Time Dergisinde batının istediği İslam tarifi

   İsmailağa Dergisinin Ramazan sayısının mukaddimesinde çok önemli bir bilgiye yer verildi.

   Sizce bu tarife hangi akımlar ve savundukları mefhumlar uyuyor… Düşünün…

SEÇME VİDEO

2 Yorum

 1. Mahmut Yıldırım

  Kendilerine “hanif Müslüman”, ve kurduğu sitelere “Kur’an Odaklı Din”, “Kur’an’daki Din” adını veren hadis inkarcılarının anlayışlarıyla bire bir uyumlu.
  Bu hadis inkarcıları ehli sünnete pervasızca saldırırken ve bizlere cehenneme fatura keserken gayr-ı müslimlere karşı pek şefkatlıydılar.
  Fereç H. isimli bir hadis münkiri hadisleri birer birer reddetmek yerine bu hadislerin büyük çoğunluğunu nakleden Ebu Hüreyre Radiyallahü Anh hazretlerinin şahsını hedef almış ve şeytanın dahi aklına gelmeyen bir Ali cengiz oyunuyla böyle bir şahsiyetin hiç yaşamadığını ve Ebu Hüreyre’nin hadis alimlerince haşa uydurulduğu gibi akla hayale gelmeyen iddialar sarfetmektedir.
  İlginçtir ki aynı Fereç Hadisleri ve güya Tasavvuf ve Kur’an dışı oluşumları Kur’an’a arzederken Rehber ismiyle kayıtlı olduğu “Hanif Dostlar” sitesindeki İslamiyete taban tabana zıt şeytani yorumları Kur’an’a arz edememiş ve islami hükümlerin kendi heva ve heveslerine göre yorumlayanlara sesini çıkarmamıştır.

  Dört hak mezhebin ameli yöndeki bazı teferruatlarını ayrılık unsuru olarak görürken,kendi sapkın görüşlerini ve ibrahimi bakış adını verdikleri uçsuz bucaksız din dışı farklı yorumlarını birleştirici unsur olarak lanse ederken yine pervasızlığı elden bırakmıyorlardı.
  “Hanif Dostlar” isimli siteleri fitne yuvasıydı. Sitenin amblemi ,”insan odaklı din anlayışından, Allah odaklı din anlayışına” en az ismi gibi
  yeni gelenlerin aklını kurcalayan yaldızlı sözlerle karşılayan afişlerle doluydu. Hasan Öktem isimli moderatör siteye yeni gelenleri karşılamak ve Kur’an’daki hadis sünnet mefhumunu yok etmek için Allah cc ile Peygambere itaatin Kur’an’a itaat etmek demek olduğunu ve böylece ileride yaşanacak bir Peygambere itaat meselesinin önüne böylece geçmiş oluyor kendilerine zaman kazandırıyordu.
  Sitede o kadar din dışı yoğun propagandalar yapılıyordu ki hızını alamayan bazı yeni türediler açıkça ayetlere saldırıyor ve sitenin yöneticilerinden tam not alıyordu.Bunlardan biri de Kur’an’da gerek Bakara Suresinin son iki ayetinde geçen ve bizim imanın şartları diye okuduğumuz amentüydü. Site bu yönüyle din düşmanlarının kendilerin gerçek yüzünü saklayabileceği bir hüviyete bürünüyordu.Daha sonra sitede “hanif” nickli şahıs ateist olduğunu alanen itiraf etti.Yine yaşını küçük gösterip öğrenci olduğunu iddia eden ve site yöneticlerinden tam not alan ve yöneticilerin “bu yaşta bu zeka” diye methiyeler düzdükleri otuz beş yaşınaki “xweser Mirov” nickli şahıs sonradan Yahudi olduğunu itiraf etti.

 2. Derginin sayfa resmi, internet linki gibi orijinal kaynağa ulaşılabilecek adres fotoğraf olursa çok daha iyi olur. Ümmetin gerçekleri görmesi açısından Süper bir paylaşım. Allah razı olsun.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.