Menzile saldıranlar Mehmet Okuyan ve Mustafa İslamoğlunun düğününü görmezden geldi

   Geçtiğimiz günlerde internete düşen bir resimde Menzil’de bulunan genç bir damadın düğünlerde 400 TL’ye kiralanan bir koltuğa oturması tarikat ve cemaat düşmanlarının diline dolandı. Bunu bahane ederek tarikatların gösteriş ve lüks içinde yaşadığı zırvalandı. Yine bu resim üzerinden cemaat ve tarikatlar kapatılsın gibi ingiliz menşeli propaganda başlatıldı.

   Ortalığın karıştığını gören hadis/sünnet düşmanlığı ile ön plana çıkan sözde hocalar da konu hakkında yorum yaparak tarikatlar hakkında ileri geri konuştular.

   Gel gelelim ki, düğünlerde kiralanan bir koltuğa oturan gencin oturduğu koltuğa bakıp tarikatlara saldıranlar sadece Kur’an diyerek insanları peygamberden uzaklaştıran güruhun düğününü görmezden geldi.

MEHMET OKUYAN VE MUSTAFA İSLAMOĞLU’NUN ÇOCUKLARI

   Geçtiğimiz aylarda Mehmet Okuyan ve Mustafa İslamoğlu’nun çocukları Haliç Kongre Merkezinde evlenmişti.

   Lüks, gösteriş ve şaşanın tavan yaptığı düğüne binlerce davetli katıldı.

  Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde Yemekli Düğün fiyatı internette kişi başı en az 200 tl olarak gözüküyor. 
Şöyle kısa bir hesap yaparsak 
Katılımcı: 1000 (en az)
Fiyat: 200tl (en az)
200.000 tl para yapıyor. 
   Mustafa İslamoğlu’na sormak lazım “sen kimleri sömürdün söyle bakalım?”
EDEBİYAT YAPANLAR NEREDE?
   Şimdi 400 TL’lik koltuğu alın bir de 200 bin TL’yi alın (Daha fazladır da en az 200 bin TL) Karşılaştırın.
   Eee… Neredesiniz “İslam ve tevazu” edebiyatı yapanlar?
   Nerede “şaşa, gösteriş” karşıtları?
   Nerede “tarikat düşmanlığı” yapanlar?
   Nerede “cemaatler kapatılsın” diyenler?
   Kimse kalkıp Mustafa İslamoğlu ve Mehmet Okuyan’ın kanalı, derneği, vakfı kapatılsın demiyor.
   Kimse neden düğün üzerinden Mehmet Okuyan’a ve Mustafa İslamoğlu’na “müsrif” damgası vurmuyor.
   Kimse Mustafa İslamoğlu’nun vakıf üyelerini sömürdüğünü yazmıyor.
DEMEK Kİ DERT BAŞKA…
   İşte bundan anlaşılıyor ki gaye başka. Amaç farklı. Nedir o amaç ve gaye? Ehli Sünnet tarikat ve cemaatlerin önünü keserek sünnet ve hadis düşmanlarının yolunu açmak.
   Doğuda PKK’nın, DEAŞ’ın yolunu kesen, batıdan da binlerce kişinin tövbesine vesile olan merkezleri bir koltukla gözden düşürüp “işte bakın burası müridlerin üzerinden geçiniyor, lüks içinde yaşıyorlar” algısı oluşturup oraya gitme niyetinde olan ve olacakların da önünün kesilmesi hedefleniyor.
   İstedikleri kadar entrika çevirsinler, Hakkın önünü kesmeye muktedir olamayacaklar.
www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

19 Yorum

 1. Bizi kimsenin düğünü ilgilendirmiyor. İslamoğlu veya okuyan boğzına kadar israfa veya şetafata da batsa bizi ilgilendirmiyor. Adıyaman’da varsa israf o da ilgilendirmiyor. Herkesin kendi günahı, kendi israfı der geçerdik. Ama bir koltuğa bakıp ahkam kesenler kendi israfına bakmıyor. Biz bunu demek istedik. Eğer israf yapan sömürmüş oluyorsa bunlarda birilerini sömürüyor o halde. Yani anlatmak istediğimiz bu. Yoksa kimsenin düğünü, özel işleri bizi ilgilendirmez. Bizim mücadelemiz fikirlerle.

