Gambiya 'İslam devleti' oldu

Gambiya 'İslam devleti' olduGambiya Devlet Başkanı Yahya Jammeh, “kaderi Allah’ın ellerinde olan ülkesinin, bugünden itibaren İslam devleti olduğunu” açıkladı.
Jammeh, Batı Afrika ülkesi Gambiya’nın sahil kenti Brufut’ta yaptığı açıklamada, “Gambiya’nın kaderi, Yüce Allah’ın ellerindedir. Bugünden itibaren Gambiya bir İslam devletidir. Vatandaşlarımızın haklarına saygı duyan bir İslam devleti olacağız” ifadesini kullandı.
Ülkesinde 1994 yılından bu yana Devlet Başkanı olan Jammeh’in açıklaması, Gambiya Devlet Başkanlığının internet sitesinde yayımlandı.
Jammeh’in, Gambiya’daki Hristiyanların dini ibadetlerini yerine getirmeyi sürdüreceği, “İslam devleti” ilanının, ülkede kadınların giyimlerine kısıtlama getirilmek için kullanılmasına izin verilmeyeceğini dile getirdiği belirtildi.

EHLİ SÜNNET Mİ?

   Bu ülkenin yönetiminin Ehli Sünnet olup olmadığını bilmiyoruz ancak inşaAllah öyledir. Çünkü Ehli Sünnet olmayan İslami yönetimlerin İslam’a ve Ümmete kazandıracağı hiçbir şey yoktur ve bu güne kadar da olmamıştır. İran ve Suud örneğinde olduğu gibi.

PAYLAŞ
Etiketler