Topuklu ayakkabı kimin adeti ve nereden geliyor?

   İslâm dini gelmeden önce cahiliye döneminin kadınlarının giyinme tarzı şöyle idi:
   Arap kadınları başlarına bir örtü koyarlardı. Bu örtünün iki uçlarını, iki omuzlarının arasından arkaya doğru sarkıtırlardı. Böylece boyunları, gerdanları ve göğüslerinin bir kısmını açıkta bırakırlardı.

   Giydikleri entarinin ön kısmı göğüslerinin yarısına kadar açık olurdu. Böylece göğüslerinin bir kısmı açık kaldığından dolayı görülürdü.

   Giydikleri giysiler vücuda tam yapışırdı. Böylece vücut hatları belli olurdu.

   Göğüslerini büyük göstermek ve dikkat çekmek için bezlerle sıkıştırırlar yukarıya kaldırmaya çalışırlardı. Böylece dikkat çekmiş olurlardı.

   Giydikleri entarileri yırtmaçlı olurdu. Böylece bacak ve baldırlarını teşhir ederlerdi.

   Ayaklarına halhal denilen zilli bir âlet takarlardı. Bu âlet adım attıkça şık şık veya tak tak ederdi. Bu şıkırtılar şıkıdım şıkıdım ettikçe erkekler bir kadın geçtiğini anlarlar, şıkırtının geldiği tarafa dönerler, geçenin yürüyüşüne dikkat kesilirlerdi. Böylece şıkıdım şıkıdım yürüyen kadınlar anonim bir zevk metaı olurdu.

   Günümüzde, cahiliye kadınlarının ayak bileklerine taktıkları halhalın vazifesini kadınların giydiği ayakkabılar görüyor. Topuklara yerleştirilen ağaç veya demirler, kadın adımını attıkça tak tak tak ederek geçtikleri yerde velvele meydana getiriyorlar. Erbabı bu sesin ne mânâya geldiğini çok iyi anlıyor. Ayakkabılar tak tak tak etse bile sesin verdiği mesaj, bana bak, bana bak, bana baksana, cilvemden elektrik alsana, zevkini tatsana… demek oluyor.
   Birçok tesettürlü kadının ayaklarından da bu sesler çıkıyor. Şahit oldukça yüreğimizden kan fışkırıyor. Cehaletin verdiği musibet, böylelerinin ahirette zina cürmüyle yargılanacağı o günde, bilmem nasıl izah edilecek. Cidden üzüntü verici oluyor. Kur’ân-ı Kerîm’de Rabbimiz Nûr sûresi, 31’inci âyetinde: “Gizledikleri zinetleri bilinsin diye, ayaklarını (yere veya birbirine) vurmasınlar. (Erkekleri kendilerine meyl ettirmesinler)…” buyuruyor.

İbni Hazm “Muhalla” adlı eserinde bu âyeti açıklarken diyor ki:
   “Bu da ayakların ve baldırların gizlenmesi gerektiğini, açılmasının asla helâl olmayacağını belirten bir nâsdır” demektedir. (C/3, Sh: 216)

Nûr sûresi, 31’inci âyetiyle cahiliyye kadınlarının hal hal ile dikkat çekme eylemleri yasak edildi.

Günümüzün cahiliye artıkları da, takırdayan ayakkabılarının takırdadıkça çıkan şıkıdım şıkıdım sesleriyle, erkekleri kendilerine meyl ettirmek eyleminden ilgili âyeti okuduktan sonra vazgeçerler, inşaallah…
TOPUKLU AYAKKABI GİYENLERİ BEKLEYEN SON
   Bir çok hastalıklar gösteriş ve nefsani duyguları tatmin uğrunda vücuda kendisini yoracak şeyleri yüklemekten doğuyor. Topuklu ayakkabı da aynı şekilde kan akışını zorlaştırdığı gibi, bel ağrılarına sebep oluyor. Ve her topuklu giyen kadını aynen şu akıbet bekliyor:

