Cumhurbaşkanına İçerden Kurulan Büyük Tuzak

   Bir kaç gündür son zamanlarda yaşanan olaylara, sosyal medyada tanınmış veya tanınmamış bir çok kişinin yorumlarına, tepkilere, itirazlara baktık ve inceledik. Çok kuvvetli şekilde yazının başlığındaki kanaat oluştu.

    Birileri düğmeye bastı ama herşey doğal akışında oluyor!

   Kemalizmle mücadele eden bir tarihçiye hapis cezası verilirken diğerine davalar açılıyor. Bir Hoca açığa alınırken devlet ve diyanet içinden cemaat ve tarikatları hedef alan açıklamalar yapılıyor. (Onca İslama hakaret olayına sessiz kalan isimlerin tarikat ve cemaatleri hedef alması tezimizi kuvvetlendiriyor)

   Şimdi şöyle bir tespit yapalım:

>Dava açılan tarihçiler Erdoğan’ı destekliyor.

>Açığa alınan hocaefendi açıkça Erdoğan’ı destekliyor

>Cemaatler ve tarikatlar Erdoğan’ı destekliyor, sahip çıkıyor, dua ediyor.

>>>Buna mukabil Hükumetten ve Diyanetten bazı kişiler yukarıda mezkur hocalara, cemaat ve tarikatlara karşı tavır alarak sert söylemlerde bulunuyorlar.

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

   Hükumette görevli birisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ehli Sünnet cemaatlerle olan ilişkisini bildiği halde neden cemaatlere karşı tavır alır? Erdoğan’ın medreseleri övdüğü malumken bu müesseselere “merdiven altı eğitim” deme cür’etini kim kendinde bulabilir? Hükumete açıkça destek verdiği bilinen ve sadece hakkı haykırması sebebiyle halk tarafından sevilen bir hocayı kimler açığa alma cesaretinde bulunabilir?

   Demek ki birileri harekete geçti!

   Sizlere Fetö ihraçları başladığı zaman Hükumette boşalan kadroların İsyanoğlu taraftarı İrancılar tarafından doldurulacağını duyurmuş, hemen akabinde de bunların müdürünün Başbakan danışmanı olduğunu deşifre etmiştik.

   Hükumetin içinde kılcal damarlarda, köşe başlarında, Diyanetin içinde alt kademelerde, karar mercilerinde, din dairelerinde köşe tutuyorlar.

   Bunun yanında deşifre olmamış Fetöcüler de var. Fetö’ye sabah akşam küfrederek kendilerini perdeliyorlar.

   Bunlar harekete geçiyorlar ama sanki herşey doğal akışındaymış gibi gidiyor.

AYNI KUKLACI OYNATIYOR

   Kemlistlerin de ipini tutan kuklacı sırası geleni bir bir oynatıyor. Kemalist medyayı Ehli Sünnet, hükumete açıktan destek veren hocaefendiniz üzerine kudurmuş köpek gibi salıyorlar. Olmadık haberler yaptırıp hocaya saldırtıyor, karalatıyorlar.

   Bahane hazır!

   Diyanet içindeki kriptolar devreye girerek karar mekanizmasına etki etmeye çalışıp, Hocaefendi’nin görevden alınmasını yoksa kurumun yıpranacağı baskısı yapıyorlar. Ve karar mekanizması bu iç baskılar neticesinde hocaefendiyi görevden alıyor.

   İslam camiası ayağa kalkıyor ve “bu kararın kabul edilemez” olduğu söyleniyor.

   İnsanların içinde Diyanete ve hükumete karşı önü alınamaz olumsuz bir tavır oluşuyor. Çünkü hakikati söylemekten başka bir şey yapmayan hocaefendinin şu zamanda açığa alınması Cumhurbaşkanı’na karşı bile soru işaretlerini gündeme getiriyor halk nezdinde.

    Neden müdahale etmiyor? Neden o kişi diyanete seçti? Neden böyle oluyor? Neden şöyle oluyor? gibi sorular insanların zihninde dönüp duruyor. Ve tepki vermeye başlıyorlar.

VE HEDEFTE CEMAATLER, TARİKATLAR

   Halk ölçülü veya ölçüsüz tepkiler verirken sıra “bizden” bildiğimiz ama hakikatte “hiç bizden değilmiş” diyeceğimiz adamlara geliyor.

