Erbakan Hoca’nın dolara karşı bulduğu büyük formül

Döviz kurunun yükselmesi ve neredeyse her gün yaşadığımız devalüasyon hatırlara tarihi bir gerçeği getirdi… Doların “sömürü çarkı”na karşı 1974 yılında ‘ortak para birimi’ fikrini projelendiren, Erbakan Hoca, ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulmasının ise buna bağlı olduğunu söylemişti… Erbakan’ın, daha sonraki yıllarda İslam Dinarı adını verdiği ‘ortak para birimi’nin bir örneğini de yaparak 1994 yılında TBMM’de milletvekillerine göstermişti…

İSLAM ORTAK PAZARI İÇİN YAPTIRILMIŞTI…

Türkiye’nin dolar ile ekonomik savaşı sürerken, siyasi tarihimizde büyük atılımları gerçekleştiren Erbakan’ın projesi yine akıllara geldi. 1970’lerde fikir olarak ‘İslam Ortak Pazarı’ vurgusunu yapan Erbakan, 1990’lı yıllarda ise söz konusu ortak pazar için ‘1 Dinar’ın prototipini yaptırdı.

Erbakan, İslam Dinarı Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, elinde bulundurduğu ‘1 İslam Dinarı’nı dinleyicilere göstererek, bunun atom bombasından çok daha etkili olduğunu söylemişti.

D-8 ÜLKELERİNİ DİNAR İLE BİR ARAYA TOPLADI

Milli Nizam Partisi ile 1969 yılında siyasi hayatına başlayan Erbakan, öncelikle İslam ülkelerinin kendi aralarında bir araya gelerek ‘İslam Ortak Pazarı’nı kurmasını önermişti.

   Müslüman devletler “İslam dinarını” kullanacak, diğer devletler de İslam devlerine alışverişte mecbur olduklarından İslam dinarı kullanmak zorunda kalacaklar, bir dünya parası olacaktı. Böylelikle doların etkisi kırılıp İslam dinarının etkisi artacaktı.

DOLAR DEĞİL YERLİ PARA BİRİMİ

   Bu sıkıntılar belki de daha güzel şeylere vesile olabilir. Mesela doların hakimiyetine son vermek isteyen büyük ülkeler birbirleri ile dolar yerine kendi para birimlerini kullanabilirler.

   Daha farklı şeyler de olabilir. Ama inşaAllah ABD’nin bu kudurmuşluğunun, dünya ülkeleri ile kavgaya tutuşmasının Amerika’nın çöküş sürecini hızlandıracağına inanıyoruz.

BİZ ALLAH’A DÖNELİM YETER Kİ

   Bir de “bizim Allah’ımız var” diyorsak O’na ne kadar döndüğümüzü, O’nun emirlerini ne kadar yerine getirdiğimizi, işlerin O’nun rızasına uygun olup olmadığını kontrol edelim.

   Topluca O’na dönelim, tövbe edelim.

   O bir kapı açacaktır…

www.ihvanlar.net

20 Yorum

Yorum Yap
 1. Efendi hz Erbakan Hocaya tansu Çillt için kadinla ittifak olma dedi.sonra siyasi hayatı bitti. Şimdiki baskanimiza bakalım. Dine aykırı ne işler yapılıyor. Iste ekonomiye kadin bakan geldi. Belalar Yağıyor:-D. Boşuna konuşuyoruz. Bu kadar dine aykırı şeyler yapılıyorken bizim ülkemiz zengin ulke olsa ne olur. Gençler zivanadan cikmis.ahlaksizlik diz boyu. Bütün kadınlara özgürlük adi altında kadınları is hayatina atip erkeklerin islerini zorlastirmak. Daha neler neler

 2. Bu İslam ülkeleriyle İslam dinarı nasıl olacak İslam ülkeleri Amerikan köpekliği yapıyorlar Suudi, Mısır ,Bahreyn ,birleşik Arap emirlikleri , Irak ,Suriye ,say say bitmez

 3. Rahmetli Erbakan Hoca ne konularda ve kimler hakkında nice nice uyarılar yaptı. Dinleyen kim? Herşey yolunda gidiyormuş gibi gözükürken amaan Hoca seninkiler de komplo teorisi diye yaklaşıyordu herkez. Şimdi alın size komplo teorisi. BOP dedi durdu Rahmetli bizimkiler de top pop peşine duymadı…

