Mahmud Efendi hazretlerinin sağlık durumu

ismailağa   Mahmud Efendi Hazretlerimiz yaşı ilerlemesine rağmen çok önemli denecek bedensel bir hastalığı mevcut değildir. Son senelerde enfeksiyon tedavisi görmektedir. Bu nedenle özellikle dışarıdan gelen misafirlere maske takmaları rica edilir. Kalabalık ortamlardan uzak durması istenen Efendi Hazretleri her dönem tetkik için hastaneye götürülür ve hastalığındaki gidişat kontrol edilir.. Bu durum sağlığa verilen önemden ibarettir. Bu sağlık ve beden Rabbimizden bize emanet ise bunun kıymetini bilmeliyiz ve koruyucu önlemler alınmalıyız.

   Bu sefer de öyle olmuştur. Efendi Hazretlerimiz her zamanki gibi tetkik için hastaneye gitmiştir.

   Ama nedense Mahmud Efendi hazretlerimiz ne zaman hastaneye gitse bir yaygara koparılmaktadır. Efendi Hazretlerimiz hastaneye ne için giderse gitsin “Efendi Hazretleri komada, Efendi hazretleri yoğun bakımda” diye ortalığı ayağa kaldıran bir takım çevreler vardır.

   Bunların bazıları Efendi hazretlerimizin vefatını dört gözle bekleyen, geçmişte de çok umutlandığı halde muradına nail olamayanlardır.

   Bazıları da Efendi Hazretlerimiz hakkında kötü haber yayarak ihvanı korkuya, paniğe ve ümitsizliğe düşürme gayretindedir.

   Allahu Teala (Celle Celaluhu) ise bunların muratlarını kursaklarında bırakarak Efendi Hazretlerini muhafaza etmektedir.

   Sağlığı iyidir Elhamdülillah… Elinden tesbihi hiç bırakmamaktadır… Ümmet-i Muhammed’e dua etmektedir…

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