Cahide Sultanla Yemek Arası Vehhabilik Tarifi

   İnternette cahide sultan müstear ismiyle yayın yapan bir yemek sayfası var. Besmele ile başlayan site her yemekle birlikte ayet paylaşıp “ben şöyle anlıyorum” tarzında yorumlamarda bulunuyor. Arka planda kadın mı erkek mi olduğu bilinmeyen site/sayfa bu şekilde yemek tarifiyle beraber İslami hassasiyet içeren bir izlenim veriyor.

   Daha doğrusu kendisini takip eden ev hanımı kitlesi İslami ilimlerden habersiz olduğu için paylaşılan ayetler ve yapılan yorumlar hoşlarına gidiyor.

SELEFİLERİN YENİ TAKTİĞİ

   Ebu Hanzala adındaki tekfirci selefi artık abdestten, gusülden, fetvalardan, etten sütten bahsediyor. Neden mi? Adam toplamak için.

   Direk şu kafir, bu kafir, bu dinden çıkmış, bu sistem şöyle böyle deyince kimse itibar etmiyor. Onlar da önce farklı konularla ilgi çekip, saflarına kattıklarına ehli sünnet dışı vehhabi kırması selefiliği aşılıyorlar.

AYNI TAKTİK

   İşte Cahide sultan ismiyle yayın yapan sayfa da aynı taktiği kullanıyor. (Belki kuruluş amacı da budur) Yemek tariflerinin arasına kah İbn-i Teymiyye sıkıştırıyor, kah bir tasavvuf ehline sataşıyor.

TEKFİRCİ CAHİDE SULTAN

   Semerkand TV’de sohbet eden hocayı tekfir ediyor.

   Son yaptığı paylaşımla da bunu göstermiş oldu:

İBNİ TEYMİYYE KİMDİR?

   Işid’in kafa kesmede ve tekfircilikte, Ebu Hanzala’nın tekfirde referans aldığı, Allah’a arşta oturdu iftirası atan ileriye yönelik en büyük fitne tohumlarını eken birisidir.

KABİR EHLİNDEN YARDIM

    Kabir ehlinden yardım meselesini ise azıcık araştırsaydı, veyahut tevessül, rabıta gibi konuları azıcık araştırsaydı bu konudaki rivayetleri görebilecekti. Ama IŞİD kafası SELEFİLER görmek istemezler, duymak istemezler.

   Çünkü Mustafa İslamoğlu gibi mealcilerden farkları yoktur. Ayetlerin zahiri manasını alıp istedikleri gibi eğip büker yorumlarlar.

DİKKAT EDİN, İKİ BÖREĞE İMANINIZI DEĞİŞMEYİN

   İki börek, üç çorba öğreneceğim diye Yunus Suresi 61 de bahsedilen Allah dostlarına düşmanlık eden, işine gelmediği için onca delili kabul etmeyen, Allah’a iftira edenleri de üstad olarak gören birilerine itibar edip imanınızı tehlikeye atmayın.

   Bunların ne böreğinde ne çöreğinde bereket olmaz. Ortadoğu’yu tekfircilikle Müslüman kanına boyayan zihniyetin tarifinden hayır gelmez.

 www.ihvanlar.net

11 Yorum

 1. Allah razı olsun uyarilarinizdan dolayı.Bu vahhabi kafalı kadına inanan o kadar çok saf niyetli müslüman hanımlar var ki.
  En son çıkardığı fitne de Ümmeti Muhammed haramların içine batmisken onları bırakmışlar. Yok efendim mevlid kandilini kutlamak bidatmıs.
  Bırakın bu ayakları mert olun .Açıkça söyleyin Şia olduğunuzu. Cevap veremeyince de engelliyor namertler. Susturamayacaksiniz ehli sünnet itikadini son nefese kadar savunacağız.
  Tekrar Allah razı olsun bu yazıyı yazandan

 2. En çok zoruma giden de, kim olduğu belirsiz birinin, evliyaligi tescillenmis, asrın müceddidi seçilmiş bir zata, metö diyerek dünya ahiret hakarette bulunması ve malesef ki iki süslü resme tav olan insanların da bunu desteklemesi… Allah cahide sultanın şerrinden ümmet-i Muhammedi korusun, yazdım yazdım muhalefet ettim engelledi, onu birgün Allah û Teala öyle bir engelleyecek ki… ama son pişmanlığı fayda etmeyecek

 3. İmam Hatip okulunun kitabı yani açık lisenin fıkıh okumaları adlı kitapta ibni teymiye dende bahs
  Ediyor sanki başka alim yokmuş gibi dikkat edin

 4. Yeterli delil oluşunca haber yaptık, Allah razı olsun

 5. Allah râzı olsun sonunda Cahide Sultan konusunda da uyardığınız için.Size onun vehhabi eğilimli görüşleri hakkında bir mesaj atmıştım daha önce ama dikkate alınacak kadar önem arz etmediği için olsa gerek onun hakkında hiç bir bahis yoktu sitenizde.Oysa bu tür insanlar kendi şehirlerini gizlemek için farklı kimliklere bürünüyor ve dini konularda en ilgili olan kesmi ev hanımlarını saptırmaya çalışıyorlar.Yemek sitesi tamamen bir kisve, vehhabilik ülkemizde değişik metodlarla pazarlanmaya başladı.İnsanımız da kek tarifi sordukları kişiye aynı zamanda namazlarımın sünnetlerini kılmam gerekir mi diye sormakta hiç bir beis görmeyecek kadar cahil.Rabbim yeni yetişen nesillerimizi böyle sapık fikirlerden korusun.Amin