 2. Haber için attığınız başlık “Lüks,Şatafat ve İsraf.”Her üçü de dinimizde hoş karşılanmayan tutum ve davranışlar. Bir tarafta Okuyan/İslamoğlu ailelerinin düğünü, diğer tarafta da menzil şeyhinin torunun düğünü. Bir tarafta Haliç Kongre Merkezinde yapılan tantanalı bir düğün, diğer tarafta ise yöresel tantanaya havi bir başka düğün. Bir tarafta yüksek maliyetli bir düğün, diğer tarafta da mukayese ettiğimiz yüksek maliyetli düğün kadar olmasa da yine de maliyetli sayılabilecek bir düğün. Okuyan/İslamoğlu düğününde çalgı çalınıp raks edildi mi bilemiyorum ancak diğer şeyh düğününde batı enstrumanları eşliğinde çalınan kürtçe müzik, yöresel halaylar ve sahnede ilahi okuyan kalabalık bir grup. Her iki düğünde de atılan havai fişekler. Kısaca tantanaysa her iki düğünde de tantanın alâsı. Masraf, israf ve lüks ise her iki düğünde de bu üçü ziyadesiyle mevcut, haa belki kongre merkezindeki maliyeti daha fazla olabilir. Tabii şeyh düğünü öncesi veya sonrasında muhtemelen küçük ve büyükbaş hayvanlar kesilip kurulan sofradaki pilavlar ve diğer yiyecekleri de hesaba katarsak belki maliyet açısından kafa kafaya gelen iki düğün. İşin içine yanı hesaba yoların, sokakların süslemelerini hiç katmadım. Tahtın 400 liralık bir koltuk olduğunu ifade ediyorsunuz ya torunun oturduğu o şatafatlı, süslemeli tahtın aynısından 400 liraya bana yapın, peşin para 10 hatta 20 tane alayım o tahttan.
  Ne İslamoğlun’dan ne de Okuyan’dan haz ederim. Fikirleri benimkilerle uyuşmaz ama birilerini yerin dibine batırırken şeyh torunun düğünü diye oradaki lüks, şatafat ve israfı görmemezlikten gelmek doğru mudur?
  Şeyh düğünündeki tantanayı, lüksü ve israfı tenkit edenlerin amaçlarının farklı olduğunda sizlerle hemfikirim. Ama ben bu tenkidi yaparken amacım onlarınki ile tabii ki aynı değil. Lâkin biz inananlar hata yapıyorsak sırf şeyh torunu diye hatalar sümen altı edilmemeli. Onların hataları da dile getirilmeli. Tantanaya şahit olmak isteyenler düğün videosunu izleyebilirler.

 3. Evet

 4. Birinin oğlu, ötekinin kızı ile mı evlenmiş?

 5. Allah Razi Olsun herseyin ozetini yapmissiniz

 6. Ayrıca ordakilerin hepsi şüphesiz topraga girecekler neyin gösterisi o gözle bakın..

 7. islamoglu bu düğünü yapamaz başkaları yapmış o düğünü fakat islamoglunun bu memet okuyanın iktidarla nasıl bir ilgisi var daha doğrusu var mi merak ediyorum

 8. herkez kendine baksın

 9. Kerbela’da Ehl-i Beyte bir yudum suyu çok gören yezidiler bugünde bir koltuğu çok görüyor

 10. h…r Kim?
  Anlayamadım

 11. Cidden ne işi var orda

 12. menzile laf atanlar mevlana yunus emreyi sevmeyenler tasavvuf mezhep düşmanları laf atıyor tarikar düşmanlığı gözlerini kör etmiş

 13. Evliyaya dil uzatanların söz ile yazı ile kötülenmesi gerektiği hakkında İmamı Rabbani hazretleri: Kureyş kafirlerinin uğursuzluklarının, taşkınlıklarının, aşağılıklarının arttığı zamanda Müslümanları çekiştirici kötüleyici şeyler uydururlardı. Peygamberimiz aleyhissalatü vessellem İslam şairlerinden birkaçına kafirleri kötülemelerini emir buyurdu. O şairlerden biri Rasulallah aleyhissalatü vessellemin önünde minbere çıktı. Herkese karşı kafirleri kötüleyen şiirler okudu. O server aleyhissalatü vessellem: Bu, kafirlerin kötülüğünü açığa vurdukça Ruhul kudüs bununla beraberdir buyurdu. İnsanların kötülemesi incitmesi aşkın nimetlerindendir.

 14. BÜLENT ARINÇ HER BİDAT EHLİNİN ARKASINDA YANINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR KİŞİ

 15. Bu memlekette en yaygın hayvan koyundur. Her çobana sürüler halinde koyun düşüyor. Herkes bu enayi halkı dilediği gibi avutur. Biz daha çok feto görecez bekleyin 🙂 bizden enayisi mi var?! Şuan fetocuklar mı yok? Memlekette şarlatan ve büyücüden fazla ne var ki?

  Bu ülkede adnan o… gibi kızılkafirlerin tv kanalları var.
  Şu h…r ise hayli hayli güdülecek başıboş koyun bulur.
  Neyse uzatmaya gerek yok

 16. birde diyorlar. saglik bakani demis 3000 saglikcidan 2500 ünü menzilden aldik . nerden buluyorlar nerden uyduruyorlar anlamadim.

 17. ya bu kadarda olmaz. postanede isyerinde 2 gün önce de koltuk meselesinden benim üstüme geldiler. yok altinmis , luks muş vs..
  yaw bir bakalim arastiyim dedim. tamam sen dugununde sandalyede otur.
  sonra baktim arastirdim hep iftira. ortalik varya cok fena. yalan haberler, fitne, gaflet..

 18. Oğlum tarikat şeyhten soğutup milleti kendilerine köle yapıyor bunlar. Ne 200 bini daha fazla. Nerden bu paranın kaynağı? Ve hani o mütevaziliğiniz 😀

 19. nereden bu para?

  Biri öğretim görevlisi diğeri kitap yazıp takipçilerin sırtından para kazanan adam. Düğüne bakarsan Sabancı’nın düğünü zannedersin. Siz kimi sömürdünüz açıklayın

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.