Üniversiteler muhafazakar beldelerin ahlakını bozuyor

   Efendi Hazretlerimizin çok önceleri üniversiteler hakkında “Üniversite insana din vermez, dine ihtiyacı olduğunu bile hissettirmez” ve benzeri sözleri mevcuttur. O, daha çok üniversitenin felsefe ile dinsizlik pompalamasını konu alır ve “Yunan felsefesi kucakta, Kur’an başka bucakta” buyururdu. O zamanlar belli başlı üniversiteler vardı. Her ilde üniversite yoktu.

   Şimdi ise her ile Üniversite açtılar. Yüksek meslek okullarını ise o ilin kazalarına (ilçelerine) açıyorlar.

ATOM BOMBASI ATMA ÜNİVERSİTE AÇ!
   Bir şehrin veya muhafazakar bir beldenin ahlakını bozmak, siluetini değiştirmek, oraya ahlaksızlık pompalamak istiyorsanız bir üniversite açmanız yeterlidir. On adet atom bombasının yapamayacağı etkiyi o bir üniversite yapacaktır.

Neden?

   Çünkü öyle bir sistem kurulmuş ki, zeki ve çalışken bir genç yüksek puan aldığı zaman büyük şehirlerde (İstanbul gibi) meşhur üniversitelerde öğretimine devam edebiliyor.
   Tembel, haylaz, okumaya yüzü olmayıp düşük puan tutturanlar ise ülkenin iç ve kıyı kesimlerindeki üniversiteleri tutturabiliyorlar.

Şöyle bir tablo oluşuyor:
– Derdi ders olmayıp amacı sadece diploma alabilmek için bir üniversite bitirmek olan gençler düşük puan almaları sebebiyle Türkiye’nin iç veya kıyı kesimlerinde Batı’dan uzak bir ilinde üniversite okumak zorunda kalıyor.

   Bu öğrenciler “muhafazakar” bir beldeye kurulmuş üniversite yüksek okulunda okumak için kayıt yaptırıyor, çarşısından yurt odası kiralıyorlar.

   Artık o belde için “okul zamanı” ve “tatil zamanı” diye iki ayrı kavram oluşuyor. Çünkü okul zamanı gelince beldenin ahlaksızlığı tavan yapıyor.

   Okul çıkışları ve özellikle hafta sonları açık-saçık, kızlı erkekli karışık, cıvık hareketlerle etrafa dağılan gençler gayri ciddi ahlaksız tavırlar sergiliyor, oturdukları yerlerde alkol tüketiyor, belde sakinlerinin ve esnafın ahlakını bozuyorlar.

   Bu konuda sizler de muhakkak bir takım hadiselere şahit olmuşsunuzdur ancak biz de şahit olduğumuz bir şeyi sizlerle paylaşmak isteriz.

   Gittiğimiz Karadeniz illerinden bir ilin muhafazakar bir beldesinin pazarında adeta şok olmuştuk. Çünkü bildiğimiz kadarıyla çok muhafazakar bir beldeydi. Hatta pazarında bir resim çekseniz, aynı kareye 5-6 çarşaflı annemiz sığardı. Şimdi ise her yer açık saçık, sesli sesli gülüşen, cıvık hareketleriyle dikkat çeken gençlerle dolmuş. Sorduğumuz zaman oraya bir meslek yüksekokulu açıldığını, bunların orda okuduğunu ve okulun tatil olmasıyla bu görüntünün olmadığını anlatıyorlar.

    Aynı yerde ilerlerken başörtülü bir kızın da içerisinde bulunduğu öğrenci gurubundaki bir erkek “buranın halkı da amma yobaz” demesin mi!

BİR BABA KIZINI NASIL GÖNDERİR?
   Bir baba kızını, evlerinden kilometrelerce uzağa, üniversiteye okuması için nasıl gönderir? Bu ne din ile ne iman ile bağdaşır… Ama zamanın Müslümanları gönderiyor işte. Sorsan on tane de fetva bulur bunun için. Ama bilmiyor ki kızı ne halde, kimlerle takılıyor.

