7 Yorum

 1. meryem yıldırım

  Allah cc razı olsun cok faydalı oldu.. İsmail aga camiasındada varmı diye boyle seyler diye vesvese yaşıyordum internetten gördüğümüz seyler vesvese yapıyor ilmimizde az olunca kndimizce delil bulamıyoruz… Elhamdulillah yüreğime sifa oldu.. Bide bi arkdaş tarıkatımıza laf gelmis oluyor diyor ama tarikatın menfaati mi olur? Yapmayın lutfen böyle tarikatta yanlıs yapar size dusen bize dusen dinimizin esas halini korumaktır yanlıs yapanı uyarmaktır ALLAH CC icin

 2. Sesli zikrin hadislerle onlarca delili varken böyle bir video yayınladığınıza böyle bir düşünceye sahip olduğunuza inanamıyorum.

  ADMİN: Sesli zikir haktır, horon tepmek batıl! Sebep budur, izleyin http://www.dailymotion.com/video/x6ftue0

 3. İmam-ül harameyn

  Kürsüde vaaz eden hocaefendilerin üslubuna dikkat etmesi lazım. ”Bana ne onun verdiği fetvadan”şeklinde bir tabir olamaz o peygamber kürsüsünde. Allah rasülünün böyle bir hitap şekli yok 23 yıllık risalet hayatı boyunca. Daha naif, daha nazik daha kibar olmak zorunda hocaefendiler. saygılarımla..

 4. abdullah daşcılar

  fatih nurullah cehri zikri istismar ediyor diye cehri zikri bu şekilde (Allah seni duymuyor mu gibi) eleştirmek yakışıyor mu
  o zaman kadiri olan bir hoca da çıkıp masum bayraktarın yaptığı saçmalıklara
  laf söylerken çıkıp genelleme yapsın..hoş olur mu?

 5. Bu şekilde Kadiri, Rufai, Şazeli yollarına ve bu yolların mübarek pirlerine saygısızlık etmiş olmuyor musunuz? Tek hakikati kendi cemaatinde görmek yakışıyor mu?

  ADMİN: Adabıyla sesli zikir caizdir, fetvası vardır. Horon teper gibi sesli zikrin fetvası nerede vardır? Saydığınız tarikatlarda dahi hoplayıp zıplamak varsa sonradan icat edilmiştir. Bu eleştiri kendi yolunu değil Allah’ın zikir yolunu korumak içindir.

 6. Allah razı olsun muhterem hocamız…. ihvanlar.net Allah çalışmalarınızı mübarek etsin…

 7. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Araf Suresi, 205. ayet: Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.