1890 Konya’da halkın kıyafeti

   Bazıları batıdan gelen ceket, dar pantolonu din adına savunmaya kalkıp “kılık kıyafet örefe adete göre değişir, bizim kıyafetimiz de bu” diyorlar ya! Bakın bizim örfümüzde ne var? Konya’dan bir misal ve tüm coğrafya bu şekilde.

   Sarıksız insan görmek neredeyse imkansız ve çocuklara bile heybet veren bir takım. Şalvar, takke, sarık…

   Şimdi ise soba abacası gibi daracık şeyleri bacağa geçirip modayı takip ediyorlar. Maskara olmaktan başka bir görüntü ortaya çıkmıyor. Ve batının paçavrası bizim dinimizle uyuşmuyor, örf ve adetimizde de yok. Bize sonradan dayatıldı.

www.ihvanlar.net

6 Yorum

 1. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  ALLAH azze celle tüm ehli sünnet müslümanlardan razı olsun güzel kardeşim aleyna aleykumselam ama fitne cıkarmaya çalışan ismi cismi bizden olup düşünsecini kafire hizmet etmeye ayırmıs bir kaç kişi diğer bazı konularda kelime oyunları yapıp üzerime oynuyorlar bizim dilimiz kılıç gibi keskindşr düşmanın damarını keser dostun damarına tüy yumuşaklığı gibi hafif gelir . ..herkes mayasına göre şerbetten tad alır verdiğin değerin kat ve katını ruzi mahşerde cenabı ALLAH önüne çıkarsın. ..

 2. Allah sen ve senin gibi düşünenlerden razı olsun.Rabbim günahlarını bağışlasin.Selam ve dua ile….

 3. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  Yahudi şapkası fötr, fransız pantolonu ,İngiliz smokini,İspanyol gömleği,hırvat kravatı, Latinin alfabesi İsviçre nin medeni kanunu fransanın laikliği olmasindan iyidir. ..müslüman kıyafeti. ..ismini kaybettiğin gibi kimliğini de kaybetmişsin şuursuz. ..

 4. Senin ataların Arap kıyafeti giymediğini biliyorum. Bizim atalarımız tam 1100 yıldır İslamiyet ile şereflendikten sonra o kıyafetlerden başka kıyafet giymedi.

 5. Zaten tek işiniz bu zaten arap kıyafeti. Kafa bu(!)

 6. ŞAMİL ÇEÇENDAĞLI

  bir diğer yılanbaşı indirimi başlıklı konuda ekonomik durumu bahane ederek yılanbaşı indirimini fırsat bilip kitapları ucuza getirmeye çalışan zavallı!!müslüman kardeşlerimizin, dedeleri ne var canım pantolonda cekette kravatta deyip şalvarı cübbeyi ilk çıkarıp atanlar olmasın?!?! TAVİZ TAVİZİ GETİRİR. ..alkol satan bir marketten 1 iğne dahi almak o haram olan alkole katkı sağlayacagından dolayı alınması cevaz görülmesken bizimkiler kafirin bayramının indiriminden istifade edip kitap almaya çalışıyorlar birde o kitaptan ilim öğrenecekler güya, pehh. ..şuursuz müslüman idrarla abdest alınır mı?necaset bulaşmış tastan su içilir mi?

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.