Bayraktar Bayraklı’nın akla ziyan Ramazan ayı sözleri

   Bu adam bu kafayla tefsir yazmış. 7 yılda hiçbir kaynağa bakmadan yani uydurarak yazdığı tefsir ancak kendi hurafelerinin kağıda yansımasıdır. Çünkü tefsir ettiğim dediği o Kur’an kendisinin aşağıdaki düşünce yapısının müşriklere ait olduğunu belirtiyor.

RAMAZANI EYLÜL AYINA SABİTLEYELİM

   Koskoca adam, bir de tefsir yazdım diye ortalıkta geziyor. Kalkmış “Ramazanı Eylül ayına sabitleyebiliriz” diye saçmalıyor. Ve ne yazı ki bunlara itibar edip ekrana çıkartıyorlar.

HARAM AYLARI DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN MÜRŞİKLER

  (Haram ayları) ertelemek, sadece kâfirlikte ileri gitmektir. Çünkü onunla, kâfir olanlar saptırılır. Allah’ın haram kıldığının sayısını bozmak ve O’nun haram kıldığını helâl kılmak için (haram ayını) bir yıl helâl sayarlar, bir yıl da haram sayarlar. (Böylece) onların kötü işleri kendilerine güzel gösterilmiştir. Allah kâfirler topluluğunu hidayete erdirmez. (Tevbe 37)

Müşrikler de haram ayları kafalarına göre ayarlamak istiyorlardı. Allah onların bu hallerini “kafirlikte ileri gitmek” olarak ifade ediyor.

   Bayraktar Bayraklı da bu ayetin muhatabı oluyor.

   Çünkü Allah, kameri aylara göre Ramazan’da imsaktan akşama göre yemeyi/içmeyi, cinsel ilişkiyi yasaklıyor. Kameri aylara göre Ramazan ne zaman ise bu haramlar da o zaman geçerlidir.

   Birisi kalkıp “Ramazan Eylül’de olabilir” derse Allah’ın yemeyi, içmeyi, cinsel ilişkiyi haram kılmadığı bir zamanda bunları haram sayıp “Allah’ın helal kıldığını haram saymış”, kendini Allah ile ortak ilan etmiş olur. Yani bunu söyleyen ve buna inanan kişinin şirki aşikar olur.

KENDİLERİNİ İLAH ZANNETMEYE BAŞLADILAR

   Bu adamlar hadisleri inkar ile başlayan “din uydurma” sürecinde artık kendilerini helal/haram hükmü vaz edebilecek, Allah’ın helal saydığını haram sayabilecek bir konumda görüyorlar.

   Resulüllah’a yüz çevirenin akıbeti budur. Hadis ve sünnete sırt dönenlerin acı sonu böyledir. Kalpleri mühürlenir ve Allah ile aralarında bir bağ kalmaz. Söylemleri “İslam” perdesi altında nefsani uydurmalardan ibarettir.

   Gerçekten de ibretlik bir tablo…

www.ihvanlar.net

8 Yorum

 1. O sözler zındıka komitesini savunanlar için siz onu savunmadığınız için size değil. Yanlış anlaşılma olmuş sorun yok

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  şapka takmadığı icin asılan İskilipli atıf hoca Rahmetullahi aleyh,Mahkeme kararıyLa mezarından çıkartıLıp idam ediLen âLim:ERZİNCANLI ŞEYH MEVLEVİ İBRAHİM HAKKI. Rahmetullahi aleyh bu mübareklerin acısı halen içimizde devam etmektedir. ..ben tek adam dan kastını yanlış anlamışsım bu yukarıdaki konu olay güncel bir haber oldugu icin güncel de bulunan devlet baskanına atıfta bulunuyorsun zannettim. ..seninle aynı görüşleri paylaşıyorum tamamen benim dikkatsizligim yanlış anlamam affen. ..

 3. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Münir kardeşim hakkını helal et özür dilerim. ..ben Erdoğanı İma ediyorsun zannettim 😃🙄😆 sol zihniyetliler tek adam diye Erdoğana karşı söyledikleri bir söz. ..ben tamamen yanılmışım ha senin dediğin o şahsı ikinci yorumunda daha iyi anladım tekrar hakkını helal et bu arada tek adam değil o put adam…aynı senin görüşlerine katılıyorum kelimesi kelimesine altına imzamı atarım tekrardan özür dilerim. ..😊😊

 4. Dini kaldıran birine Allah razı olsun diyerek savrulan şahıs, ya sigortaları yaktın yada yanıktı.
  Tek adam düzgündü de neden dinine bağlı, adaletli, halkı için çalışan şeriatı uygulayan Abdülhamid gibi birini yıkma komitesinde bulundu yanında durması gerekmez miydi? Şeriatı kaldırarak değil şeriatı uygulayarak ıslah için uğraşması gerekmez miydi? Böyle zındıka komitesinde bulunan birisinin hakkaniyetli davranacağını ve yönetimi ele geçirdiğinde adaletli olacağı söylenebilir mi? Hocalar bozuk kendi düzgündüyse şeriatı niye kaldırdı da batının zararlı kanunlarını getirdi İslam’da bozukluk mu var da İslam’ın hükümlerini kaldırdı buna cevap ver cevap verebilirsen, böyle biri adil olabilir mi? Devrimlerin hepsi İslam’a karşı değil mi bir bak bakalım.
  Menemen olayında Esad Erbili ve talebelerini infaz etmek için komplo kurulması suçsuz yere halkı irşad eden birini infaz etmeleri ve bunun gibi bozukların yanında düzgün hocaların infaz edilmeleri hak mıydı cevap ver?
  Dinsizleştirmeye çalışan haramlara teşvik eden tek adam ve tayfası, infaz ettiği hocalar bozuk olsaydı infaz eder miydi? Zaten bozuk olsalardı onun şakşakçıları olurdu değil mi?
  O yazdığın hadislerin bir kısmı tek adam devrinden başlayarak oluştu.
  Tek adamın kimin ipliğini pazara çıkardığını kendine bakarsan görürsün.

