SERDİVAN ZİYARETİNDEN ÇOK ÖZEL AYRINTILAR

Bildiğiniz gibi Efendi Hazretleri Adapazarı ihvanlarını ziyaret etmişti. Haber kanallarının ve internet sitelerinin de gündeme taşıdığı ve videoları internette gezen buluşma Serdivan’da gerçekleşmişti. İsmailağa.info o ziyaretin çok özel ayrıntılarına ulaştı…

Adapazarı’nda irşad görevi yapan Âdem Ş. Hoca efendi, kadınlara yaptığı bir sohbette bu ziyareti ve perde arkasını anlattı. İşte ziyarette öne çıkan başlıklar:

– Efendi Hazretlerimiz Adapazarı’na geldiği zaman kimse duymamasına rağmen katılım çok oldu. Geldiği akşam erkekler Efendi Hazretleri, kadınlar ise hanımanne (Efendi Hazretleri’nin hanımı) ile görüştüler.


‘BENDE SİZİ SEVİYORUM’

– Müritler Efendi Hazretleri’ne:
‘’Bu ziyaretinizden Adapazarı ihvanları çok memnun ve mesrur oldular, tekrarını istiyorlar’’ demişler ve Adem Hoca şöyle eklemiş:
‘’Biz Adapazarı müritleri olarak sizi çok seviyoruz’’ demiş. Efendi Hazretleri de buna mukabil olarak: ‘’Bende sizi seviyorum’’ demiş.

Âdem hoca bu müjdeyi tekrar alabilmek ve herkesi buna şahit yapabilmek için mikrofonu uzatarak:
‘’Bir kere daha söyleyin Efendi Hazretleri’’ deyince Efendi Hazretleri tekrar:
‘’Bende sizi seviyorum’’ demiş.

Bu müjdeyi almak ne demek… Evliyaullah’ın gönlünde yer bulabilmek ne demek siz düşünün…

İSMİ AZERBAYCAN’DA

– Adapazarı’nda bir Kur’an Kursu yapılması düşünülüyor. Hanımanne buranın acilen bitirilmesini tembih etmiş.

-Efendi Hazretlerinin ismi ilk defa sadece Azerbaycan vekilinin çok çok ısrarı üzerine oradaki bir medreseye verilmiş. Ve hanımanne müjdeyi vermiş:
‘’Kur’an Kursu yapıldığı takdirde Efendi Hazretleri’nin ismi ikinci olarak buraya da verilecek.’’

İLK DEFA KESİLEN KURBAN

-Adem Hoca, Adapazarı cemaati olarak Efendi Hazretleri’nin sağlığına kavuşmasına vesile olması temennisiyle Allah rızası için kurban kesileceğinin haberini veriyor.

Bu girişim, bir ihvan topluluğu olarak ilk defa Adapazarı müritleri tarafından yapılacak olması nedeniyle çok önem arz ediyor.

– Adem Hoca kendisinin de Adapazarı ihvanlarından memnun olduğunu, İstanbul’da müritlerin, Efendi Hazretleri’ni görmek için yaptıkları aşırılıkları  onların yapmadığını ve çok edepli bir cemaat olduklarını söyledi.

www.ismailaga.info

PAYLAŞ