Fatih Nurullah adındaki şahsa Dikkat!

   Değerli kardeşlerimiz, dün bir yazı paylaşmış, İngiliz ve Masonların tarikatları sahte tarikatlarla yok etme planından bahsetmiştik.

   Konuyla alakadar olan kardeşlerimiz bize Fatih Nurullah ile alakalı bazı görseller ve konuşmalarını içeren videolar ulaştırdılar.

   Hakkı batıldan ayırma adına merak edenlere yardımcı olmak için bu uyarıyı yapma ihtiyacı hissettik.

BÖYLE ŞEYH OLMAZ!

   Şu görselleri gördükten sonra zaten böyle bir kişinin şeyh olamayacağını her Müslüman anlayacaktır. (Buzlu kişiler açık kadınlardır)

   (Örtülü olsun olmasın farketmez) Yabancı kadınlarla bir arada oturup kalkmak, aynı masada yemek yemek, resim çektirmek ancak bir avam Müslümanın düşeceği hatalardır. Bir Mürşid bu hale düşemez. Düşüyorsa mürşid olamaz.

   Şeriattan taviz veren bir insan (heleki böyle bir günaha alenen düşüyorsa) kesinlikle mürşidlik vasfını haiz değildir.

   Sadece şu durum bile Fatih Nurullah’ın mürşid olamayacağını, insanları Allah’a yakınlaştırmaya vesile olamayacağını ispat eder.

ELİMİ ÖPEN CENNETLİK, İLMİ LEDÜN İLE KONUŞUYORUM

   Yine bize ulaştırılan videolarda elini öpenin cennetlik olduğunu müjdeliyor(!), ilmi ledün ile konuştuğunu hiç kitaba bakmadığını söylüyor.

   Konuşmalarına baktık ne ayet var ne de hadis. Rüya, şiir, menkıbe…

   İlmi ledün Allah’tan geliyorsa hiç mi ayet hadis gelmiyor be adam! Hep rüya şiir mi geliyor? Hep menkıbe mi anlattırıyorlar sana?

   Bunun yanında kendisini “şeyh” olarak lanse etmesi de çok garip bir husus. Bu güne kadar hiçbir Allah dostundan “ben şeyhim, mürşidim, seyyidim, ilmi ledünle konuşurum, elimi öpen cennetliktir, bana bağlanan şöyledir” bir bir yaklaşım görmedik, okumadık, duymadık.

   Şayet bir insan kendisine çağırıyorsa, övüyorsa, kendisini ispat etmeye çalışıyorsa yine ondan şeyh de olmaz, mürşid de.

HAZRETİ MUAVİYE R.A ALEYHİNE ATIP TUTMALAR

   Yine gönderilen videolarda Ehli Beyt sevgisi istismarıyla Hazreti Muaviye radıyallahu anh hakkında ileri geri konuşuyor, “belki sahabeden bile değildi” diyecek kadar ileri gidiyor, buğz ediyor ve etmeyenlerin de yanlarında işinin olmadığını, terketmelerini söylüyor.

   Bu güne kadar Ehli Sünnet alim, şeyh, mürşid olan hiçbir şahıstan bu nevide bir yaklaşım olmamıştır. Bütün alimler onların hepsini hürmetle anmayı, aleyhlerine konuşmamayı vasiyet etmiş, yapılan hatayı da ictihada bağlamıştır.

   Peygamberimizin torunu Hazreti Hasan (Radıyallahu anh) da Ehli Beyttir. Şayet Hazreti Muaviye r.a (haşa) fasık, facir olsaydı halifeliği ona bırakır mıydı? Kesinlikle bırakmazdı. Hazreti Muaviye (Radıyallahu anh)’ın yanında Hazreti Aişe ile birlikte 10 bin sahabe vardı. Kaldı ki Hazreti Ali (Radıyallahu anh)ın bile “onlar kardeşlerimiz, hata yaptılar” gibi sahih ifadeleri dururken Hazreti Ali (radıyallahu anh) taraftarlığı bahanesiyle Hazreti Muaviye r.anh hakkında ileri geri konuşmak sadece acamca bir tavır olup, Ehli Sünnet bir alim ve mürşidin takınacağı tavır değildir.

ANADOLU İSLAMI(!)

   Bu zat yine Ehli Sünnet ifadesinden de rahatsız olmalı ki “sizin olsun böyle sunnilik” diyerek kendilerinin “Anadolu İslamı” olduğunu ifade ediyor. Yeni bir akım icat etmeye çalışıyor.

LAİKLİK SAYESİNDE SAHABE HAKKINDA İLERİ GERİ KONUŞUYORMUŞ!

    Kendilerini eleştirenlere “Osmanlı zamanında olsaydı Şeyhül İslamlar fetva yazar belki kellemizi alırdı, geçti sizin devriniz şimdi laiklik var isteyen istediğini konuşuyor” diyerek lanlı lunlu ifadeler de kullanıyor.

    Demek ki, Osmanlı’dan Ehli Sünnete olan bağlılığından dolayı rahatsız oluyormuş. Rahatsız olan şiiler gibi.

