Ayakları kesilen köpek ve düşündürdükleri

   Bir köpeğin ayaklarını ve kuyruğunu kesmek suretiyle ölümüne sebep olmuşlar. Gündeme oturan bu haber yine bazı şeyleri sorgulamamız gerektiğini söylüyor.

ESKİ VE YENİ

   Susadığı için dili sarkan bir köpeğe su içiren kötü yoldaki kadının bu ameli sebebiyle cennete gireceğini müjdeleyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Karıncaları ortadan kaldırmak için fetva sorup Şeyhülİslam’ın “yarın hakkın divanına varınca, hakkını alır senden karınca” diyerek izin vermeyen bir ecdadın torunları, daracık sokağın ortasında uyuyan köpeği rahatsız etmemek için yolunu değiştiren Allah dostlarının yetiştiği medeniyetin varisleriyiz…

   Lakin gün geçmiyor ki hayvanlara yapılan bir işkence haberi gelmesin.

   Kediye tekme atanlar, köpeğin kafasını taşla ezenler, kuşlara patlayıcı bağlayıp patlatanlar…

   Sormadan geçemiyoruz, ne ara bu kadar vahşi, merhametsiz, saldırgan bir toplum olduk!

   Ve toplumu bu psikolojiye iten sebepler nelerdir?

   Biz bir çok sebep yazacaktık ama en iyisi mi herkes bir düşünsün ve gerçekleri bulsun. Yorum kısmına da yazabilirsiniz.

www.ihvanlar.net

GÜNCELLEME: BUNUN BİR İŞ MAKİNESİ KAZASI OLDUĞU SÖYLENİYOR. BENZER HADİSELER HEP YAŞANDIĞI İÇİN YAZIYI AYNI FORMATTA BIRAKTIK.

4 Yorum

Yorum Yap
 1. Site islami olunca, yorumlar da islam üzerinden oluyor. Ancak şurası çok açık ki, dindar müslüman tanımı ile tarif etmeye çalıştığımız, dinini bilen ve yaşayan, yaşamaya çalışan, ehli tarik veya bu yola meyyal bir müslümanın böyle birşey yapma ihtimali yok zaten.
  Sıkıntı, müslüman kisvesi altında gavur hayatı sürenlerde. Bunları düzeltmek için eğitim sisteminin düzelmesi, onun düzelmesi için de eğitim fakültelerinin düzelmesi lazım. Yani en az 30 sene lazım. 30 sene bekleyemem diyorsanız, yeni yeni hapishaneler ve mahkemeler açılması, daha çok polis, savcı, hakim alınması ve her yere kamera kurulması lazım.

 2. İslam dini hakkındaki hayvanlara mesafelidir imajı ortadan kaldırılmalı. Kedi,köpek ve diğer hayvanların sevgisi insanlara çocukluktan itibaren aşılanmalı.Aksi halde böyle cinnet geçiren sevgisiz bir toplum haline geliyoruz.Medyada görülen 4 bacağı kesilen karakuzu buzdağının görünen yüzü sadee,3 hafta önce Balıkesirde bir köpeğin 3 bacağı kesildi.Konyada bir şerefsiz 3 aylık köpeğe tecavüz edip öldürdü, Antalya da bir kedinin derisi canlı canlı yüzüldü,Yine bir şehrimizde 12 keçi ve çoğunluğu hamile pompalıyla öldürüldü, Daha önceleri Umut kedinin tüm bacakları kesildi.Bugün hala pek çok şehrimizde sokak hayvanlarını zehirlemeler yapıldı.Az önce yayınlanan bilgiye göre İstanbulda bir kediye tecavüz edildi.Bunlar sadece bir kaç dakika içinde aklıma gelenler..NEREYE BU GİDİŞ ???

 3. اسلام عليكم
  toplumsal cinnet geciriyoruz.
  islami hükümler uygulanmadıkça daha da kötüye gidiyoruz. bir ülkede kısas yoksa can güvenliği yok demektir. inşaallah devlet büyüklerimiz şeriat yoluna girerler, çaba harcarlar diye umuyorum, oda zor gözüküyor

 4. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Yorumsuz. ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.