Vehhabi Selefiler IŞİD adı ile Müslümanlara saldırıyor

  Değerli kardeşlerimiz, sizlerin soruları üzerine Suriye’de ne oluyor ve ne bitiyor öğrenmek için orada savaşa katılan kardeşlerimizden ve işin ehlinden bilgiler aldık. Bu bilgileri ihvanlar.net olarak sizlerle paylaşmak istiyoruz.
   Bildiğiniz gibi Esed ve Müslümanlar Mossad’ın kurduğu tuzaklar sayesinde birbirine düşürülünce kabak her yerde olduğu gibi Sunnilerin başına patladı ve sunniler katledilmeye başlandı.
   Suriye’de katliamlar artarken Müslüman guruplar birleşerek İslam cephesini kurdular. Ve Esed’e karşı çetin bir mücadeleye girdiler.
   Oradan çeşitli haberler geliyordu. Bu savaşçıların halkı katlettiği, tecavüz ettiği, kafalarını kestiği, türbeleri yıktığı vs.. haberler duyuyorduk…
   Bu haberlerin hepsi İslami Cepheye karşı Müslümanların desteğinin kesilmesi için yapılan haberlerdi. Ve bu sayılanları aslında IŞİD adı altında toplanan Vehhabi=Selefiler yapıyordu.
   Aldığımız haberlere göre IŞİD (Irak Şam İslam Devleti), İslami Cehephe’ye karşı, Esed ile el ele vererek savaşıyor. Hatta tank ve ağır silahlar ile saldırdıkları söyleniyor ki, gündeme yansıyan haberler de bu söylenenleri doğruluyor.
   İşin en ilginç tarafı IŞİD,  bu yaptıklarına; Esed ile birlikte Müslümanların üzerine saldırmaya “Cihad” diyorlar… Ve “tevhid mücadelesi” vediklerini söylüyorlar…
   Tasavvuf ve tarikat düşmanlığını “tevhid” örtüsü altında yapan bu vehhabi=selefiler şimdi Müslümanlara karşı savaşmanın adını da “tevhid ve cihad” olarak koyuyor. İbn-i Teymiyye’nin talebeleri, İngiliz coşturması Vehhabiler hep İSLAM ÜMMETİNİN KARŞISINDA yer alıyor…
   Bildiğiniz gibi Mısır’da Mursi’ye karşı darbe yapıldığı zaman yine Vehhabi=Selefi yönetimler ilk desteği darbecilere vermiş, tebrik etmiş ve para yardımında bulunmuşlardı.
   Afganistan’da, Irak’ta halkı ve sivilleri öldürmeyi bile mübah gören bu zihniyet şimdi de Suriye’de Müslümanların işini zorlaştırmak için devreye sokuldu. Bu Vehhabi=Selefileri kullanan dış güçler, Müslümanların işini zorlaştırırken Esed, halkı bombalamaya devam ediyor.
   Sonuç ise her gün yüzlerce ölü…
www.ihvanlar.net

SURİYE MUHALİFLERİ EFENDİ HAZRETLERİNİ ZİYARET ETMİŞTİ


Emevi camiinin 40 yıl imam hatipliğini yapmış olan Ebul Ferec el-Hatib el-Haseninin oğlu Dârul Eşrefiyye camii İmam Hatibi Suriyeli Muhaddis Muhammed Mucîr el-Hatib el-Haseni, Mahmud Efendi Hazretlerini ziyaret ederek, Suriye halkı ve Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) eski başkanı ağabeyi Muaz el-Hatib içinde dua talep etmişlerdi.

PAYLAŞ