Osmanlıca dersi ve tartışmalar

   Bildiğiniz gibi Milli Eğitim şurasında alınan bir karar ile Osmanlıca derslerinin okutulması ve 1, 2, 3. sınıflara din eğitimi, ana okullarına da değerler eğitimi verilmesi kabul edildi.
Bu kararların alınması tabi ki din düşmanlarını ve Osmanlı düşmanı olan yerli gavurları rahatsız etti. Medya şimdi bu tartışmalar ile gününü gün ediyor. Çünkü bu tartışmaları yapan medyanın sahipleri bu ülkede her türlü pisliği, kaçakçılığı yapan iş adamları olarak biliniyor. Bu tartışmaların alevlendirilmesi en çok onların işine yarıyor.
   İnternet ortamında da takip ettiğiniz gibi tartışmalar yoğun. Kimisi güzel benzetmelerle katılıyor bu tartışmalara. Mesela birisi şöyle demiş: “Osmanlıca’yı bir gecede resmi dil ilan edelim, niye böyle yapıldığına itiraz eden kemalistlere “atanızdan böyle gördük” deriz” diye yazmış.
   Çok acı bir gerçek değil mi?
   Bir gecede bütün milleti cahil bırakmışlar, bunu perdelemek için de Türk milleti geri zekalıdır diye rapor tutmuşlar.
   Sormak lazım, Hiç düşünmüyor musunuz?
   Seni cahil bırakan insana, seni dünyanın yüz yıl gerisine itip karanlığa gömen adama nasıl “atam” diyebiliyorsun?
 OSMANLICA KARARI
   Bu kararlar yıllardır kemalist kara bulutların altında karanlığın altına gömülmüş ülkemiz için çok hayırlı ve isabetli kararlardır.
   Osmanlıca tam bir kültür dilidir. Yazmasını ve okumasını öğrenen kişi gerçekten “okuma ve yazmayı” bilen bir insan demektir. Çünkü Osmanlıca çok zengin bir lisandır.
   Geçtiğimiz günlerde din düşmanı bir kanalın haber bülteninde Osmanlıca ile ilgili haberi önce Osmanlıca sunan bir muhabir vardı. Kendilerince alay ediyorlardı. Ama bakın OSMANLICA o adamı bile ne kadar efendi, beyefendi kalıbına soktu değil mi?
   İşte Osmanlıca böyle bir lisandır. Dile nezaket, letafet, vakar ve olgunluk katar.
   İnşaAllah özümüzün lisanını öğrenelim ve öğretelim. Sitemizden de Osmanlıca derslerini yapabilir, okumayı öğrenebilirsiniz> TIKLAYIN
DİN DERSİ
   Diğer bir konu ise 1, 2, 3. sınıflara din dersi konulması mevzusu. Evet çok güzel bir adım, çok yerinde bir adım. Ancaaaak…
   Ancak bir çekincemiz var.
   O da şudur: Bu gün din dersi kitaplarındaki mevcut olumsuzlukları görüyoruz. Bu kitaplar ülkemizdeki hakim anlayış olan Ehli sünnete göre hazırlanmıyor. İçerisine bir sürü saptırmalar ve yanlışlar konuluyor.
   Endişemiz o dur ki, bu yanlışlar daha küçücük çocukların hafızasına kazınır da silmesi zor olur.
   Bakınız size bir örnek verelim> TIKLAYIN
   Lise din kitabından bir örnek> TIKLAYIN
   İşte tek endişemiz “din eğitimi” altında küçücük çocuklarımıza farklı şeylerin aşılanabilecek olmasıdır. Bu konuda devlet de bir garanti verememektedir.
BİR ŞEYE DAHA DİKKAT ÇEKELİM
   Bir konuya daha dikkat çekmek istiyoruz. Suudi Arabistan’da 6 yaşından itibaren hafızlık ve din eğitimi veriliyor, okullar heremlik selamlık, bir hanımın peçesinin altını görmek imkansız, sözde şeriat var ama Siyonizmin en büyük kuklası.
   Bu sebeple bazı şeylerin kazanımından daha mühimdir ŞUURLU ve DİRAYETLİ olmak.
   Ama maalesef bu iki şeyi verecek bir devletimiz henüz yok…
www.ihvanlar.net

PAYLAŞ