 4. Hallerin değişmesinden düşük dünya emellerinin yerine gelmeyişinen dolayı gönlü daraltmamak gerek. Bu konuda İmamı Rabbani hazretleri: “Emellerin hasıl olmadığından, hallerin değişmesinden dolayı ağlayıp sızlamak yerinde olmaz. Allahu Teala İnşirah suresinde şöyle buyurdu: hakikaten güçlükle beraber kolaylık var, muhakkak güçlükle beraber kolaylık var.
  Bu manada Allahu Teala bir zorluğa iki kolaylık beraber verdi. Burada murad olan mana dünya ve ahiret kolaylığı.”
  Bunun üstünde fazla durmamak lazım önemli bir durum yok ortada.

 5. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Anonim hangi tarikatın şeyhisin? !? 4 mezheb müftüsü büyük bir alim şeyhi eleştirmek için bir o kadar senin de ilim sahibi büyük bir zat olman lazım . ..bu nasıl bir aymazlık. ..site editörü uyuyormusun kardeşim ?! Yoksa uyandıralım mı? Yorumlardan birhabermisiniz? Bu nasıl utanmazlık ?Bunlarin amacı üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi ? Menderese iftira at ali Haydar efendiyi eleştir kim bu tasmalilar neden bunlara izin veriliyor

 6. 4 mezheb müftüsü Ali Haydar ahıskavi efendi baba kaddasallahu sırruhu benim ve hepinizin tüm amelleri menderesin meclis çatısı altında bir kez ALLAH Azze celle demesine eş degerdır dediği adamın arkasından, tasması doları euroyu ziplatanlarin elinde olan içimiz deki kir birikintileri tarafından yaftalanir olmuş. ..

  üzgünüm lakin ahiskavi efendi hazretleri yanılmış.

 7. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Tam anlamıyla Adnan MENDERES kafası.senede 10 tane aracın geldiği köy yoluna asfalt attıran Menderes sonra Türk ordusunu Güney koreye yolladı.Bu ABD mandası olmak değil de nedir?

  boyle söyledin ABDbudala. ..her 10 kelimenden ortalama 2’si neyin kafası menderes kafası bilmem ne kafası diye yazmakla geçiyor bizim kafa yerli ve milli kafa da senin kafa amerikan misteri kafası galiba. ..idrak etmekte sorun yaşadığına göre olsa olsa mister kafası olur 🙂 🙂 kafayı gözü bırakta şuurunu topla. ..yoksa alimALLAH kafalara gelirsin. ..senin kopasıca kafandaki zihniyet eskişehirden uçaklar dolusu altınla kaçıyor diye son 100 yılda türk siyasetine gelmiş en naif kibar adamı astılar. ..ama halk bilinç dışıydı o zamanlar o hataları bir daha tekrar etmeyecek bu halk sayın mister kafalı ABDbudala

 8. Ben diyorum ki üretmeden tüketmişiz.Tuzaklara düşmüsüz.Aynı tuzaklara daha önceki hükümetlerde de düşmüsüz.Menderes döneminde de aynı ekonomik yanlışlar olmuş diyorum.
  Adamlar cevap olarak menderesi siyonistler astı menderes islam kahramanıydı diyor.
  Ya harika bir kafa bu ya.

 9. Artık tevbe edip ALLAHU TEALA’YA dönme zamanı milletçe ALLAHU TEALA’NIN ipine sımsıkı sarılmalıyız o bize yardım edecektir aksi takdirde bugün bir kafir papazı bahane eden kafirler yarın başka şekilde başımıza musallat olur(ALLAHu TEALA korusun)

 10. Adnan Menderes İslam kahramanıdır. İslam’ın en büyük şiarlarindan biri olan Ezan-ı Muhammedi’yi esaretten kurtarmasi bile diğer bütün seyyiatlarini örter ümidindeyim.

 11. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Başta sosyal medya üzerinden iç dış hainlik peşinde olan. ..ve ne yazıkki bu platformlara kadar yazılarından irin dökülen vatansız bayraksizlara ithafen. ..