   Ne oldu bu Müslümanlara anlamak imkânsız. Kitabınız mı değişti siz mi değiştiniz? Ne oluyor size, nedir bu gaflet. Kızın okuyacak, işe yaramayan bir diploma alacak diye namusu elden gitmiş senin umurunda değil. Dini, imanı, ahlakı, örfü, adeti, edebi, saygısı gitmiş senin umrunda değil.

   Gerçekten yazık… Hem de çok yazık…

ÜNİCERSİTELER BUNA HİZMET EDİYOR
   Üniversiteler sadece maddi olarak esnafı kalkındırıyor o kadar. Başka hiçbri getirisi olmadığı gibi belde halkının düzenini ve ahlakını bozuyor.

Hatırlayın:
   Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Artuklu Üniversitesi’nde okuyan ve kent dışından gelen öğrencilerin, kente ahlaksızlığı getirdiğini ve manevi çöküntüyü hızlandırdığını söylemişti. Bakın devamında ne diyor:
   “İlimize üniversite kararı çıktığı zaman küçük- büyük hepimiz çok sevindik. Artık çocuklarımız kendi memleketlerinde okuyabileceklerdi, ya da yakın illerden Mardin’e öğrenci gelecek, Mardin her yönden gelişecekti. Gerçekten de böyle oldu. Mardin her geçen gün gelişmeye başladı. Öyle bir gelişti ki, bu gelişme beraberinde birçok ahlaksızlığı da getirdi. Artık kız- erkek gençlerimiz özgürlük ve medeniyet adına el ele, kol kola, sarmaş dolaş, uluorta gezmeye, gün ortasında herkesin önünde hayasızca sevişmeye başladılar. Büyükşehirler Ankara, İstanbul ve İzmir’deki gençler arasındaki hayasızlık manzaraları Mardin’de de sık sık görülmeye başlandı. Gençlerimiz her geçen gün bu işi ilerletmeye başladı. Artık bir kısım gençlerimiz kız- erkek parklarda, çimenler, yada banklar üzerinde uzanarak işi öpüşerek sevişmeye kadar götürdü.”

(Bu adamı tebrik etmek yerine soruşturma açmaları da düşündürücü)

GENÇLER AİLEDEN UZAKLARA GİTSİN DE NERE GİDERSE GİTSİN
   Her türlü yanlışa meyilli olan gençler belki yetiştikleri ve içinde bulundukları ortamdan, aileden çekinerek belli bazı şeylere yönelmiyorlar. Bu etkenler onları fuhşiyata yönelmekten alıkoyuyor. Kilometrelerce uzaktaki üniversite ise bu sorunu ortadan kaldırıyor. Hiç tanınmadığı o ortamda kendini daha özgür ve hür hisseden gençler arkadaşlarının da etkisi ile ahlaksızlık batağına saplanabiliyorlar.

   Tarikat düşmanı Vehhabiliği kurduran İngiliz ajanı, itiraflarında da öyle demiyor mu:

   “Çok mühimdir! Çocukları babalarından uzaklaşdırıp, büyüklerinin dînî terbiyelerinden mahrûm kalmalarını sağlayacaksınız. Onları, biz yetişdireceğiz. Binâenaleyh, çocuklar babalarının terbiyelerinden kopdukları an, akîdeden, dinden ve âlimlerden kopmağa mahkûm olacaklardır.”

