Doğu Türkistanlı alim Çin zindanlarında şehit oldu

86 yaşındaki Doğu Türkistanlı alim Abdulehad Barat Mahsum, Çin zindanlarında şehit oldu.

Doğu Türkistan’da bir alim daha şehadet mertebesine kavuştu.

Doğu Türkistan’ın en önemli alimlerinden, hocaların hocası 86 yaşındaki Doğu Türkistanlı alim Abdulehad Barat Mahsum, Çin zindanlarında şehit oldu.

Abdulehad Barat Mahsum’un aylar öncesinde şehit olduğu ancak şehadet haberinin ailesine yeni verildiği bildirildi.

Geçtiğimiz aylarda da bir başka Doğu Türkistanlı alim Muhammed Salih Damollam Çin zindanlarında şehit edilmişti.

   Allah’ın gazabı zalimlerin üzerine olsun. Çin’in Doğu Türkistan ve Myanmar Müslümanlarına karşı baskısı artarak devam ediyor.

   Cihat şuuru şart, cihat şart…

3 Yorum

  1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Hanefi mezheb imamı . ..imamı azam Ebu Hanife hazretleri nin sonu gibi olmuş. ..bu Şehid alimimiz ALLAHin izniyle imamı azam hazretlerinin komşusu olur ahirette. ..ALLAH mekanını cennet makamını âli eylesin. ..

  2. Çoğu ürünün imal edildiği ülkeye bakıyoruz çin veya prc(yani)gene çin yazıyor,namaz kılmayan ve oruç tutmayan bir nesile çinlilerin ürünlerini almayın desek bu arada kendimizde bu ürünleri alıyoruz kötülüklerini anlatamıyoruz her şeyi televizyondan film izler gibi izliyoruz cihad diyoruz camiiler boş öncelikli cihadımız camileri doldurmak .Uyanalım diyeceğim ama üstümüzdeki ölü toprağını atamıyoruz.

  3. Çinle yapılan ticaret yerin dibine batsın.İncisinden boncuğuna kadar kadar herşey Çin’den.O kadar ki namaz kıldığımız seccadelerimiz dahi oradan.Budistlerin pis putlarının biçimleri bile işlenmiş seccadelere.Ürünlerdeki Made in Turkey yazılarına hasret kaldık.Oysa biz üreten bir ülkeydik.Elin putperestini büyüttük büyüttük de şimdi Müslüman kardeşlerimizi yutar oldu.Orada oruç tutana zulüm yapılırken,burada hayızlı bir hanıma oruç tutturacaklar.Kafirin oyunu ülkeden ülkeye nasıl da değişiyor.Allah ım bütün bu Müslümanlar’ı uyandırsın.Mazlumun ahı göklere çıkmış da biz kulaklarımızı tıkamışız.Allah’ım hak ile batılı ayırsın,içlerimize merhamet versin.Allah’ım şehidlerimize rahmet etsin,hepimize rahmet etsin,geride kalanlara kurtuluş nasip etsin.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.