Kur’ani Hayat, Kur’anî İslam, Kurandaki İslam, Vahiy İslamı gibi tabirleri kullananlara dikkat

  Kur’an üzerinden oynanan bu oyuna dikkat…

   Şu tabir kulaklara ne kadar da hoş geliyor: “Kuran İslamı, Kuran’daki İslam”

   Halbuki bu ve benzeri ifadeler Müslümanları tehdit eden, İslamı yok etmeyi amaçlayan sinsi tabirlerdir.

   Çünkü bu ifadelerin arkasında Peygamberimizi tabiri caiz ise saf dışı bırakmaya çalışmak vardır. Sünneti yok saymak vardır. Peygamberi bir kenara atmak vardır.

   Bu ifadeleri kullananların bir çoğu aynı zamanda “Peygamber bir tebliğciydi, O Kuran’ı sadece tebliğ etti” demekte ve sünneti yok saymakta dolayısıyla İslamı kendi nefsine göre dizayn etmenin önünü açmaya çalışmaktadır.

   Bunlara karşı Ümmet-i Muhammed uyanık olmalı ve teyakkuza geçmelidir. İşte Ehli Sünnet hocalarımızdan Dr. Ali Pekcan bu konuya derinlemesine dikkat çekiyor… Dikkat ile izleyiniz:

2 Yorum

  1. Rasulullah Efendimiz aleyhissalatu vessellem: İnsan ve Kur’an ikiz kardeş gibidir buyurmuştur.
    Kainat alem-i kübra ve kâmil insan alem-i suğra (küçük alem) ile Kur’an ikiz kardeş. Kur’an ahlâkı, Kur’ani hayat veya Kur’ani düşünme olması için kâmil insan olmak gerekir, kâmil insan olmak için kâmil insana gitmek gerekir. Aynı Hazreti Ebubekir Hazreti Ömer gibi sahabelerin mürşidleri olan Rasulullah’a gittikleri gibi. Muhabbet ve bunun sonucunda mutabaatlarının tam olması gerekir. Rasulullah Efendimizin Hazreti Ömer’e buyurduğu gibi nefsinde dahil bütün herşeyden beni daha çok sevmedikçe kâmil mü’min olamazsın dediği gibi. Çünkü kâmil olan zat tam sevilmediğinde ona tabi olanlarda tam kâmil olamaz, eksik kalır.
    Büyüklerden birinin, “nefsini bilen Rabbini bilir” dediği gibi insana nefsini bildiren ve mutmain nefse kadar muhalefet ederek Rabbini bildiren ve bu muhalefetle Rabbin rızasını kazandıran işler hep mürşid vesilesi ile oluyor.
    Ahmed er-Rufai hazretleri: Allah’a kulluğun ilki nefsi tanımaktır. Nefsi tanımayı bırak, varlığını kabul etmek dahi kıymetli kabul edilir.

  2. Bu fitnenin daha 1960’lı yıllarda ortaya atılmaya başlandığını merhum Medineli Hacı Osman Efendi (1881 – 1967) sohbetinde Nisa Suresi 65. ayetini delil göstererek açıklamıştır.

    https://www.youtube.com/watch?v=d7g_o5Ud2v8

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.