Amerika ve İsrail’e karşı İcraat Gerekli

   Bildiğiniz gibi Amerika İsrail’e olan köpekliğinin bir gereğinden midir yoksa gündemi Kudüs’e odaklayıp Suriye ve Ortadoğu’da başka işler peşinde midir bilinmez Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımlamak istiyor.

   Bu Amerika’nın yok oluşundan önce yaptığı son büyük görevlerden birisi.

   Amerika köpekliğini yapıyor!

   İslam aleminin gözü önünde İsrail Filistin’i işgal edip her gün bir kutsalımıza el koyuyor.

PEKİ MÜSLÜMANLAR NE YAPIYOR?

   Önemli olan da bu nokta, Müslüman liderler ne yapıyor? Nasıl bir tavır takınıyor ve nasıl bir misilleme yapıyor?

   Veya ne yapmalılar?

   Elbette herşeyin siyasi boyutları var ama bütün İslam coğrafyasını tanımayan it sürüne karşı siyaset/politika ile mi yaklaşılacak yoksa bu soysuzlara bir misilleme mi yapılacak?

   Halkı Müslüman olan devletler sadece seyredecek mi?

   Yoksa bir de üstüne üstlük Amerika ile ilişkileri daha ileri mi götüreceğiz?

GÖNDER BÜYÜKELÇİSİNİ, VUR YPG’Yİ

   Demesi kolay tabi ama büyükelçiyi göndersek (zaten ajanlıktan başka birşey yapmıyorlar) ve Amerika’nın silah verdiği YPG teröristlerini inlerinde o silahlarla beraber yok etsek!

   Cevap vermiş olmaz mıyız?

   Sadece seyredecek miyiz? Yüksek tondan tepki vermek, kınamak ne ifade eder ki.

 İPHONE KUYRUĞUNA GİRMEYE DEVAM!

   Devlet olarak bir şey yapılmıyor ama vatandaş da sorumsuz. Direk Amerika sermayesine destek oluyoruz. Şu İphone’u almayın, aldırmayın.

    Kudüs’e yapılan bu ihanetten sonra sıfırdan Amerika malı alıp onlara destek olanlar yazık etmektedirler.

www.ihvanlar.net

16 Yorum

 1. Şeytanlar ülkesinin geçmişteki başkanından biri Kudüs ile ilgili bir karar almış ama kararın açıklanması bugüne kadar ertelendikçe ertelenmiş, mevcut sarı çıyan ise Yahudi sermayesinin desteği ile koltuğunu koruyabilmek maksadı ile bu kararı yürürlüğe koymaya karar vermiş.

  Bu karar hem İslam ümmetini aydınlığa ve feraha çıkartacak şeylerin başlangıcı olacak hem de dünyanın geçici zevkleri ve kudreti için ABD ve batı emperyalizmine teslim olmuş kralların, prenslerin, firavunların ve diktatörlerin kesinlikle sonlarını getirecek. Bunak sarı çıyanın bu kararı neticesinde batıya köpeklik yapan iktidarlar gidecek ve yıkılan batılın yerine Hak gelecek İslam coğrafyasına.

  Öyle mi acaba? Umumi manzaraya baktığımızda bu düşünce saf ve güzel bir temenni olarak kalmaya mahkum gibi gözükmekte maalesef.

  Birkaç gündür yerli ve bazı yabancı medyayı ve TV kanallarını takip etmeye çalışıyorum. Sözüne güvenilmez olsa da, İngiliz keferesinin bile kararı tenkit ettiğine dair haberleri görüyorum ama firavun diyarından ve keçi sakallı sapıklar ülkesinden tek ses yok. Sisi efendi kendisi ve ailesinin mümin bir Müslüman olduğu ve dinin tüm vecibeleri yerine getirdiği iddiasından hareketle “firavun” benzetmesinden çok rahatsız oluyormuş ancak Filistinlilerin tek nefes borusu olan tünelleri bombalayıp sınır kapılarını kapatana yakışan daha güzel bir unvan var mıdır acaba? Ya keçi sakallı sapıklara ne demeli, hangi sapıklıklarından bahsetmeli? Sapık yaşantıya sahip prenslerinden zorbaca haraç almalarından mı yoksa Mona Lisa tablosuna 450 milyon dolar para bağlamalarından mı bahsedelim? Ama hepsi bir kenara S.Arabistan müftüsünün İsrail ile savaşmanın caiz olmadığı ve kendileri ile işbirliği yapılabileceği yönündeki fetvası herhalde hepsinin önünde olmalı. Keza S.Arabistan’ın tasmalı köpeklerinden bir körfez ülkesindeki akademisyen bozuntusunun “Filistin İsrail’in hakkı 3000 yıldır o topraklar onların” demesine hiç şaşmamalı. Ve biz Müslümanlar kalkıyoruz Umre veya Hac için mukaddes topraklara gittiğimizde ABD ile İsrail’in ve dahi kendilerinin el birliği ile dünyada güzel işler yaptıklarını dile getiren Kabe imamının arkasında saf tutuyoruz.

