28 Yorum

 1. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  diyanet deri topluyor diye bir ibare geçmedi yorumumda. ..camii imamları topluyor derileri hepsinin ispatı kamera kaydı mahalle mahalle sokak sokak var ve hatta camiinin altında deposu bile var daha geçen ikibin küsur deri toplandı tuzlamak için parayla adam bile tuttu camii imamı. ..imam diphanete baglıysa camii diphanetin kontrolü altındaysa engel olsun deri toplanmasına engel olamıyorsa deriden kar elde edilen paranın nereye gittiğini sorsun?

 2. Ben 30 senelik görevliyim.20 senesi Sakarya-Hendek te geçti. Bugüne kadar 5 değişik camide görev yaptım. Görev yaptığım yerlerde 1 cami 2 minare 2 lojman yapımına şahit oldum. Az da olsa maddi manevi katkılarımız nasib oldu. Rabbim kabul etsin. Bu bahsettiğim yapılar yapılırken para toplamaya gidildiğinde dernek başkanı yapılan harcamaları(yol ve yemek parası) cebinden yapıyordu. Ard niyetli insanlar her kurumda mevcuttur. Ama genelleme yaparak bir kurumun itibarı zedelenmemelidir,bu kardeşimiz burada hatalı davranmıştır. Belki doğru olan yönleri vardır, tartışılabilir. Bir suçlama yapıldığında isbatı gerekir. Bununda şikayet mercii medya değil devletin mahkemeleridir. (Kişiyi nasıl bilirsiniz?…)Yukardaki yorumları okuyunca, çok gaz veren var, bu gaz verenlerin bağlı olduğu cemaatlerin vatandaştan topladıkları erzakların israf derecesinde çöpe atıldığına şahit oldum. Bu yapılanlar nasılki bu cemaatlerin tamamına maal edilemezse. Derneklerin de yaptığı yanlışlar bütün kuruma maal ediemez. Yorumlar içersinde hoş olmayan işkembeden atılan beyne ulaşamamış tabirler var, onlar sahiplerine aittir. 1.Diyanet deri toplamıyor.
  2. İmamlar namaz kıldırma memurudur, aynı zamanda bulunduğu yerdeki her derdin de ilcıdır.(Hastası olan, cenazesi olan, çocuğu olan, düğünü-nişanı-sünneti ….vs. Olan gecenin bir yarısıda gönül rahatlığı ile kapısı çalınan insandır )… Davulun sesi uzağa hoş gelirmiş Namaz kıldıran cami görevlileri de bu görevden dolayı ailesini geçindirecek maaşı alacaklar tabii. ve bu da helaldir. Siz kendi yaptığınız işin hakkını veriyor musunuz? Sizin aldığınız helal mi?-Haram mı? Onu kontrol edin. Ondan sonra imamlara bakın.

 3. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  Bizim aklımıza bırak soru işaretini soru kitapçığı geliyor

 4. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  Çocuklar evde aç aç ne yapsınlar onların da hakkı 3 buçuk milyar mayış lojman sen bir de zam yapılmayinca gör hallerini boykot namaz kıldırmiyoruz grevdeyiz açız iş aş yaşasın sosyal düzen camileri gibi pankartlarla Allahın evinin önünde greve çıkmazlarsa neyim 😲😲

 5. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  İkinci me den sonrasını karıştırdım üstadım 😛😜😝sinirlenme reis ordaki küfür harfini yazmasan iyiydi

 6. 40 yıllık kani olur mu yani..40 yıl iyi düğme iliklemissinizdir fasigin facirin önünde.onun tecrübesi olmasın sakın

 7. Bimer e yazsak da olur.

 8. Ya nesiniz? Kendinizi ne olarak tanimliyorsunuz? Allah aşkına şöyle de biraz ilim sahibi et bizleri bekliyoruz..

 9. Eksik yazılmış haklısın namaz kildirma, Kızılay’a kan toplatma,milli bayramlar denen uydurdukları ve bilimum vesayet zirvalarini ilan etme ve nihayet hicaz bölgesi seyahat acentesi karbon muftuluklere para toplatma memuru, diyecektim af buyrunuz. Bunları yapmayan gocunmasin ama bir zahmet de YouTube den DİYANET GERÇEĞİ BELGESELİNİ izleyiversin.bu arada klavyeden Türkçe yazma becerisi hassasiyetinizin hic olmazsa onda biri kadar İslam hassasiyetinizin bulunması temennisiyle..