 •    Hükumetten bir adam medreseler için “merdiven altı eğitim” tanımlaması yapacak kadar kin kusarak meydan okuyor ve açıkça mesaj veriyor.
 •    Diyanetin çeşitli kurullarından hiç tanımadığınız isimler cemaatler ve tarikatlar hakkında tenkitlerde bulunuyor. Daha düne kadar dekolteli kadınlarla yanyana program yapıp Diyanet’e kapak atan adam Ehli Sünnet hocaefendi ve cemaatleri tenkit ediyor. Ve birileri tarafından gündeme getiriliyor. (İsyanoğlu’nun medyası bu konuda iş başında, tesadüf mü?)
 •    28 Şubat’ta sivri çıkışlarıyla partisinin de kapatılmasını sağlayan ama kendisi kaçıp rahat eden (hükumette yer verilmeyip gazete köşesinden yalama işleri yapan) adam tarikatların Diyanet kontrolü altına girmesi gerektiği gibi zırvalar savuruyor.
 •    İsyanoğlundan ayrılmış gibi yapıp (fikri olarak hiçbir farkı bulunmadığı halde hükumet yanlısı gözükerek prim yapıp) İsyanoğluyla aynı dilbazlıkla yazan şair kırması postacı yazar da cemaatlere vurma gayretine düşüyor.
 •    Daha düne kadar İlim kaynağım Fethullah Gülen deyip Fetö’ye fıkıh atfederek kitap yazan İlahiyatçı yine bu bahaneyle cemaatlere saldırıyor.

   Tek tek kendilerini ele veriyorlar aslında.

SIRA BOT HESAPLARDA

   Tam bu noktada dikkatimizi çeken şey (iyice tetkik ettik) hükumet yanlısı ve karşıtı gözüken ancak sahte olduğu anlaşılan hesaplardan yapılan yorumlar oldu.

   Mesela açığa alınan Hocafendi taraftarı “gibi görünüp” hükumete ve diyanete veryansın edip (hakaretler, tehditler savurup), hükumetin artık desteklenmemesi, Erdoğan’ın yanlış yaptığı ve desteği hak etmediği, Hocanın bu güne kadar verdiği desteğin de yanlış olduğunu söyleyenler bir gurup,

   Hükumet yanlısı gibi görünüp, Erdoğan adına ahkam kesip cemaat, tarikat ve Ehli Sünnet hocalara saldıran başka bir gurup… 

   Bunların her ikisi de aynı yere hizmet ediyor.

   Bütün bular…

   İnsanları Erdoğan’dan uzaklaştırmak, var olan desteği azatlmak için hazırlanan BÜYÜK BİR PLANIN parçası bu ve belkide en tehlikeli olanı.

   Devlet kadrolarındaki kriptolar bu iş için kamikaze yapabilecek durumda. (Adil Öksüzü serbest bırakan hakimi düşünün. Deşifre olacağını bildiği halde salmıştı)

   Kemalist ve Fetöcüler Erdoğan’ın zayıflaması, İrancılar Ehli Sünnetin darbe alması için üst akıl tarafından birleştirildi. Şeytan üçgeni oluştu.

   Erdoğan gereğini yapmaz ise daha tehlikeli şeyler olabilir.

   Bir an önce etrafındaki, Diyanetteki ve kadrolardaki şaibeli isimleri devre dışı bırakmalıdır.

   İşte fırsat… Tek tek kendilerini ele veriyorlar.

   Yoksa bu adamlar Erdoğan’ı bitireceklerdir. Çünkü yaptıkları her açıklama, attıkları her adım Erdoğan’ın fikri dünyasına ters olduğu halde, Erdoğan tasvip etmediği halde Erdoğan’a patlamaktadır.

Yine tarihe önemli bir not düştük, gündemi takip edin ve görün…

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

21 Yorum

 1. Şamil ÇEÇENDAĞLI

  Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu ?

 2. Lutfen padisahlari bu gibi insanlarla kiyaslamayin.ayiptir.gunahtir.kimse onlar gibi olamaz.degil kiyaslamayi isinleri bile karsilastilamaz

 3. ”Devlet bilür,sen bilmezsün…Devlet yürür, sen görmezsün;göremezsün…bilen bilür,bilmeyene ne üde.”

