a hizmet etmekten kaynaklanıyor olabilir.

BURSA BELEDİYESİNİ ARAYIP TEBRİK EDİN!

   Müslümanlar bu konuda çok pasif kalıyor. Biz de arayalım ve “Allah razı olsun, ne iyi yaptınız” diyelim. Destek verelim.

(0224) 444 16 00 / 153
İstek Şikayet Bildirimi: 153 (24 saat hizmettedir)

E-Posta : alo153@bursa.bel.tr

   Her ilde aynı hizmetin olması dileğiyle…

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

10 Yorum

 1. allah razi olsun bu uygulamayi faliyete gecirip basaranlara rahatlik bakumindan

 2. Selamun aleyküm ihvanlar

  http://m.olaybursa.com/bursada-baslatilan-kadinlara-ozel-vagon-uygulamasini-destekliyor-musunuz-anketi-10a.htm

  Bursada bayanlara özel metroya vagon eklenmiş.
  Diğer şehirlerde de bu uygulamaya yavaş yavaş geçilecek.
  Tepki gelmeye başlayınca belediye anket düzenledi.Yukarıdaki linke tıklayıp EVET seçeneğine tıklayarak destek olalım.

 3. Insallah butun musluman ölkelerinde olur. Bu cur uyqulama

 4. Bildiğim kadarıyla kadınlara özel

 5. Bir hususu sormak istiyorum. Bu vagon sadece kadınlara mı ayrılmıştır yoksa kadınlara öncelik vardır yani ekseriyeti kadınlar oluşturur diğer az kısmını erkekler oluşturur anlamında mıdır?

 6. Bu uygulamayi faaliyete gecirenlerden allah razi olsun.

 7. Rasulullah aleyhissalatü vessellem şöyle buyurdu: Kadınlarınızın azdığı, gençlerinizin günaha düştüğü, siz de cihadı terkettiğiniz zaman haliniz ne olur diye buyurdu. Sahabeler: Ya Rasulallah böyle bir hal mi gelecek dediler. Evet dediler hatta beteri gelecek. İyiliği (doğruları) söylemediğiniz, kötülükten sakındırmadığınız vakit haliniz ne olur. Sahabeler: Ya Rasulallah bu olacak mı? Evet daha beteri olacak buyurdular. Kötülükleri emredip iyilikleri (doğruları) yasakladığınız zaman haliniz ne olur. Sahabeler tekrar: Ya Rasulallah bu da mutlaka olacak mı dediler? Evet daha beteri olacak buyurdular. İyiliği (doğru olanları) kötü (yanlış) , kötülüğü (yanlışı) iyilik (doğru) olarak bildiğiniz zaman haliniz ne olur. Sahabeler: Bu da mı olacak dediler? Rasulallah: Evet olacak buyurdu.
  Din düşmanları İslamın hükümlerini kaldırarak yerine batıl kanunlar ve batıl eğitim sistemi getirerek hadisi şerifte geçenleri yapmaya çalıştılar. Huzursuzluklar, anarşi olayları, insanlığın azalması, güvensizlik, yolsuzluklar aile sorunları hep batıl rejimin getirdiği sonuçlardır. Hâlâ bu rejimi savunanlar hem bunlardan şikayet edip hem de savunmaları bilmediklerindendir. Yanlışlardan dönüp Hak olanı istemeleridir.
  İyiyi doğruyu samimi bir şekilde istersek Allahu Teala nasip edecektir.
  Muhammed Diyauddin hazretleri: Niyet halis maksat Allah rızası olunca Allah kolaylık ihsan eder ve kendisine ulaştıracak yolları buldurur. Ama niyet halis olmazsa Allah’ın destek ve yardımından mahrum kalınır.

 8. Bari ümitlendirmeselerdi kaldıracaklarsa yine 🙁

 9. Şamil Çeçendaglı

  Japonya da ve bir takım Avrupa ülkelerinde kadın erkek vagonlar otobüsler ayrıdır çağdaşlık medeniyet deyince mangalda kül bırakmayan battıkça batan batı uşakları böyle şeye gelince sus pus olurlar. ..

 10. Şamil Çeçendaglı

  Feministler laikler kemalistler ateistler ve bilumum ist li olan bilumum cogu ideolojik çöp olan hüviyete sahip insan altı çabalar kullanan kişiler islam kadına değer vermiyor şiddet gösteriyor diyenler her ağızları açıldığında islam kadını eziyor diyenler islam kadına ayrıcalık tanıyıp erkeğin pislik nazarından uzak tutup kıymet değer verip korumaktadır,eşini anasını kıskanmayan deyyus lar ise bu durumu protesto etmektedirler bir takım kadınlar da çıkıp cırtlak sesleriyle kadın erkek ayrımcılığına son verilsin diyorlar kendilerini taciz edilmesini fantazi ürünü olarak görüyorlar galiba halbuki şu olaydaki rahmeti tecelliyi bir idrak etseler tüm ülkede böyle uygulama olsun isterler ama nerdeee bunlarda bu fıkriyat onlar ancak tatlı su solcu solucanlıgı yaparak sözde kadın haklarını savunurlar. ..Tek korkum endişem şu yolunu sapıtmış birtakım kadınlar lezbiyen düşüncede olan insan atıkları inseaALLAH bu vagonların huzurunu bozmazlar hanımefendiler onlara karşıda dikkatli olsunlar ve kendilerine hemcinslerini dahi dokundurmasınlar bundan haz alacak sapıklar ne yazikki kadınların içinde de var. ..

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.