 10. Ekmeğini yediği diyanet lafı biraz cahilane kaçmış. Diyanet bir dönemin din üzerindeki operasyonlarından biridir. Bu hususta fazlasıyla delilim var ancak buradan söylersem mevzu çok siyasilesecek. Vakıfbank ın nasıl kurulduğunu araştırın. Toplanan paralarla ehli bir at in eserleri de basılmaktadır. Yalan diyen buyursun desin.. ee neyle suçlanıyor bunu söyleyen hoca. Diyanetin kafadaki ve ne yazikki öğrenci yetiştiren hocalarının bırakın ehli sunneti bir at in bile hiç bir fırkasında olmamış sapık düsünceleeini bizler çok yakından biliyoruz. Eserleri gizli değil isteyen herkes bulabilir Yeter ki saetlanmis olmasın.

 11. onu aciga alan at kafasidir.

 12. dogru soyluyor. hemen diyanet kisvesine saklanip. vay sen soylesin muhabbeti yapiyorlar. ulan biz diyanete bise demiyoz sana diyoz sana aq. bunu biliyorlar da bilmememememezlik yapip, sen diyanete konusuyosun diorlar.

 13. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  Bu yorumu yapanların çarkına çomak soktuğu için videodaki hocamız sevilmiyor,kurbanda toplanan deri paralarindan tutunda her hafta cuma toplanan paralara kadar hele hele yüzsüzce bir de bayramlar da herkesin önüne leğen tutmaları yok mu ? Ufak boyda leğenler tutulup herkes ten para talep ediliyor,diphanet ve buna on ayak olan imamların çoğusu bir nevi Allahın evlerini dilenci konumuna düşürüyor,hutbe Allahın resulüne verdiği emanet bir makamdır o makam da peygamberimiz efendimiz den günümüz imamlarına miras bırakılmıştır emanettir o hutbe,ama her hafta o hutbe de nereye gittiği belli olmayan kimlerin neler yaptıgı belli olmayan meblalar için para toplanıyor burda babayiğit kul hakkına riayet eden gencecik bir imam göz yummayip söyleyince böyle elestiriliyor,tezgahınız bozuluyor tabi. ..diphanette bu hoca gibi hocalar çoğunlukta olsa varya şu memlekette bir tane muhalif gayri Müslim kalmaz ama nerdeeee

 14. helal hocam.

 15. yaw birak. 40 yillik imammis. biz de 40 yillik cemaatiz. hocam helal olsun sana. aciklasinlar abi. zor bir sey degil. bakin ne dedi, “nasihatten sonra para talep etmemiz nasihatin etkisini azaltiyor” dedi. cok dogru soyledi. ulan hutbe de para istemeyen imam gorsem şaşırıyorum. ne parasi bu ya. sabah aksam para. goren de bise oluyor sanir. o paralarin nereye gittigini de az cok biliyoruz. hic de oyle töhmet altinda falan birakmiyor hoca. cikacaklar aciklayacaklar. ne yaptiklari da meydanda. dinler arasi diyalogculara az para gitmiyor. ali bardakogluna ve dernegine az para gitmiyor. o paralarla yurtdisinda ne kafirler agirlaniyor. ama biz hutbede habire para o para bu para. milletin ne para vermeye ne de parayla yapilacak bi hizmete ihtiyaci var. milletin egitime samimiyete ihtiyaci var. ehli sunnete ihtiyaci var.

 16. Beşerler tarafından Laik düzenin amacına hizmet etmesi için kurulan diyanet kurumundaki eksikleri dile getirince neden Diyanet holiganları ‘sen islama zarar veriyorsun’ sloganıyla demagoji pompalıyorlar?

  Saf mıyız biz müminler?

 17. Diyanet la yusel mi yani?

  Diyanet adam olsaydı millet bukadar şikayet eder miydi? Şikayet edenlerden cami cemaatini kastediyorum dışardakileri demiyorum.

  Koyun mu lazım diyanete?