 4. Selamun aleykum arkadas Allah askina yav bu memleketi onbes yildir ben yonetmiyorum sayin cumhurbskani yonetiyor ve bugune kadar yapilan bu tahribata niye sustular niye bu tv lere yayin organlrina karsi durus sergilemediler savunma yapmayalim lutfen

 5. ŞaMil ÇéÇéNDÂğlı

  Diyanetin başına içişleri bakanı Süleyman soylu minfalinde bir adam gelmediği müddetçe diyanet işleri başkanlıgı d.i.b.i çoktan görmüş demektir bence. ..

 6. Amma paranoya olmuşsunuz herşeyi siz bilir havanız var problem sizde ihvanlar.net

 7. Mükemmel bir tahlil olmuş.Fikirlerimize tercüman oldunuz.ALLAH razı olsun.Cumhurbaşkanımız son 250-300 sene de ABDÜLHAMİT HAN Hz.leri hariç gelmiş en büyük devlet adamımızdır.Hadis ve Sünnet düşmanlarının cirit attığı,pervasızca fütürsuz bir şekilde saldırdığı şu fitne ortamında en büyük hamle diyanet’ten gelmesi gerekirken,feto kılıklı insanların görev alması yüreğimizi kanatıyor.Diyanetin görevi, halkın yaptırdığı camilerde para toplamak Hac,Umre organizasyonu mu yapmak?Senelerdir diyanetin başına ilim ehli bir başkan gelmedi.Yüce ALLAH’tan en büyük dileğim ABDÜLKADİR GEYLANİ HZ.lerinin yüzü hürmetine şu diyanetin başına ehli sünnet düşmanlarına hakettikleri cevabı verebilecek gerçek bir ilim ehli, kudretli,cesaretli bir başkanın geçmesidir.

 8. Aynen katılıyorum tam da hislerimize ayine olmuş bir yazi. Umarim Reiste okur etrafindaki adamlarını iyi seçer. Bu bekir bozdagi da tez elden uzaklastirir. Cok kan kaybedecek yoksa. Rabbim basiretini artırsın

 9. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yıllarca fetö ile birlikte siyonizmin emriyle ılımlı islam icin kol kola birlikte hareket ettiler. Menfaatleri çakışınca güclü olan güçsüzü ezdi. Yıllarca hocalarımız bizleri uyardı bu fetö belasından (diyalog meselesi), ama hükümet beraber olduğu icin o vakit kimse ses çikarmiyordu hükümete. Simdi ise cumhurbaşkanı elinde bukadar güç varken, sanki hiç suçlu degilmiş gibi masum gösteriliyor. Nasreddin hoca misali hırsızın hiç mi suçu yok?

 10. 👏👏👏

 11. İhsan hoca meselesine dair…
  1-) Demekki neymiş…
  Bekir efendinin söylediği gibi TALİBAN yetiştirmiyormuşuz. Hocalarımız bize namaz ve dua öğütlüyormuş..

  2-) Şevki yılmazın söyledikleri ise tam bir fecaat.
     Neymiş devlet otoritesi sarsılmasın için çıkarılan geri alınmaz mış…
  (Yani devlet zulmedebilir ama size düşen susmak diyor)
     Neymiş kendiside mahkemelik miş. Ve bunu şeref addediyor şikayet etmiyormuş.
  (Dikkat ediniz bunu 28 şubat sürecindeki davalardan kurtulabilmek için ülkeden kaçmak zorunda kalan adam söylüyor)
     Efendii…! İhsan hoca (bildiğimiz kadarıyla) ayet okuduğu için görevden el çektirildi. Haa varsa bilmediğimiz başkaca bir sebep çıkıp açıklasınlar… bizde diyelim ki.. evet devlet burada haklı… ama heyhaat…
  3-) Şevki efendi ve gibileri, eski ahbaplıklarına binaen diyanet başkanının tarafında duruyorlar…
  ve mealen diyorlarki.. “iyi niyetinden zerrece şüphemiz yok”