   Şimdi sizlere soruyoruz, 81 ilimizde üniversite olmasıyla övünmeli mi, yoksa yerinmeli miyiz?

 www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

14 Yorum

Yorum Yap
 1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Erdoğan,Mahmud efendi hazretlerinin karşısına oy almak için sempatik gözükmek için çıksaydı siyaset piyasasında daha adı sanı bilinmezKen 70 li yıllarda kemal efendi nin talebesiyken ve 80 li yıllarda ismailaga camiinde efendi hazretlerinin arkasında namaz kilmazdi,93 senesinde cuma namazını efendi hazretlerimiz erdoğan’ın arkasında kilmazdi,Timurtaş hocamızın sohbetinde yıllar evvel Erdoğan sohbete geldiğinde Timurtaş hoca övgü dolu sözler söylemezdi. ..

  https://youtu.be/BalYYoO67oE

  Her 2 türlü laf var her 2 lafı da sen konuşuyorsun (( Cemaat ise mevcut hizmetlerin yürümesi için hükümete yakın duruyor. Bunu anlamak için dahi olmaya gerek yok.)) Demekki itiraf ettiğine göre Erdoğan bir takım mevcut hizmetleri var yavaş yavaş at gözlüğün yüzünden sıyrılmaya başladı ve camiamız köstek yerine destek oluyorKen sen kendini yükseklerde görüp halen kösteklige devam ediyorsun. ..sen iyi biliyorsun koca camia yanlış yapıyor yani ?!?! Madem camia olarak bir hizmet var ise ve mevcut hizmetler yürüsün diye böyle yapıyorlarsa sen neden bu mevcut hizmetlerin yürümesi için çaba sarfetmek yerine dünya üzerinde 7 düvelin bir olup yıkmaya çalıştığı adamı sözlerinle hedef alıyorsun ?cemaat camia tarafindamısın kuffarin tarafındamisin kendi içinde celisiyorsun. ..siyasi görüşünü bilmeden yaftalama diyorsunya sen neden erdoğan’ın efendi hazretlerini ziyaretine (((sempatik görünüp oy devşirme derdinde bir siyasi olarak)))kalbini yarıp içine mi baktın bu yafta değil mi ?(((istanbuldaki kurslarımız ve başka tarikatların kursları yıkıldığında da aynı sevinci gösterdin mi?
  Bana öyle geliyor ki Mahmut efendi hazretlerinin karşısına çıksalar dahi bu adamları destekleyecek kadar fanatikleşmişsin.))) Bunları bana söylerken bunlar yafta olmuyor mu acaba? Kendin yaparken meşru biz yapınca yafta diyorsun. ..

  Ben baba mevzusunu ortaya attıysam burada senin bana yapıştırdıgin yafta dan sıyrılmak içinDi,bu adamlar Mahmud efendinin karşısına dahi çıksalar dedin ya bende efendimi nasıl sevdiğimi ifade etmeye çalıştım bırak adamları Erdoğanı babam bile karşı gelse dedim burada fanatikligimi Erdoğan değil şeyhime bağlılığimi ifade etmeye çalıştım şeyhi min bir saçının teline 100 tane babayı bin tane Erdoğanı feda ederim,şu ahir zamanda şeyhim sünneti yaşarken ilim irfan için yüzlerce badireler atlatip onlarca Melanetin içinde dini İslamı mubini yaşayıp yaşatmaya icra etmeye çalışırken ne babasından ne erdoganindan bahsediyorsun sen,bana ayet ve hadis gösterecek belki son kişisin ben ne annemi dövüp sokağa attım ne babama el kaldırdım ALLAH böyle birşey asla ve katta yasatmasın, fakat benim dinim bedir de uhudda baba oğulla oğul anneyle abi kardeşiyle karşı karşıya savaşmaktan dahi bir adım geriye atmamislarKen sen ben mi dinı mubini yaşayan ve icra eden asrın müceddidine münkirlik yapan babayı anayı muteber görelim, ki Ebu cehil peygamberimizin öz amcası degilmiydi peygamber efendimiz sallallahualeyhivesellem efendimiz savasta amcasıyla dahi yüz yüze gelmedi mi? Bu her harfine bin canım olsa binide feda olasıca ayet ve hadisleri huzur evine ailelerini atanlara bayramda dahi aramayanlara yolla da bir işe yara. ..beni konuşturmak için muhatap olmak için kılı kırk yardırıp eşip deşiyorsun yazdırdikca yazdiriyorsun sorun değil benim için senin 3üne benden 5 senin 5 ine benden 125 karşılık bulacaksın fakat buraları okumaya maruz kalan diğer kardeşlerimize görüntü kirliliği olmasın diye üzülmekteyim,çünkü şu ömrü hayatımda ateistinden maymuncu evrimcisine kadar marksistinden şeytana tapanina kadarına varıncaya dek,kemalistinden sosyalistine kadar her birine davayı anlattım kanıtladım susturdum da CHP nin kucağında aşk yaşayan siz milli körişcilere derdi davayı anlatamadım sizlerden birini görünce ,aklıma savaşta peygamberi bırakıp geri dönüp karşı tarafın saflarına geçenler ve mescidi dirardakiler aklıma geliyor bende ki siciliniz hiç düzelmeyecek mi ? Merak ediyorum ALLAH affetsin bu arada son söz at üstünden atsın diye bekleyeceğine atın önündeki engelleri kaldırma da yardımcı ol bir işe yarada bir at da sen kap gel 4 nala koşalım. .. atın yanında ki it olmak Müslümanim diyene yakışmaz. ..