 18. camide sürekli niye para toplanıyor aklıma soru işareti geliyor

 19. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  HADİ ORDAN SENDE. ..

 20. islamda namaz kıldırmak için para almanın hükmü ne sayın diyanet işleri imamı ?

 21. Ey “birisi”sen bir defa yazı yazmayı ve noktalama işaretlerinin nerde kullanılacağını bilmiyorsun.Bunları öğren sonra yaz.İkincisi, bizler “namaz kıldırma memuru” değiliz. İslâma zarar veriyorsun.

 22. Hoca efendi. kirk yillik hizmet tecrubemle sana abi nasihati. Degindiginiz dernekler konusunda genellemeniz yanlis. Cok gayretli durusce calisan dernek yoneticilerini tohmet altina almaniz bu kardeslerimizin azmini kiracaktir. Lakin haklilik payinizda yok deyil. Canim hocam sen ekmegini yedigin diyanet camiasini hic tanimamissin.Sana gaz verenlere hic sozum olamaz. Boyle imamin ancak boyle cemaati olur.Seni okutup yetistirenler biryerlerine kina yaksinlar. militan tamam. Gozumuz kadar kiymetli DIYANET CAMIAMIZA serefli elleri opulesi hocalarimiza dil uzattin,tohmet altina soktun,bunca hizmetlerini yok saydin.Yolun acik olsun delikanli. Herhalde islamin sartlarinin altincisi olan HADDINI BIMEYI ogrenirsin artik

 23. Gırtlağımıza zorla tıkadıkları demokrasi(!) var ya? İşte şimdi onu kullanalım madem. Böyle durumlarda halk’ın parasının akıbetini soruşturup şaibeli yardım kampanyalarını mercek altına aldırmak için vatandaşlık ve vergi ödeyen toplum bireyi hak ve sorumluluğumuzu kullanarak imza toplayalım ve bu konuyu, gönderilebilecek en yüksek merci’e resmen duyurabilmek maksadıyla imza listeleri oluşturup demokratik(!) bir şekilde ilgili kurum’un önüne getirelim. Seçtiğimiz yöneticiler ve onların atamış oldukları görevli memurlar buna kulak vermek ZORUNDADIR!. Böyle bir başvuruyu dikkate almayan, vatandaş’a şikayetiyle ilgili geri dönüş yapmayan kurum’u / otorite’yi de bir üst makam’a şikayet edelim. Nasıl ki ülkedeki vatandaşın vergi mecburiyeti var, o vergilerden maaş alanların da vatandaşın dert ve şikayetine kulak vermek mecburiyeti vardır, kullanalım haklarımızı. İmza toplamak için ilgili mahalli idarelerden gerekli izinler alınıp, imza standları kurulup malumat verici ufak el ilanları şeklinde kağıtlara bu konuyu yazıp vatandaş’a dağıtarak, örneğin toplam 10.000 imza olduğu zaman diğer noktalarda toplanmış imzalarla beraber ulaştıralım ilgili yöneticiye. Tek tek şikayet edip sızlanarak, resmi olarak somut bir vasıta oluşturmadan, yazılı tepki vermeden inanınız hiç bir şey hallolmayacak, belge gerek, devlet belge’ye bakar. Böyle imza kampanyaları için İnternet siteleri bile mevcut. Kaldı ki, verdiğimiz yardımların nereye gittiğini bilmediğimiz halde hala yardım etmeye, para vermeye devam edersek bu para bir şey’e yaramadığı için Yaratan Rabbimizin bize verdiği aklı kullanmadığımız için ayrıca biz de sorumluyuz.

 24. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  İhsan şenocak hoca efendiyi görevden azledenler demek hocamiza da bu hareketi reva gördüler ha?!? Eğer ulaşabilme imkanın varsa hocamıza mahmud efendi hazretlerinin kursularından birinde görev verilmesini sağlasan,kurs yetkilileri ve hocamız arasinda köpru olsan çok makbule geçer. ..