  İki büyük İslam ülkesi Mısır ve S.Arabistan’dan tepki yok, gösteriler yasak, medyada Kudüs konusunun işlenmesi özellikle S. Arabistan’da yasak. 67 savaşında arkasına bakmadan kaçan Ürdün’ün o zaman başında bulunan kralın şimdi krallık tahtında oturan oğlu cumhurbaşkanımız ile görüşmesinde ABD’nin Kudüs kararını tenkit ederken bu karar sonrası ülkesine döner dönmez Filistinlilerin gösteri yapmasını yasaklıyor. Yalan ve riya konusunda ülkemizdekilerden daha mahir politikacılar varmış dünyada, bu vesileyle buna da şahit oluyoruz.

  Siyonistin ve arkasındaki sarı çıyanın kararına kızıyoruz, lanetliyoruz, Rabbimizin altlarını üstlerine, üstlerini de altlarına getirmesini niyaz ediyoruz. Ediyoruz ama yukarıdaki kısaca verdiğim bir iki misal sonrasında buna hakkımız var mı?

  Bir zamanlar bir İslam Ordusu muhabbeti vardı ortalıklarda. Yalaka basın ve özellikle de önde gidenlerinden Turkuaz medya ve Akit medya haftalarca, aylarca web sitelerinde bu ordunun resimlerini ve videolarını yayınlayıp durdular. Atıllar, tuttular. Utanmasalar depremler kâfirlerin bu ordu karşısındaki titremelerinin şiddetinden meydana geliyor diyeceklerdi. Şimdi ise hiç birinde bu ordu ile tek harf yok. Nerede bu ordu? Daha doğrusu var mı böyle bir ordu? Varsa nedir bu ordunun görevi? Bu ordu Kabe ve Kudüs gibi mukaddes mekanlara saldırı olduğunda görev yapmayacak da ne zaman görev yapacak? Bu sözde ordu ABD’nin kumandası altında ve İsrail’i korumak için mi kuruldu yoksa?

  Cumhurbaşkanımız Çarşamba günü toplanacak olan İ.İ.T.’dan Kudüs için tek ses yani ortak bir tepkinin çıkacağını belirtiyor. “ABD’nin bu kararını kınıyoruz” demek tepki ise alın size tek sesli bir tepki. Tüm İslam ülkeleri “ABD’nin bu kararı var olduğu sürece ülkelerimizden hiçbir kimsenin Hac ve Umre için S.Arabistan’a gitmesine izin verilmeyecek” diyebilecekler mi? İsrail ile tüm diplomatik ilişkileri sonlandırıyoruz diyebilecekler mi? İsrail ve ABD malları ile Yahudi firmaların ürünlerine boykot başlatıyoruz diyerek kolayı mesela yasaklayabilecekler mi ülkelerinde?

  Son yıllarda iki kelime çok revaçta: ”ümmet” ve “fitne”. Kudüs hadisesinden sonra S.Arabistan, Mısır ve bazı körfez ülkeleri kaynaklı fitneyi net gördük ama ondan daha net olarak gördüğümüz ise bence ümmetin yerini zilletin aldığıdır. Bu hadise kimlerin ümmet kimlerin ise zillet olduğunu açık bir şekilde ortaya koymuş durumda.

