İSRAİL İLE İPLERİ KOPARDIK ANCAK AMERİKA İLE MÜTTEFİKİZ..!

   Korsan Yahudi devleti İsrail’in, Filistin Gazze’ye saldırması bazı soruların tekrar sorulmasına neden oldu.

   Bunlardan bir tanesi “İsrail ile olan ilişkiler”

   Görünürde Türkiye Devleti olarak İsrail ile çok büyük sorunlar yaşıyoruz. Aramız açıldı, konuşmuyoruz, görüşmüyoruz. İkili ilişkiler askıya alındı. Temsilcilik seviyesi düşürüldü.. vs. vs..

   Ekranlarda devamlı hayal fabrikası gibi çalışan konuşmacılar… Bir konuşma veya olaydan yola çıkarak İsrAil’in bizi köşeye sıkıştırmak istediğini, bizim onlara karşı bir hamle yaptığımızı vs.. zırvalayıp duruyorlar.

   Sormak gerekmez mi: İsrail ile ipleri kopardınız diyelim, peki Amerika ile olan müttefikliği nereye koyacağız?

   “Biz İsrail ile küsüz ama Amerika en yakın müttefikimiz”

   Peki, Amerika ile ittifak edip, İsrail’den uzak kalmak nasıl olacak?

   Amerika değil mi İsrail’in taşeronluğunu yapan, İsrail’in sözde BOP projesini gerçekleştirmek için Müslüman ülkeleri işgal eden? Amerika değil mi İsrail’e her yıl milyarlarca dolar karşılıksız hibe eden? Amerika değil mi İsrail’in silah ihtiyacını karşılıksız karşılayan? Amerika değil mi İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırının meşruluğunu savunan. Amerika başkanları değil mi: “İsrail’e kimseyi dokundurtmayız” diyen…

   Amerika’daki son başkanlık seçiminde görmediniz mi İsrail’e nasıl kul köle olduklarını?

   Yani biz İsrail ile istediğimiz kadar ipleri koparalım, keselim atalım. Amerika ile müttefik isek aynı zamanda İsrail ile müttefikiz demektir. Amerika’ya sarılıyorsak, İsrail’e sarılıyoruz demektir. Amerika’nın bir talebini yerine getiriyorsak İsrail’in talebini yerine getiriyoruz demektir. Çünkü bütün kamuoyu bilir ki, kim gelirse gelsinAmerika’nın dış siyaseti bellidir, İsrail güdümlüdür ve asla taviz vermez.

   Dolayısıyla “İsrail ile ipleri kopardık” sözü havada kalıyor…

www.ismailaga.info

PAYLAŞ