Osmanlı Padişahlarının Mürşidleri ve Tarikatı

   Osmanlı’nın tarikatı da vardı, dervişleri de vardı, tekkeleri de vardı. Bölünme yoktu, ayrılık da yoktu, dünyaya da hükmediyordu. neden? Çünkü her yapı ehli Sünnet dairesinde olmak zorundaydı. Demek ki, hak tarikatlar bölmüyor Ehli Sünnetten çıkanlar ümmeti bölüyor…

   İngizlilerin etkisiyle tarikat/tasavvufa dil uzatanlar bu tabloya iyi baksın. Her padişahın arkasında bir Allah dostu var ve 600 küsur yıl cihan devleti olundu.

İşte tam liste:

SEÇME VİDEO

13 Yorum

 1. Osmanlı’nın duraklama, gerileme ve yıkılışı, saraya ilm-i nücumcu hocaların girmesiyle gerçekleşti.

 2. evet butun gazateler ayri bir kafadan cekiyor . kutuplasma girtlaga kadar . hepsi kaldirilmali . siyasi rantlar bitirilmeli

 3. hakan cagri cetin

  Âmiiinnn

 4. Şamil ÇeÇendagli

  Aminnn

 5. Allah bizi laiklikten korusun

 6. hakan cagri cetin

  YANİ ARKADAŞ, BU KADARMI GÜZEL YORUM YAPILIR MÂŞÂALLÂH LÂ KUVVETE İLLÂ BİLLÂH, ALLAH RAZI OLSUN!!! NET VE ( NORMALİNDE ) HER LÂİK KAMÂLİST’İNDE ANLAYABİLECEĞİ ŞEKİLDE.. ANCAK, ONLAR MALESEF KAFALARINI DEVEKUŞU MİSALİ KUM’A SOKMUŞLAR ÇIKARMAK İSTEMİYORLAR BİRTÜRLÜ.. AĞZINLA KUŞ TUTSAN BİLE, NE KADAR İSPATLARIYLA BELGELERİYLE DELİLLERİYLE, AYETLERLE, HADİSLERLE ANLATSAN BİLE, YERİ GELİYOR KENDİNİ EN AKILLI, OKUMUŞ, PROFESÖR, DOKTOR, AVUKAT VESAİRE ZANNEDENİNE BİLE MALESEF ANLATAMIYORSUN, HATTA BİR ÇOĞU SANKİ KÜFÜR EDİYORMUŞUZ GİBİ KUDURUYOR.. NEYSE, BİZE DÜŞEN BU ZAVALLI CAHİL KARDEŞLERİMİZEDE, BACILARIMIZADA, TÜM MÜSLÜMANLARADA, KENDİMİZE VE BİZDEN SONRAKİ MÜSLÜMANLARADA ALLAH AZZE VE CELLE’DEN HİDÂYET, ÂFİYET VE HÜSNÜ HATİME DİLEMEKTİR, LÂKİN HİDÂYET ANCAK ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH’TAN GELİR, BİZLER İSE ACİZ MÜSLÜMANLAR OLARAK RABBİMİZE KULLUK, GAFLETTEKİ MÜSLÜMAN İNSANLARIMIZA HAYIRLI VESİLELER OLMAYA ÇALIŞIYORUZ.. SELAMLAR

 7. [ ANTİ-NURSUZ ]

  tebrikler

 8. Osmanlı ile Türkiye Cumhuriyetini kıyaslayanlar bilsin ki Osmanlının son dönemi olan Abdülhamid devriyle dahi kıyaslanamaz. O devirde dahi büyük devletler arasındaydı. Türkiye Cumhuriyeti hiç bir devirde büyük devlet olamadı aksine 3.dünya ülkesi gibiydi itibarı bile yoktu.
  Osmanlı padişahları adaletle yönetim göstermiştir. Şeriat kanunlarını uygulamışlardır. Padişahı keyfine göre yönetiyor zannediyorlardı. Tek adam ve sonrakilerin yaptıkları zulümleri Osmanlı padişahları yapmamıştır. Onun içindir ki Osmanlıda halk padişahına itimat eder beni kollar, hakkımı gözetir, adaletli davranır derdi ve itimatları da boşuna değildi. Cumhuriyetten sonraki zulümleri gören halk, yöneticisine itimadını kaybetmiştir. Halbuki kim nasıl gelirse o önemli değil önemli olan adalet ve halkına zulüm ihanet etmemesidir. Kemalist zihniyette adalet yerine zulüm, vatanına ve halkına hizmet yerine ihanet olmuştur. Halkın kendi kendini idare etme rejimi diyerek aldatanlar 1950’ye kadar seçim yaptırmamış, 1950’den sonra kim seçilirse seçilsin kemalist saltanatın dışarısına çıkarılmasına müsaade edilmemiştir. Şu anda çıkılınca batının nasıl karşı çıktığı görülmüş, bu rejimi kimlerin kurduğu ortaya çıkmıştır. 7 düvel safsatasından kahraman çıkarmanın yalan olduğu görülmüştür.

