3 Yorum

  1. Biz bahusus 1915 li yıllardan sonra gelen nesil üzerine gelen bir nesiliz. Önceki nesilinde İslamı unutacak seviyede yetiştirilmeye maruz bırakılmış olduğunu müşahede ediyoruz. Bu sebeple çoğumuzun anası babası aile efradı islamı yeterli anlamda idrak edemeyerek yaşıyor ve yaşamış. Bu durumlar üzerine gelen nesilde taklidi iman daha fazla tesir etmiş ve bu durumda malesef zayıf ve kopmaya müsait bir bağ ile anlaşılabilmiş. Ama bu zamandan sonra gösterilecek bir gayret, bizden sonraki ve bizden sonrakinden sonraki nesli inşallah ayağa kaldırabilecektir.

    İlmihalimizi öğrenmeli ki bizden sonraki evlatlarımıza öğretebilmeliyiz. Biz öğretemiyorsak öğrenebilecekleri imkanlar üzerinden imkan nisbetinde şartları zorlayarak öğrenmeye yavrularımızı teşvik etmemiz görevimizdir.

  2. Bir İngiliz Casusunun İtirafları kitabındaki casus da İslamiyet’i çok güzel bir şekilde öğreniyor ancak bu bilgisini İslamiyet’i içten çökertmek için kullanıyordu.Videoyu izleyemedim ama bu başlık bana bu olayı anımsattı.Ne acı birşey ki
    onca bilgiye rağmen ‘imana gelememek’.Hidayet bambaşka birşey…

  3. SAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Öğreniyorlar didik didik ediyorlar sırf açık arayıp bulmak için hiçbir şekilde açık bulamıyorlar her sorularına cevap veriliyor tezat bulamıyorlar ama yine de ALLAH azze celle iman nasip etmeyince iman edemiyorlar. ..haset kin ve nefret düşmanlık gozlerini bürümüş bizden daha iyi biliyorlar ALLAHin olduğunu peygamberin olduğunu fakat büyüklük taslayip kendilerine yediremiyorlar dünya üzerinde küçüklü büyüklü binlerce din öğreti inanc vs vs var fakat en mükemmeli en evrensel olanı İSLAM kıskanıyorlar çekemiyorlar kulakları sağır gözleri kör dilleri lal bu rolü oynuyorlar. ..

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.