 25. Hani demişti ya Ebu Bekr:”Her Muhammed’e tapıyorsa, Muhammed(Sav) ölmüştür. Her kim de Allah’a tapıyorsa,Allah Baki’dir! ” Radiyellahü anhü.Adinla müsemma Ebu Bekir kardeşim.Tebrik ederim. Neye mal olursa olsun, hakkı söylemekten çekinmeyin! inşaellah, talebiniz alaka görür. 20 yıl mektep kurup yönettik sonra hocanın kavugunu(!)sahibine bırakıp öğretmenliğe dönen 30 yıllık Din ve Ahlak hocası,ağabeyin olarak gözlerinden öpüyorum.Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim.

 26. Sadece para pul meselesine değinmiş.olsun genç bir kardeş nihayetinde ve devlet memuru olduğu için daha önemli meselelere deginmeye cesaret edememiş.ama bunları söylemesi bile iyidir.evet namaz kıldıktan memuru kardeşler,İslam adına gördüğünüz her bozukluğu dile getiriniz,sesinizi yükseltinin artık.yoksa kıyamet gününde devlet idarecileri den bile daha zor durumda olacaksınız.unutmayin ki sizler onlara vaaz ü nasihat etmeyib, üç maymunu oynadığınız için bu haldeler.memleket de bu halde.bu genç kardeşimizin başlattığı işin arkasını getirin omuz verin hadi bakalım, yatıp kalkmalarinizin spor değil de ibadet olduğunu ispatlayan insaAllah.

 27. Bu ebubekir karsan hoca bizim mahallede imam ama son olaylardan sonra hoca açığa alındi ve maalesef soruşturma baslatıldı. Şu an camiye geçiçi süreyle başka birisi gönderildi..

 28. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  Tüylerimi diKen diken ettin gözlerimi yaşarttın işte bizim senin gibi sözleri böyle açık yüreklilikle söylemesi gereken imamlara ihtiyacımız var,özellikle yanına gelip seninle tanışmak istiyorum, inseaALLAH o güzel gözlerindeki rahatsızlık gecer ve şifa bulursun,dibine kadar haklısın,az çok demeyin camii ye yardım diye diye her hafta toplanan paraların sesinden parayı toplayan şahsın gerzek sesinden feyzimi kaybederek namaz kılıyorum ve biran çıkmak için kendimi dışarı zor atıyorum,kurban derileri geliyor yüzlerce parasının nereye gittiği mechul,ter kokan ayak kokan halılar soğuk havada sıcak açılmayan sıcakta soğuk açılmayan klimalar,sigara içip ezan vaktinde izmariti camii bahçesine atıp ayağıyla ezip ezan okumaya giden imamlar gordu bu gözler,büyük rant dönüyor camilerde bu vakıf olsun vakıf daki üyeler olsun yurdun neresine gidersem gideyim (isim nedeniyle gittiğim bir ilde ilçe de en az 2 ay kalıyorum)çoğunluğu aksi huysuz ve para göz şahıslardan oluşuyor sert mizaclı geneli sigara içen camii nin altında çay ocağında argo kelimeler konuşan insanlar camilerin vakıf başkanları yada üyeleri (hepsi için demiyorum çoğunluğu ne yazikki böyle)ve bunlar hep İslama müslümanlara leke atmak iSteven dinsiz ler güruhunun kâh sosyal medya da kâh kendi aralarindaki sohbetler de bizlere referans olarak kullanılıyor,o toplanan paraların büyük çoğunluğu şahıslar arasında pay ediliyor gördüm yaşadım engel olmaya çalıştım camii cemaatinden dışlandım,olmadı mahalleden ayrılıp başka bir mahalleye taşındım,Allah sonumuzu hayır etsin,ve güzel hocam inseaALLAH başına bir iş açılmaz senin,keşke sevgili editör ismini ve yaşadığı yeri bipleseydin yüzünüde buzlandirsaydin,bizim böyle yiğitlere ihtiyacımız var,yaşıda genç maşallah ,inseaALLAH gerinde namaz kılmak ta nasip olur hocam,Allah seni var etsin sırtını yere getirmesin(küçük bir not sevgili editör sonlarda şahıs diye bahsetmissiniz bu sözü kaldırmanizi rica etsem,o kelime kullanim itibariyle artık biraz nasıl desem hoşnut olunmayan kişiler için kullanılıyor yine de siz iyisinı bilirsiniz)

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.