 6. Şamil Çeçendağlı

  Bir cahide sultanımız eksikti o da tamamlandı en az 3-4 sene evvel denk gelmiştim bunun sitesine face de. ..ve itici gelen bir tarafı vardı,hislerim de yanılmam maskesi düştü bununda. ..selefsiz selefi

 7. ibni teymiye bilgili olabilir ama onun kitabını okuyanlar terörist olmaktan başka çare yok

 8. Allah razı olsun sizden. Sonunda bu kadının gerçek yüzü ortaya çıktı. Ben de yıllar öncesinden beri takip etmekteydim. Yemek tariflerini püf noktalarına kadar yazması, her tarifte ayet hadis paylaşıp kendinden yorumlar katması, hanımların hoşuna gidecek türden tesettür, çocuk yetiştirme, çalışma gibi meselelerde Yazılar yazması takipçilerini çoğalttıkça çoğalttı.çocuklarının ne güzel namaz kıldığından, kızının örtündüğünden, kendi örtüsünün büyüklüğünden bahsediyor hanımlarda ‘ne kadar mükemmel mümine bir anne’ imajı veriyordu. Ama arada İbni teymiye, Feyzullah birışık gibi bidat ehli hocaları tavsiye etmesi, tarikatlere rabıtaya şirk demesi vs daha birçok örnekle insanları zehirledi ve zehirlemeye devam ediyor. Blogunda kitaplık bölümünde tavsiye ettiği kitaplar hep aynı Selefi kafalı hocaların kitaplarıydı ki o bölümü kaldırmış Cahide hanım:) Allah razı olsun ki sizler bu tarz insanları deşifre ediyorsunuz. Hanım kardeşlerime tavsiyem itikadınızı korumak için Hiçbir yazısını okumamalı nereden nasıl zehiri alacağınızı bilemezsiniz. Sözleri bal gibi olabilir tam ihtiyacınız olan bir konuda derdinizi paylaşır gibi yazılmış olabilir. Bu taktik zaten bu kadının en tehlikeli özelliği. Allah çocuklarımızı sevdiklerimizi ve tüm müminleri bunların şerrinden korusun Amin

 9. Bu siteye, ben de bundan birkaç yıl önce giriyordum.Yemek tarifi olunca, aramalarda ister istemez çıkıyor.Her gün bir tarif,tarifle birlikte gönle dokunan,hadisler,ayetler,yazılar paylaşıyordu.Çocuklarından ve onları nasıl namaza alıştırdığından,örtüye ne kadar riayet ettiklerinden bahsederdi.Arada bir Nurettin Yıldız’ın sohbet videolarını paylaşırdı.Hala paylaşıyor mu bilmiyorum.Daha sonraları Mevlid Kandili hakkında paylaşımları olmuştu.Dinde yerinin olmadığını söylüyordu.Ben de daha önceleri itikadi olarak ayrılan diğer mezhepleri bilmediğimden, düşüncelerini de farklı bir anlayışta bakan biri olarak görüyordum.Sonraları,sonraları sizin sitenizi,reddiyeler.com sitesini tanıdığımda mezhepler hakkında bilgim arttı.Allah razı olsun cümlenizden.Ben şunu demek istiyorum ki:Bizler her gördüğümüz sakallıyı hoca,her örtüneni dindar görme gibi bir gafletimiz var.Elbette kimse hakkında sui zan etmemeliyiz.Ancak kendimize arkadaş,eş ve en önemlisi de görüşlerinden,ufkundan,ilminden faydalanacağımız önderleri gelişi güzel değil,ince eleyip sık dokuyarak seçmeliyiz.Ben ehl–i sünnet itikadını az çok öğrendiğimden beri, insanların düşüncelerini,konuşmalarını bu itikadi şartlara vuruyorum.Ayrıca bu kişiler aslında ne oldukları bilgisini gizliyorlar.Ehl–i sünnete hitap edip aslında onları aldatıyorlar.İnsanlarımızın akıllarına dini görüşlerde ”Her hoca başka birşey söylüyor!” algısını verip dinden soğutuyorlar.İnsanımız da maalesef ehl–i sünnet ve ehl–i sünnet dışı görüşleri bilmiyor,bilmiyoruz.Maalesef çok cahiliz.

 10. Vahabilik projesine suuddan israilden abd den para akıyor.

  Ehli sünnete 3-5 gönüllü cemaatten 🙂

  Ama elhamdulillaaaaaaah

 11. Akıl ile nakil arasında kafası karışmış zavallılar bunlar. Halbuki Hakk’ın esma’sı, sıfatları hakkıyla öğrenilmiş olsa haşa sümme haşa Cenab-ı Hakk’a el ayak vakfetmek, mekan, taht vb. yakıştırmak gibi tahkir ve iftira’dan kurtulacaklar ama ap…..arı amigdala’dan yakalamış bunları, Vehhabi tağut suud tahtı sallandıkça bu güruh’un pislikleri daha da yayılacak gibi, Rabbim ihlasla inanan ve ferasetle bakan, bakmaya çalışan kardeşlerimizi muhafaza etsin, amin.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.