5 Yorum

 1. Saatler ileri iken uykusu bölünüyormuş hanım efendiler. Namaz kılar nasıl olsa!

 2. Bir çocuk küçüklüğünde kuvvetli bir ders-i imanî alamazsa, sonra pek zor ve müşkil bir tarzda İslâmiyet ve imanın erkânlarını ruhuna alabilir.
  Âdeta gayr-ı müslim birisinin İslâmiyeti kabul etmek derecesinde zor oluyor, yabani düşer.
  Bilhâssa peder ve vâlidesini dindar görmezse ve yalnız dünyevî fenlerle zihni terbiye olsa, daha ziyade yabanilik verir.
  O halde o çocuk, dünyada peder ve vâlidesine hürmet yerinde istiskal edip çabuk ölmelerini arzu ile onlara bir nevi bela olur.
  Âhirette de onlara şefaatçi değil, belki davacı olur.

  Bediüzzaman Said Nursi

 3. اسلام عليكم
  gecmiste bir kaç soruşturmayla ilgili savciliktan ifadeye çağrı evraki gelince, üstelikte yalnizca çarşamba gunu gitmem üzere bir çağrı. dedim ki ey nefsim alemlerin Rabbi Allah Teala huzuruna çağırınca nazlanıyorsun. oysa basit bir savcı olunca çağıran moralin bozuluyor, iştahın kaçıyor hatta butun islerini birakip o faninin huzuruna edeple koşuyorsun;(
  bazen de yatsı namazınin cemaatine gitmeyi ihmal eder nefsim. oysa bir anons yapılsa. yatsıya gelene bir kilo kiyma verilecektir.. kosa koşa gidersin . böyle mi kiymet veriyorsun. kendine gel.
  efendimiz عليه الصلاة والسلام
  ın hic mi hatiri yok.
  bicak bileniyor, koç hala yem yemekle mesgul
  Rabbim saptirmasin. uyanmayi nasib etsin

 4. Hocam uçuyorsun helal sana

 5. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Öğretmenden cart curttan korktuğumuz kadar ALLAH dan azze celle . ..yediğimiz içtiğimiz uyuduğumuz kadar ibadet taatlerimizi yapsaydık. ..farzları vacib sünnetlere riayet etseydik . ..ADAM OLUR ALİM OLUR EVLİYA olurduk. ..bize de yazıklar olsun. ..kimlik İSLAM yazıyor yaşantılarımız kâfirden beter. ..okul olduğunda dürterek çocuk kaldırıyoruz ama sabah namazında ses yapmıyoruz aman kimse uyanmasın diye. ..yüzüne tükürülecek çok kişiyiz fakat ne tükürük yeter ne de surat. ..

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.