 2. Ahmet Hocaoğlu

  Erdoğan Mahmut efendi hazretlerinin karşısına oy almak için çıkıyor, sempatik görünüp oy devşirme derdinde bir siyasi olarak.Cemaat ise mevcut hizmetlerin yürümesi için hükümete yakın duruyor. Bunu anlamak için dahi olmaya gerek yok.
  Siyasi görüşümü bilmeden yaftalaman çok garip arkasından koştuğun bu at seni üstünden attığında ne yapacaksın acaba?
  Bak kardeşim baban çıksa değil erdoğan’a , Mahmut efendi hazretlerine laf söylese babanı silemezsin! Eğer buna hakkın var sanıyorsan okuduğun kaynakları hadisleri ve ayetleri baştan oku çünkü; Ana babanın senden rızası olmadıktan sonra istersen allameyi cihan olsan farketmez; Baban Din’e, Kuran’a, Rasule ve Rasullere ve Dahi İman ve İslam şartlarına ve bunların kapsadıklarına laf söylemedikten sonra sen onu silemezsin.Bir insan evliyanın evliya olduğuna kanaat getirmeyebilir,bundan dolayı onu eleştirebilir.
  Tabi İslamın koyduğu sınırları aşmamak kaydı ile ama orada kalkıp hakaret bile etse sen babanı Sİ-LE-MEZ-SİN!
  Şimdi bunu meşru gördüğümü iddia edeceksin, hayır Mahmut efendi hazretleri bizim canımız ama birde şeriat gerçeği var;
  Bu arada Senin bunu söylemen bile fanatikliğinin kanıtı kardeşim.

  Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:

  فَهَلْ عَسَيْتُمْ إِنْ تَوَلَّيْتُمْ أَنْ تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ وَتُقَطِّعُوا أَرْحَامَكُمْ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ لَعَنَهُمُ اللهُ فَأَصَمَّهُمْ وَأَعْمَى أَبْصَارَهُمْ

  “Demek ki sizler iş başına gelecek olursanız, yeryüzünde fesat çıkaracak ve akrabalık bağlarını keseceksiniz öyle mi? İşte bunlar, Allah’ın kendilerini lânetlediği, sağır yaptığı ve gözlerini kör ettiği kimselerdir!”
  Muhammed 22, 23

  وَقَضَى رَبُّكَ أَلاَّ تَعْبُدُوا إِلاَّ إِيَّاهُ وَبِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَانًا إِمَّا يَبْلُغَنَّ عِندَكَ الْكِبَرَ أَحَدُهُمَا أَوْ كِلاَهُمَا فَلاَ تَقُل لَّهُمَآ أُفٍّ وَلاَ تَنْهَرْهُمَا وَقُل لَّهُمَا قَوْلاً كَرِيمًا وَاخْفِضْ لَهُمَا جَنَاحَ الذُّلِّ مِنَ الرَّحْمَةِ وَقُل رَّبِّ ارْحَمْهُمَا كَمَا رَبَّيَانِي صَغِيرًا

