Miraç Hadisini neden inkar ediyorlar?

   Miraç ve namazın miraçta alınma şeklini inkar edenler kurnazca kullandıkları ifadelerle insanların zihinlerini bulandırmaya çalışıyorlar. Mesela “Peygamber Allah ile pazarlık mı yapmış” diyorlar. Bakın Orhan Çeker Hocaefendi nasıl cevap veriyor:

2 Yorum

  1. (Habîbim!) Gündüzün iki ucu (olan öğle ve ikindi zamanı)nda ve (sabah vakti ile akşam-yatsı gibi) gecenin (gündüze) yakın (olan) ba zı saatle rinde o (farz olan beş vakit) namazı dosdoğru kıl! Şüphesiz ki o (beş vakit namaz gibi) güzel ameller, kötü işleri(n vebalini) giderirler. İşte (isti kamet emrinden) bu(raya kadar anlatılanlar), öğüt alanlar için büyük bir vaazdır.HUD 114

  2. 5 vakit namaz Kur’an’da var mı?
    Allahu Teala En’am suresi 59’da:”Yaş ve kuru Kitab-ı Mübin’de vardır” buyurmaktadır. Kur’an’da bulamazsak Rasulullah aleyhissalatü vessellemin sünnetine bakacağız. Çünkü sünneti seniyye Allahu Teala’nın sadece Rasulullah’a Kur’an’ın hükümlerinden hususi olarak bildirmesidir. Demekk ki sünneti seniyyede Kur’an’ın hükümlerinden bildirmedir dolayısıyla sünneti seniyyede Kur’an’dandır.
    Bu konuda İmamı Rabbani hazretleri: Kur’an hükümlerinden bir üçüncü kısım daha var ki insan takati onu anlamaktan acizdir. Bu hükümlerde onları inzal eden Zattan (Allahu Teala’dan) gelecek bir ilâm (bildirme) olmayınca o hükümleri anlamak tasavvur edilemez. Bu ilâm (bildirme) Rasulullah aleyhissalatü vesselleme mahsustur. Bu hükümler Kur’an’dan alınmış olsa da onları açıklayan Rasulullah Efemdimiz olduğundan sünnete nispet edilmiştir.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.