Topuklu ayakkabı giyen her bayanı bekleyen son…

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

5 Yorum

  1. Samil bir şekilde okuyorsun ayetle hadisi araya sıkıştırıp kendi okuduklarina kalkan yapmışsın zaten tebrikler

  2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Anonim’e “Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.” (Tirmizi, Fiten, 11; İbnu Mace, Fiten, 20) şimdi bu editör tarafından açılan konu da da puslandirilmis foto lar var bu fotoları bizlere gösterip onlar da mı istemem yan cebime koy diyorlar demeye getiriyorsun?! Yorum okuyorsam screen Shoot (ekran görüntüsü )alıp elimi kuvvetlendirmek şahısları şikayet etmek için yorum okuyorum. ..istemem yan cebimeci olsam bu konuya muhalif olup site editörüne kızardım. ..ben ise yorumumda emri bil maruf ettiğimi düşünüyorum ayakkabılarınızı kapı dışına bile koymayın uyuşuk vaziyette yolda markette dolaşmayın tacize fotolarınızin çekilmesine dikkat edin tenha yerlerden uzaklaşın diyorum. ..(kap içindekini sızdırırmıs anonim efendi zira ben onlara vurdum ses senden geldi )

  3. Şamil sende istemem yan cebine koylardansın bu kanallara bakıp yorum bile okuyorsan diyecek söz yok sana şikayet etmek için giriyorum dersen işin bahanesi derim

  4. Topuklu ayakkabi batinin adetidir…ortaçagin karanlik avrupasinda evlerde tuvalet ve su kullanma yoktu…bunun icin tuvaletlerini bir kaba yapar ve camdan sokaklara dokerlerdi…bùtun sokak pislikten kokardi ve pislikte yùruyemeyenler ayakkabilarinin altina boyle topuk yaptilar ve ßimdi moda diye ne bùyùk isimler giyiyor…ha ha ha

  5. SAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Topuklu ayakkabı ince çorap terlik sapıkları bile var bunlardan tahrik olan fantazi peşinde koşan pislikler türedi . ..gerek sosyal medya da binlerce üyeye sahip şahıslar gerekse videolar vs durum hal böyleyken kadınlarımızın kızlarımızın ayakkabı terliklerini dahi kapılarının dışına bırakmalarına karşıyım . ..baş örtülü kadınların kızların gizli resim ve videolarını çekip marketler de mağazalarda toplu taşıma araçlarında bunları sosyal medya da trol hesap lar açıp ifşa ediyorlar sapık fantezilerine malzeme yapıyorlar kafanıza vurulmuş gibi gidip gelmeyin sağa sola biraz uyanık olun dikkatli olun. ..sanki dunya da yaşamıyormus gibi yüzlerce kadın uyuşuk hareket etmektedir. ..kötü insanlar ayakkabılarına cantalarina kalemlerine koydukları gizli küçük mikro kameralarla etek altı görüntüleri çekip sosyal medya ya yuklemekteler ben BİMERE CİMERE ŞİKAYET ETMEKTEN BIKTIM ONLAR BIKMADI hesaplarını kapattiriyoruz tekrar açıyorlar. ..isterseniz çuvalın içine girin sadece gözleriniz açık kalsın sosyal medya hesaplarına yüklediğiniz tüm resimler bu şahıslar tarafından çalınıp kendi sapık emellerine alet ediliyorsunuz. ..akla hayale gelmedik yorumlar yazılar var şahıslarin düşüncesi sadece bel altı olmuş. ..turban da dahi fantezi aramaktalar. ..başı örtülü olup ta dapdar kıyafetler pantolon giyen topuklu ayakkabı giyen halhal takan burnuna hızma takan suratına makyaj yapan parfüm kokusu 20 metre den gelen. ..bu sahislar müslüman kadın sadece kendi eşine süslenir soruyorum size DISAR DA SUSLENME SEBEBİNİZ NEDİR ?!?KİME BU KADAR SÜS ŞATAFAT ŞAHŞAHA? !?

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.