SURİYE MESELESİ

   Bildiğiniz ve yakından takip ettiğiniz gibi bu gün Şii Nusayri Esed rejimi, Suriye’de sunni Müslümanları katlediyor. Suriye’deki rejimin değişmesini ise Amerika piyonunu yönlendiren İsrail, BOP projesi için Suriye rejiminin yıkılmasını gerekli görüyor.

GELİN BİR TABLO ÇİZELİM

   ESEDİN GİTMESİNİ İSTEYENLER: AMERİKA, İSRAİL, NATO, MÜSLÜMANLAR
   GİTMEMESİNİ İSTEYENLER: İRAN, İSRAİL, AMERİKA

   Amerika, İsrail vs. Esed’in gitmesini istiyor çünkü BOP projesi kapsamında planlamalar öyle. Müslümanlar, Esed’in gitmesini istiyor çünkü Müslümanlar katlediliyor.

   İran gitmesini istemiyor ancak zulme de engel olmuyor. Çünkü Suriye’deki Şia hakimiyetinin sonlanacağını düşünüyor ve Sunnilerin öldürülmesine destek oluyor. İsrail ve Amerika bir yandan da gitmesini istemiyor çünkü ülkede Sunni Müslümanlar ölüyor.

   Burada İran, İsrail ve Amerika üçlüsünün menfaatlerinin “Sunni Müslüman kanında” birleştiğini görüyoruz.

   Şimdi bu durumda bir kişi kalkıp Suriye’ye operasyon yapılmasını istediği zaman “Amerikancı ve BOP’cu” olarak, operasyon yapılmasını istemediği zaman da “Müslüman katili Esed yanlısı” olmak ile suçlanıyor.

   Maalesef her halükarda Müslümanlar ölüyor, Suriye maddi manevi yıkılıyor ve bu hal bütün kâfirleri sevindiriyor.

NE YAPILMALI?
   Filistin’de ölen de Müslüman şehit kardeşimiz, Suriye’de ölen de… Bu nedenle kimse Suriye’de yapılan zulme sessiz kalamaz.

   Ancak yakından takip ettiğiniz gibi Suriye’ye Müslüman ülkelerden çok, batı ülkeleri müdahale etme çabasında. Bunda da Ortadoğu’da ele geçirilmeye çalışılan enerji ve güç dengesinin rolü var.

   Dolayısıyla ilk yapılması gereken şey, halkı Müslüman olan ülkelerin birlik içinde hareket etmesini sağlayacak bir mekanizmanın kurulması, batı ülkelerinin ve özellikle Amerika, BM ve Nato’nun buradan uzak tutulmasıdır.

   Esed gitmeli ancak bunu Amerika ve Batı ile değil, halkı Müslüman olan ülkeler ile konuşup bir karar almak ve uygulamak gerekiyor.

   Sonuç olarak diyebiliriz ki, Suriye meselesinde İslami ülkeler ipi ele almalı, büyük gayret göstermelidir. Yoksa hem Müslümanların kanından, hem de kâfirlerin lehine oluşacak durumdan sorumlu olacaklardır.

www.ismailaga.info

PAYLAŞ