 9. Hakan çağrı çetin

  İşte şimdi anlıyormusunuz kardeşlerim bu işler neden LÂİKLİK denen gâvur sistemiyle ve diğer gâvur sistemleriyle yürümüyor!!! LÂİKLİĞİN ve diğer gâvur sistemlerinnin YÜCE DİNİMİZ İSLAMLA KESİNLİKLE ALAKASI YOKTUR!!! SİSTEM, SADE VE SADECE ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH’IN VE RASÛLUNUN SİSTEMİDİR!!! ALLAH’A ŞÜKÜRLER OLSUN ki yine şu an başımızda bulunan ve MÜRŞİDİ KÂMİLİ OLAN, 37. SULTANIMIZI NASİP ETTİ!!! YAVAŞ TA OLSA, GÂVURLARI ALLAH’IN (CELLE CELÂLUHÛ) İZNİYLE,RASULULLAH’IN (SALLALLÂHU ALEYHİ VE SELLEM)’İN, MÜBÂREK EVLİYALARIMIZIN VE MAZLUMLARIN, MÜSLÜMANLARIN DUALARIYLA NİZÂM’A GETİRMEYE BAŞLADI… LÂİKLİK DENİLEN PİSLİK’TE YAVAŞ YAVAŞ ÇÜRÜMEYE BAŞLADI VE TAMAMEN YOK OLMASINA DA AZ KALDI İHŞÂALLÂH, ELHAMDULLİLLÂH, MÂŞÂALLÂH LÂ KUVVETE İLLÂ BİLLÂH, BAREKALLÂH, SUBHÂNALLÂH, LÂ HAVLE VE LÂ KUVVETE İLLÂ BİLLÂH, ALLÂHU EKBER!!!

 10. Güzel bir çalışma olmuş. Allahu Teala razı olsun.

 11. HÜRRİYET İSTERSİNİZ? HÜR DEĞİL MİSİNİZ!”
  “Okuduğunuz mektebi kim açtı evladım? Bizim saltanatımızda payitahtta kaç gazete vardı? Şimdi kaç gazete var?
  İstanbul’dan Berlin’e trenle kaç günde gidilirdi? Şimdi 3 günde gidilir. Hürriyet istersiniz, hür değil misiniz?
  Bizim saltanatımızda isteyen camisine gider, isteyen için en büyük kiliseler hür. Türkü, Kürdü, Boşnağı, Arnavatu, Rumu, Ermenisi, Çerkezi hangi milletin huzuruna dokunulmuş devletimizde?
  Size fısıldayanlar ne ister peki: Bu milletler ayaklansın, isyan etsin ayaklansın isterler. 600 yıllık devletimizi yıkmak isterler!
  Mekteplerinizde bu memleketin refahı için çalışmak yerine sizi sokaklara dökmek isterler!
  Benim saltanatımda kimin canına kıyılmış ki bir muharririn canına kastedilsin!
  Peki garbın uşakları bizim canımıza kastettiklerinde neden sokaklara dökülmediniz?
  Sizler benim gözbebeğimsiniz, mekteplerinizde bu memleketin felahı için, refahı için, yükselmesi için canla başla çalışacaksınız.

  Lakin unutmayın şu 4 esastan biri yıkılırsa devlet yıkılır:

  1- Din-i İslam 2- Hanedan-ı Saltanatı Seniyye 3- Hükümet-i Türkiye 4- Payitaht-ı İstanbul

 12. Bunun Selçuklu dönemi de var. İmam Gazalî ile Nizamulmulk… Nasreddin hoca olarak bilinen Ahi Evran ile Ertuğrul Gazi…
  Peki bugün birilerinin arkasında Mahmud efendi duruyor mu? Bilgisi olan var mı?

 13. Şamil ÇEÇENdağlı

  ALLAH ALLAH İLLALLAH HUUUUUU…. site editörleri RABB-İ RAHMAN sizi bu siteye girenleri okuyanları bu paylaşımları yapanları ResulALLAH’in liva sancağı altında haşr-u cem eylesin İnşeALLAH yine isabet ettirmiş olduğunuz büyük bir bilgiyi tarikat tasavvuf şeyh mürşid münkiri inkarcısı oryantel yenilikçilerin sözüm ona modernist vehhabi-selefi-şia kafaların suratlarına osmanlı tokadı gibi çarpmıssınız sağ olun var olun bir islam halifesi olan padişah 3 kıta 7 denize ALLAH’ın indirdiğiyle hükmeden azametli bir insan nasıl bir şeyh’e ilim erbabına tasavvuf-tarikat ehli bir bilge kişiye akıl hocasına ihtiyaç duymuşsa biz bu paços(bu söz kendi nefsime)halimize bakmadan nasıl tarikat tasavvuf şeyh mürşid yalan dolan bize kur’an yetebilir diyebiliriz bizler İSLAM’ın sancaktarlığını yapmış cennet mekan azametli sultan yavuz sultan selim han’dan dahamı büyük bir kişiliğe sahibiz ki o kendisi şeyhimin atının ayağından sıçrayan çamur benim şerefimdir desin ve vasiyet edip kabristanının üzerine şeyhinin atının ayagından sıçrayan çamurlu kaftanı serdirsin bizler kimizki nice ALLAH celle celaluhunun dostlarına ömürlerini ALLAH yolunda adamış gönül ehline dil uzatabiliyoruz???ALLAH ıslah eylesın osmanlı yı osmanlı eden arkasındaki gönül erleridir…

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.