  “Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, annenize ve babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, kendilerine öf! bile deme! Onları azarlama! İkisine de güzel söz söyle! Onları esirgeyerek alçak gönüllülükle üzerlerine kanat ger ve: Rabbim! Küçüklüğümde onlar beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de Sen onlara (öyle) rahmet et (diyerek dua et!)”
  İsra 23, 24

  Ebu Bekre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

  Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) üç kere şöyle buyurdu:

  “Büyük günahların en büyüğünü size haber vereyim mi?”

  Biz de:

  −Evet, ya Rasulallah! dedik.

  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) dayanmakta iken oturdu ve şöyle buyurdu:

  −”Allah’a şirk koşmak, ana babaya asi olmak! Dikkat bir de yalan yere şahitlik yapmaktır!”

  Ravi dedi ki:

  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bu sözü o kadar tekrar etti ki biz keşke sussaydı diye arzu ettik.”

  Buhari 13/2442, Müslim 143/87

  Abdullah ibni Amr (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

  Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

  “Büyük günahlar şunlardır;

  Allah’a şirk koşmak,

  Ana babaya asi olmak,

  (Haksız yere) adam öldürmek ve

  Yalan yere yemin etmektir!”

  Buhari 14/6550

  Abdullah bin Amr bin As (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

  “Bir kimsenin kendi annesine ve babasına sövmesi büyük günahlardandır!”

  Sahabeler:

  −Ya Rasulallah! İnsan hiç kendi annesine ve babasına söver mi? dediler.

  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

  −“Evet, o kimse başka birinin babasına söver, o da onun babasına söver! O kişi başka birinin annesine söver, o da onun annesine söver!”

  Müslim 146/90

  Abdullah bin Amr (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

  “Kuşkusuz ki, büyük günahların en büyüğü, kişinin kendi annesine ve babasına lanet etmesidir!”

  Sahabeler:

  −Ya Rasulallah! Bir insan kendi annesine ve babasına nasıl lanet eder? dediler.

  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

  −“O kimse başka birinin babasına söver, o da onun babasına söver! O kişi başka birinin annesine söver, o da onun annesine söver!”

  Buhari 13/5976

  Cubeyr bin Mut’im (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

  “Akrabayla ilgisini kesen cennete giremez!”

  Buhari 13/5985, Müslim 2556/18

  Muğire bin Şube (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

  “Kuşkusuz ki, Allah size annelere asi olmayı, verilecek borcun men edilip verilmemesini, verilmeyen şeyin alınmasını ve kız çocuklarını diri diri toprağa gömmeyi haram kıldı! Ve yine Allah sizin için dedikoduyu, çok soru sormayı ve malı zayi etmeyi kerih gördü!”

  Buhari 13/5979

 3. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Yıkılma olayı tamamen yüklenici firmanın yapmış olduğu hatanın faturasıydı,islam da sahibi istemeden ,gönül rizasi olmadan toprağina inşaa edilen camii dahi yıkılmıştır. ..tarihte mevcuttur,ben senin yerinı gasp edip proje dışına çıkayım planda gözükmeyen yerleri kaçak inşaa edeyim bu senin kurs olduğundan dolayı iltimas geçeyim nerde burada hak hukuk? Erdoğan şeyhimin karşısına ancak böyle çıkar, http://m.haber7.com/guncel/haber/1189341-erdogandan-mahmut-efendiye-ziyaret

  Şeyhimin karşısına babam bile dikilip laf söylese onu bile babaliktan reddederim,bizim şeyhimize bağlılığımiz sizlerin kucağına oturup aşk yaşadığınız chp ye ettiginiz biat ve bagliliktan daha sağlam ve büyük bağlılıktir. ..

  Benim şeyhimin camiası böyle bir karar aldı bende bu minvalde söz dinledim sen gibi ikilik çıkarmadım,senin bu dediklerini heyette bulunan hoca efendiler bilmiyormu ?sen onlardan daha mı mertebe olarak ilim olarak yükseksin ?