 5. (Onlar öyle sapıklar ki, yeryüzünde fitne ve fesat çıkarırlar.) [Bakara 27]

  (Onlara; “Yeryüzünde fitne fesat çıkarmayın” dendiği zaman, “Biz ancak ıslah edicileriz” derler.) [Bekara 11]

  (Fitne çıkarmak adam öldürmekten daha kötüdür.) [Bakara 217]

  (Kalblerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak için, âyetleri kendilerine göre yorumlar.) [Al-i imran 7]

  (Onlar fitne çıkarmak için can atarlar.) [Nisa 91]

  (Onlar yeryüzünde bozgunculuğa koşarlar; Allah ise bozguncuları sevmez.) [Maide 64]

  (Fitneden sakının.) [Enfal 25]

  (Yeryüzünde fitne fesat çıkaranlara lanet olsun.) [Rad 25]

 6. Devlet-i Aliyye çok büyüktü, bu kriptolar hep artık, kalıntı, yanıltıcı elementleridir maalesef bu toplumun. Ne isim ne de akademik ünvan yanıltmasın müslümanları, zahirde yaptıkları işler bunların asıl yapısını ortaya koyuyor işte. 4-5 kuşak geriye gidip baksan kimbilir ne çıkacak bunlar.

 7. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  (Kâfirler için gelmiş olan âyetleri, Müslümanları kötülemek için delil olarak kullanacaklar.) [İbni Ömer]

  (Sünnet, bid’at gibi çirkin, bid’at da sünnet gibi rağbet görecek. Sünnete uyan garip olacak, yalnız kalacak. Bid’ate uyan, çok yardımcı bulacaktır.) [Şir’a]

  (Kur’an, dünyalık için okunacaktır.) [Ebu Davud]

  (Camilerde binden fazla kişi namaz kılacak, içlerinde bir mümin bulunmayacak.) [Deylemi]

  (Âlimler fitne unsuru olacak, camiler ve hafızlar çoğalacak, ama hakiki âlim hiç bulunmayacak.) [Ebu Nuaym]

  (Sonra gelenler, önceki âlimleri cahillikle suçlayacak.) [Asakir]

  (Din adamları, ince meseleleri ele alıp, halkı şaşırtacaklar.) [Taberani]

  (Din âlimi kalmayacak, din adamı yerine geçirilen cahiller, bilmeden fetva verecek, herkesi, doğru yoldan çıkarmaya çalışacak.) [Buhari]

  (Din adamları, halkın istediği yönde fetva verecek, helale haram, harama helal diyecekler, dini ticarete, menfaate alet edecekler.) [Deylemi]

  Mescitlerde, toplantılarda fasıkların sesi yükselir.

  Bilgin veya âlim denilenlerde, zerre kadar iman olmaz.

  Islâmî ilimlerin ortadan kalkması, cehaletin artması (Buhârî, Fiten, 4).

  Bunlar peygamber efendimizin sallallahualeyhivesellem asırlar evvel buyurduğu ahir zaman da vuku bulması beklenen sözde din adamları hakkındaki görülecek olaylar. ..tek adam dan evvel bu şahıslar gizli kapaklı işler çevirip bir çok program da itibar gösteriliyor saygı duyuluyor bunlar da istedikleri gibi at kosturuyorlardı din adamı alim ulema sanılıyordu. ..ALLAH tek adam dan razı olsun ki bunların ipliğini pazara çıkardı da din alimi olmadıklarına sapık ve akli dengeleri yerinde olmadıklarını gördük. ..mönür efendi. ..

 8. Bunlar gösteriyor ki tek adamın ülke kurtardığını zannedenler sapıkların zalimlerin fasıkların ahlaksızların nasıl rahat konuştuklarını görsünler.
  Ne için savaşıldı İslam için kim savaştı müslümanlar niye savaştı zulüm, sapıklık, fasıklık, ahlaksızlık gibi kötülükler olmasın adalet olsun diye. Sonucunda devrimlerle düşmanın istediğini yapan tek adam ve tayfası oldu. Çünkü düşman işgal etseydi onlarda bunlar gibi zulümler fasıklıklar sapıklıklar ahlaksızlıklar yapacaktı düşmanın yerine onların işbirlikçisi tek adam ve tayfası yaptı. Sapıklar ahlaksızlar halkı bozmak için uğraştı ve devam ediyor. Ondan sonra teröristlere tacizcilere hırsızlara bunun gibi işlerden canı yanan feryat ediyor. Feryat etmeye gerek yok bu rejim bunlara teşvik ediyor.
  Herkesin fikrine saygı gösterelim diyenler şunu bilsinler, alimin fikrine saygı gösterilir cahil ve sapıklarınkine değil. İmamı Gazali hazretleri: İnsan bir mürşidi kamile bağlanmadıkça nefsin hastalıkları olan riya, haset, kibir gibi hastalıklardan kurtulamaz demiştir. İşte kitaplar bize yeter mürşide gerek yok diyenlerin geldikleri durum.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.