UYANIN! FETÖ GİBİ OLMASIN

   Bizim kimsenin şahsıyla problemimiz yok. Ama birisi kalkıp “seyyidim, şeyhim, ledün ilmim var” deyip “şeriatsızlıklar yaparken” bir yandan da sahabe hakkında ileri geri konuşurken, “anadolu İslamı” gibi kavramlar uydurup farklı bir yol icat etmeye çalışırken bizim de susmamız, görmezden gelmemiz beklenemez.

   İnsanları uyarmak boynumuzun borcudur.

   Fetö hakkında da uyarıyorduk, “bunların şeriatsız işleri var, İslam’a aykırı ifadeleri var.” diyorduk. “İnsanları farklı yollara kanalize ediyor” diye uyarıyorduk.

   Dinleyen dinliyordu da taraftarı olanlar bizi “bölücülük yapmakla, kıskanmakla” suçluyordu. İşte gördük ne olduklarını.

   Kardeşler!

   Bizim beyanlarımıza itibar etmezseniz işte Allah’ın dini ortada! Ehli Sünnet kitaplar ortada! Alimler ve ifadeleri ortada! Açın bir kaç kitap karıştırın. Gerçek mürşidlerin hallerini okuyun. Gerçek mürşidlerin vasıflarını okuyun. Sahabeler hakkında nasıl inanmamız gerekiyor okuyun. Körü körüne teslim olmayın.

   Körü körüne teslim olursanız Fetö’den ne fark kalıyor?

   Bizden ikaz etmesi…

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

5 Yorum

 1. Hakan çağrı çetin

  Öncelikle ALLAH AZZE VE CELLE SİZLERDEN RAZI OLSUN İNŞÂALLÂH KARDEŞLERİM.. Eğer birisi diyorsa, “OSMANLI DÖNEMİNDE OLSAYDIK KELLEMİZ GİDERDİ, O DÖNEM GEÇTİ ESAS ŞİMDİ HERKES İSTEDİĞİNİ KONUŞABİLİYOR”.. BEN BURDAN ŞUNU ANLIYORUM. DEMEKKİ BÖYLE BİRİNİN DE FETÖDEN, YAŞAR NURİ DEN, HAYDAR BAŞ DAN, ZEKİYE BEYAZ DAN VS HİÇ BİR FARKI YOKTUR..!!! VE İNŞÂALLÂH ŞERİAT YENİDEN GELİRRE BÖYLE ZAVALLI MÜSLAMAN HALKIMIZI SAPTIRAN ŞARLATANLARIN KELLELERİ GİDER…
  EN DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR.. SELAMLAR SAYGILAR

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Proje adamı şeyh lik mürşid mürid tasavvuf tarikat olgularını yok sayan ların ellerine koz veren tarikat tasavvuf münkir lerinin işte bakın gördün mü ? Bunlar böyle böyle insanlar demelerine vesile olan malum kemalist mason kesimin ekmeğine yağ süren şa….an proje adamı. ..

 3. Ehl–i sünnet itikadımızı ve ilmihalimizi öğrenmemiz lazım.Sınırlarını bilen bir müslüman o zaman bunlara ‘şeyh’ nazarıyla bakamaz.Maalesef bu millete, yıllarca dinini sağlam kaynaklardan öğrenmesi yasak edildi.Ama şimdi de rahatlık olmasına rağmen yine yanlış kaynakların sunulması ve birşey yapılamaması çok üzücü.Bunlara gönül veren bağlıları muhabbetlerinden dolayı sevdiklerinin yanlışlarını idrak edemiyorlar.O yanlışlar dahi onlara ‘hikmet’ olarak gözüküyor.Allah Teala bu millete sağlam bir İslam itikadını yine nasip etsin.Bizim kurtuluşumuz, ancak ve ancak dinimize sıkı sıkıya ve sağlam bir şekilde bağlanmayla olacaktır.Ayrıca biz bütün sahabilerimizi de severiz.Onlar gökteki yıldızlar gibi karanlık gecelerimizi aydınlatır bizlere ışık olurlar.Onlara ne ‘ödlek’, ne de herhangibirini’sevmiyorum’ demeyiz,diyemeyiz.İnancımız,terbiyemiz böyle sözler etmeye bizi alıkoyar.Biz Hz. Vahşi Efendimiz’i dahi sever,O’nun Peygamberimiz’e hasretle duyduğu özlemine ağlarız.Biz o asırlarda Peygamberi’ni,Önder’ini kaybeden ashaba göz yaşları döker,Hz.Ömer Efendimiz’den sonra fitne kapılarının sonuna kadar açılmış olmasına üzülürüz.Ashab–ı Kiram Efendilerimiz ne büyük insanlar ki hak gördükleri yol üzerinde kardeşinin göz yaşına dahi bakmayıp hakkı getirmek için çarpışırlar.Allah Teala cümlesinden razı olsun.

 4. İnsanlar ne çabuk aldanıyor. Caminin avlusuna eşek bağlasan “ben şeyhim” diye anırsa o bile mürid bulur kendine. Akıllı olun her önüne gelenden şeyh olmaz

 5. ş…..n birisi. bu zemanda en kolay yapılacak iş şeylik yapmaktır lakin tek şartı vardır imanı satmak.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.