  Mıgırdıcı severde. ..Osmani sevmez zındık. ..iti domuzu severde. ..insanı sevmez zındık. ..isterki diz üstüne çökertilsin TÜRKİYE. ..ekmeğini yer amma vatanı sevmez zındık. ..ABDÜRRAHİM KARAKOÇ

 12. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Adnan menderesi astıran vesayet sistemi. ..darbeci kukla kont cuntacı zihniyet yorumlarda kusmuğunu salyalamış yine meydanı Boş bulunca. ..ismi bizden olup cismi batıya itlik yapan içimizdeki irlandalilar hafif bir tökezlemede başımıza leş kargası misali üşüşmüşler. ..solucan solcuların kucağında aşk yaşayan % 0.2 lik kir birikintisi ahkam kesiyor. ..evangelist siyon yahudi atıklarinın Şehid ettiği menderese bile iftira atılıyor. .. 4 mezheb müftüsü Ali Haydar ahıskavi efendi baba kaddasallahu sırruhu benim ve hepinizin tüm amelleri menderesin meclis çatısı altında bir kez ALLAH Azze celle demesine eş degerdır dediği adamın arkasından, tasması doları euroyu ziplatanlarin elinde olan içimiz deki kir birikintileri tarafından yaftalanir olmuş. ..elbet bu böyle kalmaz keser dönüp sap dönünce sapıyla beraber keseri şah damarınıza vurmasını da biliriz. ..solucanlar kucağında aşk acısı çeken %0.2 lik kir birikintisi. ..

 13. Yusuf adlı yazara cevap niteliğindedir:
  Kardeşim lafı yapıştırmışsın.
  Harika bir bakış açın.Muhteşem

 14. Yazıda diyor ki Dolar yerine alışverişte birbirimizin parabirimini kullanalım.

  Acaba özel sektör ve kamu borçlanmaları hangi para birimiyle yapıldı.500 milyar dolar dış borcu var bu ülkenin.IMF’ye olan 27 milyar dolar’a rahmet okutur.
  Erbakan hoca’nın önerdiği altını dahi yurtdışından ons ağırlığında dolar ile alıyorusun.

  Dolar Rus rublesine karşı da değer kazanıyor.Ancak rusların umrunda değil.Çünkü rusya’nın dolarla borcu yok.Extra 400 milyar dolarlık rezervi var.Çünkü rusya borçlanmamak için parasını eğitime harcadı.Enerji için nükleer santraller yaptı.Ordusu için silahlar yaptı.Türkiye ne yaptı.Yerli aracı yokken duble yollar yaptı.AİRBUS ve BOEİNG yolcu uçakları için havalimanları yaptı.
  Tam anlamıyla Adnan MENDERES kafası.senede 10 tane aracın geldiği köy yoluna asfalt attıran Menderes sonra Türk ordusunu Güney koreye yolladı.Bu ABD mandası olmak değil de nedir?

 15. اسلام عليكم
  guzel düşünmüşsün kudüs kardeşim. Rabbim bizede böyle basiret nasib eylesin

 16. kudüs, maşaAllah çok güzel yakalamışsın ibreti çok güzel almışsın Allah razı olsun basiretli kardeşim

 17. Aklıma da şu gelmiyor değil bir hoca efendi Türkiye’de kadınlarla ilgili Allah’ın ayetlerini o okudu o kadar tepki gösterdi ki en tepemizden en aşağı kadar topa tuttuk neredeyse linç edecektik Allahu Teala sonra bir papazı bize Musallat etti kafirlerin kendi dini adamlarına gösterdikleri bağlılığı ve saygıyı bize örnek olarak gösterdi Ey müslümanlar Allah’ı inkâr edenler Allah güçtür diyenler in karşısında bu hoca efendilerin Bu ilim adamlarını hiç mi değeri yok Bir de bu açıdan bakalım

 18. Evet bizim Allah’ımız var amenna ve saddakna Ama bu sadece neden sözde kalıyor neden Allah’ımızın dediği yapılmıyor kâfirlerle dostluklar kesilmiyor bir rahip 80 milyonu niye titretiyor 80 milyona nasıl bir gözdağı veriyor 80 milyon müslüman buna karşı nasıl bir önlem alıyor işte biz de sözde kaldığımız için Allahu Teala da bize dünyada böyle sıkıntılar veriyor aklımızı başımıza almasak Müslümanlar olarak belki daha çok sıkıntıları geçirebiliriz Mevla kendisini dönmeyi nasip etsin amin

 19. evet bunu erbakan hoca dedi diye bazıları beğenmemezlik yapmamalı.

  Bundan daha makul ve mantıklı bir şey olamaz ..

 20. Erbakan hoca şu an ki devletin başında bulunan başkan hakkındada uyarmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.