Diyanet Dergisinde Emre Dorman’ın ne işi var?

   Diyanet yine ihanet pozlarında. Sadece soru şu: Bir hadis/sunnet inkarcısının bu milletin din işlerini yapan resmi kurum Diyanetin dergisinde ne işi var?

   Diyanet ve dergisi bizim vergilerimizle dönüyorsa neden bizim, bu ülkenin dini değerleriyle kavga eden hatta savaş açan adamlar diyanetin dergisinde yazıyor?

DEİZMİN ÇOĞALMASINI TAHLİL EDENE BAK!

   Deizm/Ateizm gibi din dışı oluşumlar bu topraklarda Emre Dorman gibi hadis/sünnet inkarcılarının, mezhep inkarcılarının çoğalmasıyla artışa geçti. Emre Dorman gibiler Müslümanların aklını karıştırıp, şüpheye düşürüp, “sadece Kur’an” söylemiyle Peygamberden uzaklaştırıp ideolojilerin kucağına atıyor, bunu fırsat bilen din dışı ideolojiler de o imanı sönen gençlere nefsin hoşuna giden, şeytanla barışık karşı konulmayacak bir “şey” sunuyor.

   Yani deizm gibi “şey”lerin çoğalması Emre Dorman gibilerin sayesinde oluyor.

   Dikkat edin, Ehli Sünnet dışı “din” yorumları çoğaldıkça deizm/ateizm gibi oluşumlar daha çok zemin buluyor.

   Diyanet de kalkıp bunlara yazı yazdırıyor. Artık ne diyeceğimizi bilmiyoruz.

www.ihvanlar.net

Resimleri Harun Çetin Hocamız paylaşmıştır…

15 Yorum

 1. Ağzınıza saglik☝️

 2. Ağzınıza saglik.

 3. Bakin bu ilahiyat denen kurum o kadar boşki merdivenalti öğrenimini küçümsüyor.anlayin kimlerden bahsettigini.ben o merdiven alti dedikleri yerden okudugum arabcayla(6ay fazla degil)bunlarin iki yillik okulunu derslerine bakmadan onur belgesiyle gectim.bizim arkadaslar 4 yilliginida bitirdi.varin artik prf larin ilmini siz düşünün.ilim ehli bir prf varsa oda muhakkak medrese egitimi almistir.yoksa bunlarin ici disi bos

 4. Iyi bize gerek yoksa senin mantigina gore 54 farzdan biri olan emr-ibil mâruf nehy-ianil münker bizden düşüyor. Yazik bir hadis var ıci boş suyun ustunde giden saman gibi muslumanlar dan konu ediliyor.sana arastir derim o hadisin muhattabimisin degilmisin sen kararini ver artik

 5. bu ülkeyi 1.5 milyon kripto sebatayci gizli yahudiler tarafından yönetilmektedir. halen idaresi altındadır söz konusu hükümete bakıp aldanmayın hükümet onların talimat direktifleri doğrultusunda kuruldu. yahudiler boşuna dememiştir. 20.asırda 2 devlet kurduk diye biri tc diğer israil

 6. ilahiyat boş kurumdur zaten rejimin istekleri doğrultusunda islam dinini tenkit için kurulmuştur. boşuna dememişler yarım hoca dinden yarım doktor candan eder diye.

 7. emre dorman sebataycı gizli bir yahudidir. oda kapani kolundan osman caner taslaman gibi islam dinini içten yıkmaya çalışan boş lüzumsuzun tekidir. bunların esas aldığı yol hindistanda çıkan kuraniyyun akımının oryantalistlerin projeleridir.

 8. İşte şuursuz, iman ve itikadın önemini bilmeyen, 10 yıldır okuyup daha yazılandan haberi olmayan bir örnek. Değirmen sizin hayal ürününüz. Böylelikle kendinizi rahatlatarak sıyrılmaya çalışıyorsunuz. Kurmaya çalıştığınız düzen daha kuramadan yıkılıveriyor ya telaşınız o yüzden. Batıl köpük gibidir tutmaz. Bu dinin koyurucusu Allah, kitabında buyuruyor ki: “Ey iman edenler! Allah’ın yardımcıları olun.”(Saff, 61/14) Muhammed suresinin 7. ayetinde “Ey iman edenler! Eğer siz Allah’a (Allah’ın dinine) destek olursanız, O da size yardım eder ve savaşta ayaklarınızı kaydırmaz.” buyruluyor. Bir şeyden haberinizin olmadığı aşikar. Bilmiyorsanız susun da adam sansınlar.

 9. Size bu dinin jandarmalığı görevini kim verdi beyler.Ben 10 yıldır bu dergiyi alıyor ve okuyorum.İmamların dinin tahrifatını anlayamayacak kadar aklı yok mu? Kimin değil ne yazıldığıdır önemli olan.Ama mesele şu sizin değirmeninizin suyu azalıyor.Bu dinin koruyucusu Allah ise o dinini korur size gerek yok kardeşim. Vesselam

 10. Diyanet ne için kuruldu ki? Böyle adamları koyup hurafeye çekmek için zaten. Devlet dine karışmayacak diyorlardı, Diyanet reisini niye devlet seçiyor, kendi kafalarına göre adam yetiştirip diyanete koyacaklar ki hakkı anlatmasınlar diye. Halk seçerse doğruya doğru yanlışa yanlış diyeni seçeceğiz diye.

 11. Kötü!Kısacası FACİA!Bu yapılanlar, diyanetin bizlerle olan bağını,güvenini zedeler hatta yok eder.Bu dergide kimler yazı yazıyorsa,duyarlı müslümanlar olarak tepkilerini göstermeliler.Hakla batıl karışamaz.Gençlerin akıllarına şüphe tohumları ekenlerle aynı yerde bulunamazlar.Bilmiyorum ama bir şekilde bir tepki konulmalı ortaya.”Diyanet bidat ehline cevabını vermeli.” derken bunlar iyice diyanette yer bulmaya başladı.Bütün bunlar nereye kadar gidecek, anlayamıyorum artık.Bizler de ne yapmalıyız?Sessiz sessiz oturup gençlerimizin imanını nasıl çalıyorlar diye seyre mi dalacağız.Şikayet edeceksek edelim,kitap için yaptık Bunlar için de yapalım.Sessiz kalmayalım.

 12. Tek teselli şu derginin kâleye alınır olmaması.

 13. İlahiyat okumadik ama bu kişi kadar bile islama rahat ve geniş bakmadık.İlahiyat fakultelernin sistemi ve vizyonu mu değişti ıslami entellektuellestirmeye mi çalışıyorlar napmaya çalışıyorlar anlamadık…

 14. ayrica dikkat edilirse derginin altinda şaban ali düzgün isminde bir bid’at ehlinin de yazisi var ;(
  daha cok olmadi cübbeli ahmet hocamiz bizi bu sahis hakkinda uyardi. reddiyeleri mevcut
  yazik

 15. Eeeeeer ne olmuş ki?ülke yönetimi kimlerin ellerinde sanıyorsunuz?

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.