  İsmailağa Camiası, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

  İNTERNET SİTESİNDEN İLAN EDİLDİ

  Camianın resmi web sitesinde “Birlik ve İstikrar İçin” başlığıyla yayımlanan açıklamada, başta Kudüs olmak üzere, İslam coğrafyalarının maddi-manevi, alenen ve pervasızca işgal edildiği, bölünüp parçalandığı, terör ve kaosla istikrarsızlaştırıldığı bugün, ümmetin ve milletin yegane ümidi haline gelmiş Türkiye’ye ve liderine de her gün değişen yöntem ve vasıtalarla saldırıların devam ettiği belirtildi.

  “ERDOĞAN VE ARKADAŞLARINI TERCİH EDİYORUZ”

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Sömürgeci zihniyetlerin mutlaklaştırdıkları idare şekillerini değil, insanlığın barış ve huzurunu, izzet ve şerefini tekeffül eden sistem ve idare ruhuna daha yakın bulduğumuz Cumhurbaşkanlığı Yönetim Modelinin, insanımız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bu yeni yönetim modelinde hak, hakikat, hukuk, adalet ve liyakat şartlarını haiz bir yönetim inşa edeceğine inandığımız ve beklediğimiz, istikrarın teminatı gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını tercih ettiğimizi kardeşlerimiz ve milletimizle paylaşıyoruz.

  “MEVLA’DAN HİDAYET NİYAZ EDİYORUZ”

  Nihai olarak, Efendi Hazretlerimizin ikaz buyurdukları, cemaatimizle alakası bulunmayan, cemaatimizin hassasiyetleri ve ruhuna aykırı telkinlere, fitne ve fesat faaliyetlerine karşı duyarlı ve sorumlu davranmamız gerektiğini hatırlatır, Mevla Te’ala’dan, başta memleket idarecileri olmak üzere, hepimizi üstün ahlak, hidayet ve istikamet üzere sabit kılmasını niyaz ediyoruz.

  Alemi islam zaten islamla sereflendiginden dolayı felahı kurtuluşu bulmuştur,sen ben önce kendimizi kurtaralım ☺

 4. Ahmet Hocaoğlu

  Şamil Çeçendağlı , istanbuldaki kurslarımız ve başka tarikatların kursları yıkıldığında da aynı sevinci gösterdin mi?
  Bana öyle geliyor ki Mahmut efendi hazretlerinin karşısına çıksalar dahi bu adamları destekleyecek kadar fanatikleşmişsin.
  Hayır ortaokul kitaplarında hak mezhep 5 yazar olmuş, bundan herkesin haberi olduğu gibi ülkenin tepesininde haberi var?
  Etrafı Mustafa islamoğlunun adamları ile dolmuş ve benim sünnilik diye bir dinim yoktur demiş adamlara karşı nasıl böylesiniz.
  Siz İslamın ehli sünnet inancından başka şekilde yaşanamayacağını idrak edemediniz mi daha?
  Hayır benim çocuğum medreseye gitsin kurtulsun diğerlerinin çocuğu ortaokula gidiyorsa cümlesi cehenneme manteletisi ile Rasullah (s.a.v)’in izinden gidebildiğini mi düşünüyorsun?
  Bizim derdimiz bütün alemi İslamın kurtuluşu olmalı, hey yavrum hey.
  Ne hale gelmişiz?