  TRT’de yakında başlayacak olan tarihi dizinin fragmanında “Nice koçyiğidin kanı çölün sıcak kumlarına dökülecek” şeklinde bir ibare var. Filistin toprakları yahudiye altın tepside ikram edildi amma velâkin Filistin toprakları hiçbir zaman Müslümanlara altın tepside iade edilmeyecek. Koçyiğitlerin kanı akmadan bu toprakların geri alınması mümkün değil. Öyle olsaydı Bedir ve Uhud muharebelerinde onlarca sahabe şehit olmadan Mekke’ye girerdi Efendimiz. Öyle olsaydı Çanakkale’de ordumuz yüzbinlerce şehit vermeden düşman def olup giderdi. Öyle olsaydı fetöcü haşhaşilerin isyanı 15 temmuzda 250 kişi hayata veda etmeden bastırılırdı. Müslüman kimlikli gözüken ülkelerin halkları başlarındaki firavunlardan, keçi sakallı sapıklardan, diktatörlerden korkmadan topyekün isyana kalkıp onlarca, binlerce şehit verip bunların kellelerini aldıkları takdirde işte o zaman bizlerin de Rabbimizden kâfirin yerin dibine batırılmasını niyaz etmeye yüzümüz olabilir. Ama gel gör ki küreye el basarak yemin edenlerin ülkelerinde her şey sanki süt liman. Ne acı bir durum Yarabbim!
  Selametle

 2. Barzani olayından ders almamışlar..
  Bir de Kudüs üzerinden kemalistler tek adamı parlatma çabasına girdiler, Kudüs için mektubu var diye. Şimdi bu kemalistlere sorulsun, madem Kudüs’ü çok düşünüyordu müslümanlar tarafından değerli olduğundan dolayı, Filistin cephesine gönderildikten sonra o cephenin düşmesi ve yaşanan şaibeler neyin nesi. Kudüs için mektup yazdığını söyleyenlere sorulsun İslam’a karşı bu devrimleri niye yaptı o zaman bu çelişki değil mi? Peygamberleri eleştirmesi, İslam’ı eleştirmesi varken, böyle birinin Kudüs için mektup göndermesi olabilir mi? Burayı o zihniyete benzetmeye çalışırken orayı kurtarmak için çaba sarfedecek öyle mi?
  Gördünüz mü katran parlamıyor zorla parlatmaya çalışmayın doğruları söyleyin.

 3. Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler

 4. Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler

 5. Mevla görelim neyler
  Neylerse güzel eyler

 6. Ben yurtdışında ikamet ediyorum Reis dünyayı sallıyor bu adama saldıran işi gücü onunla uğraşan âmâ kardeşlerime ehli taasuba bir tavsiyem.
  Reise dua edin muvaffak olmasını Allah’tan niyaz edin.
  Erbakan hocaya tapıyorduysanız iyi bilin ki o vefat etmiştir. Allah hiç kimseye muhtaç değildir herşey ona muhtaçtır. Nasıl hak ederseniz öyle yönetilirsiniz ( Hadisi Şerif). Denek ki bu millete bukadar vesselam

 7. Yahu biz kamalizm problemini çözmeden bir milim katedemeyiz.
  Hedefleri teker teker katetmezsek hiç bir badireyi atlatamayız ve gücümüz kısa süre içerisinde heba olur.

 8. Siz İslamı yaşarsanız Allah izzeti verir, siz İslamı yaşamaz izzetini ayaklar altına alırsanız; Allah da sizin izzetinizi alır; bugün dünya müslümanları olarak bunu yaşıyoruz! İslama ne kadar bağlı isek, o kadar izzetimiz var!Elin keferesi gelir “sen kim oluyorsun” der, haddini bildirir, izzetini ayaklar altına alır, biz de bakmakla yetiniriz!!!

 9. Öyle bir fetva verilecekse önce kendi içimizde ki putları, putperestleri, tapınağı yok etmek için ve İslami kanunlar için verilir. Eğer Müslümanlar zafere ulaşıp o zaman tekrar İslamiyet ile yönetilirsek bu sefer gâvura karşı cihad yapılır.

 10. Afedersiniz bikaç yorum okudum şunu sormak istedim. Madem halife yok başımızda, asrın Kutbu veya Gavsı bu konuya emir veya fetva veremezmi. Dünyaya Müslümanlar ve Türkiyeliler olarak fîli çabayla karşı durabiliriz.şunuda söylemeliyim Anadolu insanı fîlen savaşan insanların tasavvufun inkarı dan rahatsız olduğu kadar, tasaffuv öğrencilerinin duyarsızlığına da şaşkındır. Allahaısmarladım.