  El-cevap: bizde (bu insan hakkında) önyargılı davranmak istemiyoruz.
  Lakin geçmişte yazdığı (neredeyse) tüm kitaplar diyalog ile alakalı iken.. katıldığı organizeler diyolağa hizmet etmişken.. “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz”diyor ve hakkında yeni bir sayfa açarak, yapacaklarına bakıyoruz..
  ama (şuan) gördüklerimiz pek iç açıcı değil..
  4-) Reisin iyi niyetine inancımız tamdır..
  Lakin; AÇILIM meselesinde – FETÖ meselesinde ve birkaç konuda daha yanıldığını  (kandırıldığını) itiraf eden REİSİMİZE… (usta iş yapar… Hata görmez.. hatayı işe bakanlar daha rahat görürler) diyerek, milletimizin Dinini ilgilendiren bu konuda daha dikkatli ve isabetli olması için DUA ediyoruz…
  ALLAH YÖNETİCİLERİMİZE BASİRET VE FERASET BAHŞEYLESİN…AMİN

 12. Umarım ki gerekli dersler çıkartılır
  Bu yazılardan.

 13. Şamil ÇEÇENDAĞLI

  Osmanlı devlet armasindaki yeşil kitap kuranı kerimdir lakin kırmızı kitap aciklanmamis es geçilmiştir mizragin güneşin baltanin terazinin anlami açıklanmıştır ama ona herhangi bir açıklama yapilmamistir işte o kitap şuan Erdoğan da

 14. Muhteşem tespit olmuş. Yapılması gereken en önemli şey bu yazıyı Reis-i Cumhura okutmak. Eğer Reis-i Cumhur bu yazıyı inşaAllah okur ve ona göre amel etmezse biz Müslümanların vay haline.

 15. Şamil ÇEÇENDAĞLI

  Akıllarısıra erdoģana göz dagı vermeye çalışıyorlar bak bunu dersen şunu dersen şöyle olur şu şu şekilde olacak burada sus bura da konuş şeklinde Erdoğana karsi ittifak halindeler sıkıştırmaya çalışıyorlar lakin facaları yetmez bilinmeyen çok şey ler var Erdoğan boş adam değil nasıl ki Kudüs te 4 tarafı hainlerle çevrili selahaddin eyyubi Kudüsü onlara rağmen bizans işgalinden kurtardıysa nasılki fatih Sultan muhammed han İstanbulu fethedecegi sırada en yakının daki paşası veziri komutanı istanbulu fetihten vazgeçirmeye çalışıp fatih onlara rağmen dediğini yaptıysa ve nasılki mete han çinli ajanlara karşı devletinin sırları yerine uyduruk bilgiler verip gerçek bilgileri saklayıp Çin imparatorluğu içinde huzursuzluk kaos ortamı çıkarıp topraklarını genişlettiyse Erdoğan da boş değil 7 düvel gelse belini bukemezler biiznillah,böyle fitne fesat yaymaya çalışıp böyle hamleler yapanlar deccale yardım eden yardımcıları Erdoğan ise mehdi as ın gelnesine yardım eden kurtarıcı bu arada bakin Suudi Arabistan karıştı mekke nin medinenin olduğu bir ülke içten içe sinsice kusatilmakta ya Suud yönetimi yıkılacak ehli sünnet hakim olacak ve ya işler daha da sarpa saracak bu arada osmanlı tugrasinda yeşil kitap vardır hemen altında da kırmızı kitap vardır tüm şekillerin açıklaması vardır fakat o kırmızı kitaba değinilmez o kitap Erdoğan da ve yapacağı hamleler en ince ayrıntısına kadar o kitapta mevcut o kitap .. …… şimdilik yeter zannedersem gelişmeleri takip etmek için bu siteden ayrılmayın. ..ve düşmanı gözünüzde büyütmeyin.

 16. Bekir Bozdağ gibileri aklı fikri olmayan robot gibi kişiler hayret ediyorum nekadar rahat kandırabilindiklerine bulandırılabilindiklerine.

  Yeni Türkiye naraları felan hepsi hikaye. Yeni Türkiye deniliyor ama taife hep eski. Sıkıldım yahu 30 yıldır aynı adamlar aynı uyuşuk vizyonsuz imanları var/yok arasında ilim zaaaten sıfır insan müsveddeleri.

  Mehmet metiner, Arınç, eski Diyanet hocaların 90%ı , bozdağ, mehmet ali şahin ve düşünüp hatırlamak dahi istemediğim bir hayli daha eşhas …

  Valla çok sıkıldık bu tablolardan. Artık . yav yeter bırakın gidin çeneleri düşük iş becermekten uzak gereksiz takozlar düşün yakamızdan.