 5. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Çoluk çocuk ÖSS rehavetine kapılıp strese giriyorlardi kazanacağız mi kazanamayacagiz mi diye paronayak olanlar ,intihar edenler,psikolojik destek görenler vesayre,28 şubat döneminde kapatılan yüzlerce medrese zamanına bak birde her mahalle de kız erkek medresesi açın diyen Mahmud efendi hazretlerinin türkiyenin dört bir tarafında açılmış hafız Hafize Arapça kurs ve medreselerine bak,ALLAH Erdoğan’dan razı olsun ki ülkemiz de medrese kurs sibyan mektebi olmayan mahalle kalmadı dense yeridir. ..açılan ünivlerce karma eğitime karşıyım buna da sıra gelecek yeterki çamur atma bir dua da sen buyur bekle izle ve gör

 6. Ahmet Hocaoğlu

  Bu kadar üniversiteyi bu ülkeye kim açtı?
  2001 senesinde ülkede 32 üniversite varken şuan 183 üniversite var.
  Buna kim teşvik verdi, hiç kusura bakmayın siz buna çanak tuttunuz.
  Benim sünnilik diye bir dinim yoktur diyenleri destekleyerek bu hale geldiniz!
  Şimdi de sızlanıyorsunuz ya pes!

 7. Çok doğru..üniversiteler konusunda çok doğru bir tespit

 8. Bu tespit çoktan yapılmış zaten adamdinsizliğini yapacak zaten olması gerekende bu biz ne yapıyoruz ona bakalım DOĞRU İSLAMİYET V İSLAMİYETE AİT DOĞRULU anlayıp yaşamamız gerek şikayet etmeyelim v suçu hep başkasına atmayalım ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

 9. Evet kesinlik ile Doğru bir tespit Gerçi zaten görmek zor değil lakin imanında sıkıntı olan kişilerin amelleri de elbette böyle olacaktır .kendimizi kandırmanın manası yok ülkede müslüman kıtlığı var .bizim asıl iman hususunda faaliyette bulunmamız gerekir Ancak Müslüman kişileri ameli hususunda uyarabiliriz
  ﺍِﻧَّﻤَﺎ ﺗُﻨْﺬِﺭُ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻳَﺨْﺸَﻮْﻥَ ﺭَﺑَّﻬُﻢْ ﺑِﺎﻟْﻐَﻴْﺐِ ﻭَﺍَﻗَﺎﻣُﻮﺍ ﺍﻟﺼَّﻠَﻮﺓَ

  Sen ancak görmeden Rablerinden korkanları ve namazı kılanları uyarabilirsin.
  ﺍِﻧَّﻤَﺎ ﺗُﻨْﺬِﺭُ ﻣَﻦِ ﺍﺗَّﺒَﻊَ ﺍﻟﺬِّﻛْﺮَ ﻭَﺧَﺸِﻰَ ﺍﻟﺮَّﺣْﻤَﻦَ ﺑِﺎﻟْﻐَﻴْﺐِ ﻓَﺒَﺸِّﺮْﻩُ ﺑِﻤَﻐْﻔِﺮَﺓٍ ﻭَﺍَﺟْﺮٍ ﻛَﺮِﻳﻢٍ﴾١١﴿
  Sen ancak zikre (Kur’an’a) uyan ve görmeden Rahmân’dan korkan kimseyi uyarabilirsin. İşte böylesini, bir mağfiret ve güzel bir mükâfatla müjdele.