 11. Hakan çağrı çetin

  YAKINDIR BAŞLARINA GELECEK OLAN BELA ALLAH’IN İZNİYLE SİZ MERAK ETMEYİN.. HER ŞEY AYETLE HADİSLE BİLDİRİLMİŞTİR VE TEK TEK GERÇEKLEŞMEKTE ŞU AN ALLAH’IN İZNİYLE… “KÂFİRLER İSTEMESEDE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR” !!!

 12. İslam dünyasını düzeltmeden, içimizdeki hainleri temizlemeden, din kisvesi altındaki kriptolardan kurtulmadan KUDÜS rüyada bile göremeyiz, laf ebeliği kolay taşları bağlamışlar köpekler serbest.

 13. Katılıyorum size.Tepkilerimiz hep lafta kalıyor,sonra da unutup gidiyoruz.Mesela Myammar’daki zulüm hala devam ediyor.Bir iki yardım yaptık,kınama yolladık,vijdanlarımızı rahatlattık.Hakeza diğer İslam coğrafyaları için de durum böyle.Herkes,hepimiz bunu yapıyoruz.Laf uçar gider ama yerinde ve dozunda yapılan eylemler unutulmaz.Buna kalıcı bir çözüm bulunması lazım.Mescid–i Aksa bizim kırmızı çizgimiz diyoruz,ama yıllardır altı oyuluyor,kaç kez İsrail askerleri botlarıyla mabedimize girdi,orada bomba dahi patlattılar,Kutsal Kitabımız’a zarar verildi,müslüman kardeşlerimizin namaz kılmasına müsaade edilmiyor.Aslında çok daha kötüleri yapıldı ve hala yapılıyor da bizde bir kıpırdanış,bir uyanış belirtisi yok.Telefon meselesine sonuna kadar katılıyorum.Hatta daha ileri aşamadaki boykotları bile doğru buluyorum.Ancak bu meseleyi kabul etmeyen,umursamayan,küçümseyen o kadar çok kardeşimiz var ki… Boykot yap desen,başlıyor :’ Facebook da onların,whats up da…’ demeye.İsrail ürünlerine bir boykot yapabilmemiz bile çok şeyi değiştirebilirdi bence, ama yapmıyoruz.bir filistin kasabı vardı,onun adıyla satılan deterjan bile ençok satılanlardan.Neymiş çok güzel temizliyormuş,evet zamanında da çok temizlik yaptı bu kişi.Bu nedenle lakabı da ‘kasap’ oldu.Maalesef müslümanlar olarak bir ve beraber olamadık,gereğince üzülmüyor,her daim dualarımıza katmıyoruz kardeşlerimizi,Kudüs’ü.Müslümanların,bizlerin bu gidişatı hiç de hayra alamet değil.

 14. ŞAMİL ÇECENDAĞLI

  Onlar, yaydan anlamaz; oktan anlar. Ayrıca dil döküp durduk… Onlar, dilden anlamaz, elden anlar. Anlaşmak için el uzattık; bunu el açmak sandılar…

  Düşünmedik ki tokatla, yumrukla beslenmeye alışmış olanlar, el işaretinden değil; tokattan yumruktan anlar.Onlar, soğuk kanlılıktan anlamaz; öfkeden anlar.

  Onlar, aydınlıktan anlamaz; ateşten anlar.

  Onlar, ipekten, kağıttan değil; demirden, çelikten, kurşundan anlar.

  Onlar yazışmadan, çizişmeden, buluşmadan, görüşmeden anlamaz; dövüşmeden anlar…
  Onlar, soğuk kanlılıktan anlamaz; öfkeden anlar.
  Onlar, “Lütfen!” den anlamaz; ”ulan!” dan anlar.

  Onlar, çiçekten anlamaz, dikenden anlar… Güvercinden, kelebekten değil; doğandan, kartaldan anlar. Ve onlar, kanattan anlamaz; gagadan anlar, pençeden anlar.ARİF NİHAT ASYA

 15. daha çok beklersin

 16. Yunan Tapınağı yıkılmadıkça, Ayasofya ibadete açılmadıkça, NATO ile irtibat koparılmadıkça bu ümmet galip gelemeyecektir.
  Ayrıca YPG yi vurmaya niyetimiz olsaydı çoktan vururduk. Biz bekliyoruz ki tekrar eski görkemli İslam İmparatorluğumuza geri dönelim. Ama bakıyoruz yöneticilerimiz sınıra duvar örüyor yani genişlemeye niyetleri yok. Yapılması gereken artık pısırıklık değil agresiflik. Hükümetten laf değil icraat bekliyoruz.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.