 17. Sayın Cumhurbaşkanı biraz Abdülhamid gibidir. Şuan kanımca İranla ilgili tepkileri dindirmek için biraz karışıklık çıksın istedi. Tepkileri kendinden uzak tutmak için de Sünnet vurgusu yaptı önce. 2019 da her kesimden oy almak zorunda. Sonuçta tarikatlar, cemaatlerin çoğu Tayyip Erdoğan dan başkasına oy vermez. Geriye kalanlara da zeytin dalı uzatıyor. Onlara güvendiğinden değil ama onlara da ihtiyacı var. Bazen Atatürk aleyhine dava açılıyor, Atatürkçülerin tepkisi azaltılıyor. Hepsi planlı yapılıyor bence.
  Tabii ki bazen insanı çılgına çeviriyor bu işler ama siyaset de farklı birşey. Abd ye, Avrupaya bizim size ihtiyacımız yok demek kolay iş değil. Dün Abdülhamid de döneminin ulemaları, hocaları tarafından şeriat elden gidiyor diye eleştirilmişti, azledilmişti. Ama sonunda çoğu pişman oldu.
  Biraz daha sabır, görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

 18. Allah razı olsun ihvanlar.net.Ben de devamlı takip etmeye çalışıyorum gündemi.Kafam hakikaten çok karışık.Adeta birbiriyle alakası olmayan noktaları birleştiriyormuşum gibi.Sizinle de aynı düşüncelere sahibim.Dediğiniz kişilerin beyanlarını da hep okudum hatta sağcı diye bilinen bir gazetede yazıyordu.Sanki İhsan Hoca tamamen suçlu,onun talebeleri birer vahşi,görevden uzaklaştırılma sebebi İslam’daki örtü anlayışından değil de başka sebeplerden dolayı v.s. Neyse sebep, açıklama da yok.Sanki hakaret ve küfür edenler İhsan Hoca’nın talebeleriymiş gibi göstermeler.Ayrıca ‘Sokakta hak aranmaz!’ deyip de sanki sokağa dökülenler olmuş gibi konuşmalar.Ortada büyük bir fitne var,belli.Çok üzgünüz,elimizden de birşey gelmiyor.Allah’ım sonumuzu hayr eylesin.Yerli otomobil haberi çıkıyor,ama ben sevinemiyorum.Çünkü önümüz çok buğulu,karamsar olmak istemiyorum.Ancak birileri kafasını kuma gömmekten vazgeçsin artık.Bir kişinin yanılgısı bütün bir topluma mal oluyor.Düşman uyumuyor,devamlı nereden sokabilirim deyip bizlerin en zayıf noktasını buluyor.Ayrıca da İhsan Hoca’nın sanki görevine tekrar iade edilmeyecekmiş gibi konuşması da bir zatın, çok manidar.Bence bu kadar tepki beklenmiyordu,bu tepkileri görünce de hakeret ve küfürleri ortaya atarak değersizleştirmeye çalışıyorlar.İhsan Hoca da açıklama yapacaktı sanırım bu gece,fitneye sebep olmasın diye yapmamış.Allah yardımcısı ve yardımcımız olsun.Allah büyüktür.

 19. Eeeeee bunları yıllardır ülkemizde söyleyenler var ammaaaaaaa dinleyen yok.peki ülkede icranın başı kim?tabiki cumhur b.peki seçilmiş belediye başkanlarını yargısız-mahkemesiz istifa ettiren kim? Tabiiki c.b.o zaman bu dümen ve tuzakları çeviren veya alet olan kıytırık BÜROKRATLARI görevden alamaz mı?sayın c.b? Tabiiki alabilir ammaaaaa isterse.dolayısı ile teşhis doğru yapılmalı. VESSELAM

 20. aslında hepsi bağımsız birer olay gibi gözüksede toplayınca bir planın parçaları gibi duruyor. Allah sonumuzu hayretsin Reis yalnız. Bakü Tiflis diye millete nefes borusu açmak için koşturup Milli araba yapacağız diye sevinirken etrafı yılanlarla çevriliyor haberi yok. Rabbim sen boz oyunları

 21. Zihnimde dönüp duran ve içimi sıkan olaylara ışık tutan bir yazı olmuş elleriniz dert görmesin Allah razı olsun. sonuna kadar katılıyorum

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.