 10. Bir beldede edebli ahlaklı insaniyetli mesleğini insanların faydasında kullanmak için öğreten ve öğrenen üniversiteler o beldede örnek olması gerekirken tam tersi oluyor. Edebsizlikte ahlaksızlıkta her şeyi menfaat için çekinmeden yapmada örnek oluyor. Düzgün gidenler dahi bozuluyor. Halka karşı da okuma olarak gösteriliyor. Halkın bir kısmı çocuğum okuyor diyor. Bazıları da zararlı olduğunu bile bile para için göndererek telef ediyor. Demek ki bu eğitim sistemi arızalı ve zararlı. Zaten karma eğitim olduğu için edeb ve ahlakın olmadığı görülüyor. Mezun olduğunda zihniyet ve ahlaken daha bozulmuş olarak kendi beldesine dönüyor. Kendi beldesinde üniversite bitirdiği için rağbet görüyor okumuş denilerek itibar kazanıyor yol gösteriyor halbuki nasıl bir mezuniyet hani edeb ahlak denmeli ve nereden mezuniyet, en azından zihniyetine ve ahlakına bakıp daha bozulduğu için itibar edilmemesi gerekir. Eğitim sisteminin değişmesi için uğraşması gerekir.
  Sağlam yetişmediği için bir de ilim verildiğinde eşkiyaya ilim verilme misali gibi bir durum olmuş oluyor. Terbiye olmayınca öğrendiklerine göre istediğini yapabilir ki bu vahim bir durumdur. Önce edeb ve ahlak olmalı, İmam Sühreverdi hazretleri: “İlmin yüceliği edeb ile anlaşılır. Davranışlar ilim ve irfan ile kabul görür ve insan güzel edeb ve ahlakı ile dünya ve ukba muradına ulaşır.” Edebsiz ve ahlaksız ilmin fayda değil zararlı olduğu da belirtilmiş oluyor.
  Abdülkadir Geylani hazretleri: Dünya size birşey versin diye peşinden gidiyorsunuz. O ise Allah dostlarının peşinden onlara birşey verebilmek için gidiyor.

 11. İlimden Kurandan islamdan ayrılırsak herşey başımıza gelir bence dünyalık olanları degil ahiretimizi kurtaracak ilimleri aşılamamız lazım gençlerimize cafelere degilde sohbete denizlere degilde camiye gitmemiz gerektiğini aşılamalıyız selamın aleyküm

 12. yerden goge kadar dopru
  ancak toplum olarak dzeltmek gerek. mesle univ diil neden gençler byle seylere meyyal…. çook isimiz var daha toplumu ve gençleri islah konusunda

 13. evet de şimdi bunları yapanlar edenler kim?
  neden herkes bu konuda 3 maymun oynuyor?
  ucube ve ütopik yaklaşımlarla tansiyonları düşürmeye çalışıyor?

  eğri oturup doğru konuşmalı…

 14. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Liselerin ilkokulların karma eğitimine karşıyım. ..kızların ve erkeklerin hormonsal değişiklik göstermelerinden dolayı birbirlerine karşı duygusal olarak etkilesim içinde oluyorlar …tacizler cinsel ilişki tecavüzler oluşuyor. ..pazar yerlerinin,metro dolmuş ve otobüslerin kadın ve erkekler tarafından birlikte değil de ayrı kullanılması taraftarıyım. ..dolmuşlar da pazar yerlerinde gizli olarak telefona etek altı görüntüleri çekiliyor kadınların,bunlar kemalist hesaplarda gece gündüz sosyal medya da yayınlanıyor. ..bunları bimere şikayet etmekten ben 10 yıldan beridir bıktım ama onlar bıkmadı. ..kesinlikle üniversitelerin çok olması değil işin ehli liyakat sahibi akademiler yüksek lisans okulları olmalı fakat belli başlı şehirlerde olmalı her yerde olmamalı .. .kültür örf adet değişiklik gösterdiği için İzmir’den aydindan mugladan gelen bir ogrenci Bayburtta Rize de Malatya da oranın örf adetine gelenek ve kültürüne yabancı olduğu için başkalasıma maruz kalıyor ve o yöreye özgü olmadığı için yaşamı boyunca öğrenemedigi ahlaki yoksunluğu o tertemiz yerler de de gösteriyorlar. ..buda sosyolojik kültür karmaşası doğuruyor. ..bu tür şeyleri bilmeyen o yörenin ergenlik dönemindeki gencleri de o bozuk ahlaksız gençleri örnek alarak özgürlüğün böyle yaşamak olduğunu zannedip o ahlaksizları rol model alarak onlar gibi davranmaz isek dışlanırız gözüyle gördükleri için onları da kaybediyoruz .. .okul eğitim öğretimi,yolculuk dolmuş metro gibi ulaşım araçları,pazar yerleri ayrılmalı. ..ayrılmalıki herkes rahat rahat kendi içinde özgürlüğünü yaşayıp sapıklık tecavüzler tacizler olmamalı . ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.