Sahte Şeyh Seyyid(!) Osman Mürteza hakkında

   Avrupa’da kendi kendine dergah kurup milleti sömüren, insanları kendine bağlayıp şeyhlik satan Osman Mürteza adlı şahıs deşifre olunca Türkiye’de yüzyıllardır faaliyet gösterip kökü Resulüllah’a ulaşan hak cemaatlere saldırmaya başladı.

   Bir videosunda “Menzil, İsmailağa” diyerek isim verip bütün cemaatleri tekfir edip müşriklerle kıyas eden Osman Mürteza adlı şahıs Avrupa’da insanları özellikle Türkiye’deki diğer cemaat ve meşhur hocaefendilere karşı kışkırtması ile biliniyor.

   Daha Eüzü besmeleyi bile tecvitli okuyamayan, ilmi olmadığı her cümlesinden anlaşılan bu şahsa nasıl olur da itibar ederler anlamak zor.

   Her önüne gelen adama “şeyh, seyyid, sultan” deyip arkasından nasıl giderler anlamak imkansız.

   Ali Haydar Efendi hazretlerinin sözü ne kadar da doğru: “Caminin avlusuna eşek bağlasan “ben şeyhim” diye anırsa o bile mürid bulur kendine”

   Günümüzde durum farksızdır. 

   Nice cahiller şeyh diye ortaya çıkmış ve milletin imanıyla beraber dünyasını da çalmaktadır.

    Ne acı…

KADİRİLİK SAHİPSİZ OLUNCA KULLANIYORLAR

   Nakşibend yolunu kolay kolay kullanamıyorlar. Çünkü Allah’ın izniyle bu yolun sahipleri meydanı çakma, naylon sahte şeyhlere bırakmaz. 

   Kadirilık, Rufailik gibi mubarek yollar sahipsiz kaldığı için her önüne gelen isminin başına “seyyid” ekliyor, ben de seyyidim, soyun Resulülalh’a ulaşıyor deyip dergah açıp şeyhlik satıyor. Kadiriliğin nispet edildiği Abdülkadir Geylani hazretlerinin ismine binaen insanlar da aldanıyor.

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

4 Yorum

Yorum Yap
  1. Kalp merhale katetmeli.Nasıl katedicek.İbadet taat ve salih amel,ihlas ve samimiyet.Kalbi selim.Yaradan hiç, ipine sımsıkı sarılma çabasındaki,rızasını kazanma yolunda çabalayan kulunu bu ve bunun gibi kullarının eline bırakırmı?.Oturuşu,bakışı,duruşu ve konuşması,rahmana kulluk çabasındaki abdi acizlerin hepsini rahatsız eder.Çalışmadan çabalamadan,ilim zırhını giymeden,giymeye çalışmadan,ilim sahiplerini dinlemeden,dinlediğini uygulamaya koymayan kimseleri mıknatıs gibi çekmelerinide sakın yadırgamayın.Ameli salih peşindeki abdi acizi rahmanın rızasına götüren yollar sonsuz olduğu gibi,Şan şöhret kibir peşindekini şeytana götüren kanallarda epey fazladır.

  2. ALLAH razi olsun sizden ama benim anlayamadigim kadirilik nasil sahipsiz mesela surucda kosan dergahi var benim bildigim en koklu en oncu seyyidler onlar
    Sahsen ben bu sahipsizligi anlayamadim…

    ADMİN: Seyyid olmak “ŞEYH” olmayı gerektirmiyor. Bu gün birçok kimse “ben seyyidim” deyip Kadirilik yolunda kendisini şeyh ilan ediyor. Abdülkadir Geylani hazretleri ilim talep etti, çöllerde yıllarca nefis mücadelesi etti de evliyanın büyüklerinden oldu. Şimdi şeyh olmak ne kadar kolay değil mi?

  3. Gariban Vatandaş

    MÜBÂREK (HAKİKİ) EVLİYALARIMIZ NE GÜZEL DİYORLAR: “BiR EVLİYAYA, ALLAH DOSTUNA, MÜRŞİDİ KÂMİLE, VELİYE, ŞEYHE İNTİSAP ETMEDEN, BAĞLANMADAN, BİYAT ETMEDEN, EVVELA İYİCE ARAŞTIN BU KİŞİNİN GERÇEKTE KİM OLDUĞUNU! VE EĞER İYİCE ARAŞTIRDIYSANIZ, İÇİNİZDE ZERRE KADAR ŞÜPHENİZ KALMADIYSA, ANCAK O ZAMAN BİYAT EDİN” .. Lâkin, malesef insanlarımızın bugünkü hâli gerçekten çok acı! Büyük bir kısmı gerçek EVLİYALARIMIZI reddediyor, ilgisi olanlarda herhangi birinin şeyh olduğunu duyar duymaz, kim olduğunu hiç araştırmadan gidip körü körüne bağlanıyor SAHTEKARIN birine malesef…

  4. Cemaatin icinde samimi musluman varmis

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.